Byl naprogramován tak, aby sloužil veřejnosti, udržoval pořádek, chránil nevinné, zneškodňoval zločince, kteří ovládli ulici. Napůl člověk, napůl stroj, ale celý policista - říkají mu RoboCop. Obří průmyslová společnost OCP převzala kontrolu nad policejním útvarem ve městě a od té chvíle přišlo o život 31 policistů. S rostoucí zločinností je třeba něco udělat. Vědcům a technikům se ale první pokus nezdaří - jejich robot zabije omylem nevinného člověka. Potřebují něco tak dokonalého, jako byl policista Murphy - než ho gangsteři rozstříleli na kousky - ale nezranitelného. Mladému vědci Mortonovi se podaří úžasná věc - spojí to, co zbylo z Murphyho s nejmodernější technikou a na světě je RoboCop - sen každého policejního náčelníka. RoboCop předčí ve své výkonnosti všechna očekávání - při jeho neuvěřitelných akcích se tají dech a naskakuje husí kůže. Jeho dokonalost má malou chybičku, která se stane osudnou těm, kdož pod záminkou ochrany veřejné bezpečnosti doufali, že totálně ovládnou město... (INTERAMA a.s.)

donkocicak

Velmi dobrý film s několika brutálními scénami. Husí kůže naskakuje zvlášť při té, kdy policistu Murfyho zabijí. Další takový moment můžeme najít v závěru, kdy jednoho z padouchů polije kyselina ( či co ) a začně se rozkládat. Povedl se i hlavní "záporák". Myslím, že myšlenka i zpracování příběhu bylo vcelku originální. Na pokračování Robocopa jsem se nijak nezlobil, ale už to nebylo to pravé medové. ()

Ceberus

Přestože jsem na začátku filmu zapomněl, kdo je jeho autorem, nápadně mi to připomínalo Hvězdnou pěchotu, takže značka autora je evidentní. Začátek, se svými úvodními jednoduchými záchranářskými akcemi, mj. připomínal také Supermana. Já v tom prostě vidím tupé akční béčko, ve kterém RoboCop vlastně ani neměl pořádného nepřítele, ani neřešil žádnou filozofii. Fakt, že daný film je kultem své doby, nemůže mít na mé hodnocení vliv, prostě to byla v zásadě buď nuda, nebo jsem se smál neskutečně podivným scénkám. ()

gemi

V roce 1992 jsme si u tohoto filmu slintali na trička. Byl to naprostý kult. Je zajímavé, jak se člověk vyvíjí a s ním i jeho vkus. Největší chybou je snažit se oživit staré vzpomínky v domnění, že to bude jako dřív. Většinou tomu tak bohužel není a není tomu tak ani v tomto případě. Robocop je hrozná kravina. :-) ()

Petulka88

Klasika, které přece jen čas malinko ubral na kráse. Byl to jeden z prvních filmů, které jsem si půjčil ve videopůjčovně a ještě teď si pamatuju, jak mě vyděsila Murphyho poprava. Tehdy bych dal hvězdiček 5, dneska tak 4 a půl. ()

Armin82

Otázka za tři bludišťáky...co tomuhle filmu mám vytknout? I když jsem viděl Robocopa už před mnoha,mnoha lety i s odstupem času musim říct,že to je výborná věcička :)Dobré akce,nápad,scénář,dobře zpracovanej Robocop a výborní záporáci :)Prostě mě to baví i po těch letech a x shlédnutí!Jen docela dost zbytečných chyb,ale tak už to ve filmech z 80tých let bývá,ale to je jen malá trhlinka na dobře odevedené práci...každý z herců se do své role vžil výborně a pokud to někdo neviděl a má to v plánu,tak rozhodně doporučuju 90% ()

Philip_Fry

Po překouknutí zvyšuji hodnocení, rozhodně se počítá mezi lepší filmy svojí doby. Na svojí dobu velice pěkné efekty a nesmíme zapomenout na řádnou dávku krve a výbornou maskérskou práci:-))) ()

darthhokro

Geniální a nadčasový snímek. Film ukazuje brutální násílí, hodně krve a černého humoru. Futuristický design "obleku" Robocopa dokonale dokresluje Peter Weller, který bude vždycky tím jediným Alexem Murphym. Poledourisův OST, ještě dokonale umocňuje temnou atmosféru. ()

Kingjiri

Jo, Verhoeven byl v osmdesátejch a devadesátejch letech pořádnej stylař, když si nelámal hlavu s ratingem a jeho béčkový náměty se navíc díky áčkovýmu zpracování vždycky zařadily k tomu lepšímu v rámci žánru. A zrovna z RoboCopa se stal rovnou scifi kult. Bez nějakýho delšího okecávání se jde rovnou na věc a než se člověk naděje, tak vzduchem lítaj litry krve nebo lidský končetiny a to všechno se prokládá hláškama. Nezbývá než si jen postesknout, že Verhoeven počátkem novýho tisíciletí akční / scifi žánr opustil a vzhledem ke svýmu pokročilýmu věku už se asi s žádnou další žánrovou bombou nevrátí, čtyři silnější hvězdy. ()

Rawar

RoboCop může veřejnost často zmást svojí nálepkou akčního krváku. Ne že by akce a krev nebyla součástí, naopak, tyto prvky jsou zde zastoupeny velice hojně, na základě čeho se slabším povahám může udělat nevolno. Nijak nám to nezlehčuje ani fakt, že film je natočen v 87 (pro mě docela zásadní rok ) Od Člověka co natočil Total Recall nebo Hvězdnou pěchotu nelze očekávat decentní přístup. Není to však jenom tupé masakrování a potírání zločinu nejdrsnějším možným způsobem. Máme tady docela dramatický a vlastně dost smutný snímek o osudu nešťastného policajta, který se proti své vůli stane něčím, na pomezí stroje a člověka. Konstruktérům se však nepodařilo vymazat jeho mozek dostatečně a tak se mu vrací vzpomínky v bolestivých flashbacích a on se tak vydává cestou pomsty a hledá odpověď na leckdy přetěžkou otázku: „ Kdo jsem ??? “ Podpořeno skvělou hudbou se pak jednomu i sevře hrdlo, konkrétně scéna kdy RoboCop prochází svým starým bytem, anebo si poprvé sundá helmu, mě osobně dlouhou dobu velice tížila. Pan Verhoeven to zkrátka svým sadistickým způsobem umí. Stejně jako vše okořenit svým luxusním humorem: “ vesmírné dělo při rutinním testu náhodou vypálilo lasery strategické obrany “ ()

Luxocculta

Na tenhle film mě přepadla chuť po pětadvaceti letech a byl jsem hodně zvědavý, jak na mě zapůsobí. Moc jsem si od toho nesliboval, ale Robocop mě překvapil a naprosto dostal. Parádní akční film z osmdesátých let se skvělou atmosférou, spádem a syrovostí, který působí hodně svěže i v dnešní době. ()

Likan7

Překvapivě (nejdřív jsem nevěděl, že koukám na Verhoevena) brutální a krvavá honba za pomstou vlastní vraždy. Jen škoda, že ve druhý polovině tomu spadne řetěz a nezachraňuje to moc ani finále. Ale digitální ruce při pádu z okna jsou legendárními právem, to zase jo. ()

hrumsrt

Jedno z legendárních akčních béček, kde ale tvůrci tak perfektně s rozmyslem pracovali s rozpočtem a se všemi elementy vzniku filmu, že to na něm nejenže není ani vidět, ale především dokázal prorazit jako plnohodnotný celovečerní blockbuster, který si navíc i po více než 35 letech drží svůj kultovní status.. Jedná se o první film Paula Verhoevena, kde měl možnost pracovat s větším rozpočtem, což mu dovolilo jak zajímavější herecké obsazení, tak především využití triků, efektů a rekvizit.. V jednoduchém příběhu, kde jak název napovídá se mezi policejní důstojníky přidává jejich bývalý kolega Murphy, kterému se předchozí akcička trošku nepovedla, ale nyní nejen, že vstává z mrtvých, ale je z něj nadčlověk.. Díky jedné technologicko-vývojářské společnosti OCP se ho totiž rozhodli oživit, když jeho k smrti poškozenou tělesnou schránku spojili s novou robotickou technologií, která mu nejen zachrání život, ale dovolí mu hlídat dodržování zákona se zcela jedinečnými možnostmi... Ústředního hrdinu si střihnul do té doby spíše v televizních produkcích známý herec Peter Weller, kterému následně snímek zařídil nesmrtelnou popularitu, která se s ním nese až dodnes, ačkoli na ni už nikdy výrazněji nenavázal. Je možná škoda, že kostým neoblékl nikdo slavnější s osudovějším ohledem za kariérou, ale i když volba Verhoeven přemýšlel o Arnoldovi Schwarzeneggerovi, nebo dřívějšího dvorního hereckého kolegu z nizozemské produkce Rutgera Hauera, ale oba měli zásadní problém, že se by se nevešli do již nachystaného kostýmu.. I když představa, že by tohle Arnie dělala namísto legendárního Predátora, je nepřijatelná, a přece jen svých kultovních rolí už má na svém kontě sám dost... Weller nakonec obstál a dodal RoboCopovi pocit, že nejde o nadčlověka dokud z něj není kyborg, to by Arnold taky možná vzhledem k výrazně rozdílné muskulatuře vůbec nepřidal, a kromě toho nakonec ve vtipnějších scénách vyloženě exceloval.. Na RoboCopovi je super i třeba jeho "špinavější" vizuál a drsnější akce, jelikož se už tady Verhoeven explicity rozhodně neštítil. Jen osobně mě mrzí, že se nikdo nevěnoval více etické stránce a namísto toho dodal přímočařejší akčňák. Ovšem platí, že za pozornost to určitě stojí, už třeba jen proto, abychom mohli pískat na každý dnešní pokus o remake.. 75% ()

Nix

No v dob VHS jsem to viděl avšak jak doba pokročila a paměť se zhoršila, bylo zapotřebí si to připomenout. Film mne překvapil svou brutalitou, efekty masky a vším okolo. I když je tu vlastně absence větší hloubky příběhu a film patří do revenge kategorie, díky Robocopovi je to trochu jinak pojatý a zábavný akční béčko, které zaujme i městem jako takovým. Opravdu jsem se bavil a označení jako klasika 80tek nemá jen tak. Už to chápu a bylo to opravdu fajn osvěžení paměti. Ale Robocopem bych nechtěl být, za to Wellerovi to sedlo. ()

kukkik

Kdysi určitě průkopnické dílo, nesčetněkrát referované v mnohých následných dílech popkultury. Pro mě, jako dnešního diváka, jde ale o případ filmu, který zubu času bohužel neodolal. Existují různé nadčasové snímky ze stejné nebo i starší doby, které mají i dnešnímu publiku co říct ale v případě Robocopa šlo už při vydání o blockbuster pro současné diváky a nic víc. Příběh je opravdu tuctová policajtská akčňárna, kterých se tehdy točily stovky podobně, jako se dnes točí kriminálky, a budoucnost i samotný robocop tu slouží výhradně jako zpestřující prvek, který nicméně nijak neovlivňuje děj. Přirozeně jsem byl zvědavý, co z tohoto filmu učinilo kultovní počin a vzhledem k době vzniku to už chápu, takže jsem zase moudřejší, nicméně pustit si film podruhé už nemám. Čistý průměr. 3/5 ()

TomJ

Uzasny film. Pocitacove triky sice po vyse 20 rokoch nic moc, ale akcia stale stoji zato. Silny pribeh, hnusni zaporaci a navyse skvostna rezia. A komu sa nepacil Robo, tak nech sa ide bodnout. ()

alsha

Skvela ukazka Verhovenovy prace, Hvezdna pechota mela podobny ramec a stejne tak krve a Robocop je kultovni film meho detstvi. Skvela hudba a efekty vyniknou hlavne pri srovnani s R2 coz je damy a panove naprosta shit!ka ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

16.04.2023

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (více)

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra