Brad Pitt hraje ve filmu Bullet Train nájemného zabijáka Berušku, který je odhodlán vykonávat svou práci mírumilovně, jelikož se mu spousta předchozích kšeftů vymkla z rukou a smůla se mu lepí na paty. Osud má nicméně jiné plány, protože Beruška se při své nejnovější misi v nejrychlejším vlaku světa dostane do křížku se smrtícími protivníky. Jejich cíle jsou vzájemně propojené, a zároveň protichůdné. Konec trati je pouze začátkem nepřetržité divoké a vzrušující jízdy napříč moderním Japonskem. (Falcon)

InJo

David Leitch, byť mu fandím, zkrátka není Tarantino, aby dokázal ladně skloubit krvavou krimi komedii (omylů), detektivní thriller situovaný do uzavřeného prostředí, osudovou revenge story a bláznivý akčňák do pevného a jednolitého filmového tvaru. Zápletka má solidní potenciál, obsazení je výborné (Aaron Taylor-Johnson opět válí), jednotlivé momenty jsou vesměs povedené, ale celek je rozklížený a nesoudržný. Dvouhodinová stopáž je na první pohled rozumná, ale kvůli příliš hýřivému pojetí, v němž se náhodně a prvoplánově střídá švihlý humor s tragikou, Bullet Train chvílemi nepříjemně přibržďuje, než aby s blížícím se závěrem neustále nabíral na obrátkách. Bohužel se tak opět potvrdilo, že víc než Leitchovy ambiciózní žánrové a formalistické hrátky je mi bližší důmyslnost a vybroušenost zdánlivě tradičněji laděných děl Chada Stahelskiho (John Wick 2+3). 60 % ()

Xmilden

Proč je Bullet Train peckoidní? Protože Brad Pitt, ten člověk má prostě charisma jako kráva a co je nejdůležitější, tak prostě je to neskutečnej sympoš. Celkově casting na jedničku. Pokud Aaron Taylor-Johnson nedostane příštího Bonda budu fakt smutnej. David Leitch vzal hodně vymazlenou akční předlohu a opět nezklamal. Už minulosti třeba vyloženě potěšil druhým Deadpoolem, ale potvrzovat kvality je vždy těžší než jednou překvapit. Možná nejzábavnější film roku 2022 a to se prostě počítá. 85% ()

Big_Boss

Sakra, jak jsem si tohle mohl nechat ujít v kině? Tohle je shodou okolností úplně poslední film, kterej jsem v tomhle seznamu vidět a nemůžu se za to přestat fackovat. Film vypráví o nájemnym zabijákovi s krycím jménem Beruška, kterýho hraje Brad Pitt. Ten nastoupí do rychlovlaku v Japonsku a musí ukrást jeden kufřík. Snadnej job. Jenže po kufříku se pasou i ostatní nájemní zabijáci, kdy má každej svůj vlastní motiv proč ho získat. Film má hodně zajímavý postavy, kterejm samozřejmě kraluje Brad Pitt, kterej se snaží každej konflikt řešit mírumilovně, což mu očividně moc dobře nedaří, pak tam máme dvojčata Aarona Taylora-Johnsona a Briana Tyree Henryho, což očividně nejsou dvojčata. Vražedniky Zazie Beets co používá jed, pomstychtivého ženicha / vdovce Bad Bunnyho, mladou školačku s přezdívkou Prince a jednoho nenápadného cestujícího kterého hraje Channing Tautum. Rozhodně musim říct, že toho si v menších cameo rolích užívám víc než v nějakejch filmech kde má hlavní roli. Režisér Deadpoola 2 David Leitch natočil šílenou akční jízdu, která stylem vyprávění hodně připomíná to nejlepší od Guye Ritchieho. Akcí mi to kromě Deadpoola 2 i hodně připomínalo třeba filmy s Jackiem Chanem, kterej taky dokáže do akčních pasáží kvalitně propašovat svůj specifickej humor a nebojte, na rozdíl od Gray Mana tady nebude o zvraty nouze. 9/10 ()

Eliott

Přestože zbývá ještě několik měsíců, nemám takřka pochyb, že právě tohle bude film letošního roku. Něco tak dokonalého totiž nevzniká příliš často. Především se mi líbí příběhová hravost a velký důraz na detail. Tvůrci si dali skutečně záležet. Proto může mít i nepatrná maličkost zcela zásadní vliv na vývoj celého filmu. Ať se snažím jak to jen jde, nenacházím žádnou slabinu, kterou bych zde mohl popsat. Naopak jsem byl okamžitě uchvácen způsobem vyprávění, jenž mne v mžiku ponořil do děje a možná i díky tomu, vidím jen samé silné stránky. Hned zkraje kvalitu prokazují v rychlosti představené, ale mimořádně napsané postavy. Ty v diváku vyvolají dojem, jakoby je snad znal mnohem déle. Čemuž samozřejmě dopomohlo i herecké obsazení v čele se skvělým Bradem Pittem. Značné sebevědomí je vidět i v tom, že si zde mnohdy i velice známá osobnost střihne pouhou mini roličku v jedné scéně a nebo pouze propůjčí svůj hlas do telefonu. Považuji film za nápaditý, velice vtipný a po akční stránce takřka dokonalý. Nejrůznější šílenosti jsou zde možné a tak bych rozhodně žádnou vědu v akčních momentech nehledal, neboť klíčové faktory představuje právě náhoda, štěstí a smůla. To doporučuji po shlédnutí ještě zrekapitulovat, neboť je to celé zamotané až na půdu. Finále proběhne ve stylu přehnané akční parády, což k celku parádně sedí. Kusy skládačky do sebe parádně zapadají a já nemohu být spokojenější. 95% ()

Goldbeater

Bullet Train je povedený akční výplach bez větších ambicí, v němž ta nesourodá plejáda svébytných charakterů dobře baví a zejména Brad Pitt to svým „záskokem“ táhne na výbornou. Jen teda to odhalení jak hlavního záporáka, tak jeho motivací, to bylo jak z nějakého filmu tak o tři kvalitativní třídy níž. Tím rozhýřeným rádoby cool stylem a četnými flashbacky je to chvílemi už trochu moc překombinované a nesoustředěné, ale to byl asi záměr, a co už, zábavné to je každopádně. [Filmový víkend ČSFD 2022] ()

• Trailer k filmu obsahoval píseň „Stayin' Alive“ od Bee Geeve třech jazycích: japonštině, španělštině a angličtině. (HanzoBureshi)
  • Film byl natočen v Kalifornii (Los Angeles) a také v Japonsku (Tokio). Několik nezapomenutelných scén bylo natočeno v Lancasteru a okolí hotelu Barclay v L.A. Tvůrci také natočili mnoho scén v Sony Pictures Studios, které se nachází na 10202 West Washington Boulevard v Culver City. (Trajektt)

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Deset let uplyne letos od té chvíle, co původem kaskadéři Chad Stahelski a David Leitch udělali obří díru do akčního světa snímkem John Wick. Ukázali, že s jednoduchým scénářem, nikterak obřím… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2022

Ke konci roku opět nastal čas na pravidelnou bilanci toho nejlepšího, co na poli kinematografie letos vzniklo. Vybraní uživatelé se v předchozím příspěvku již podělili o svá osobní doporučení na… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Opět se nám blíží konec roku, ale ještě před tím, než se všichni ČSFĎáci rozutečou do víru silvestrovských oslav, máme tu tradiční ohlédnutí za nejlepšími filmy a seriály roku podle nejoblíbenějších… (více)