Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když přijíždí podplukovník Frank Slade (Al Pacino) do New Yorku, je právě víkend Díkůvzdání. Chce si v tyto dny opět užít života na vysoké noze - vybraná jídla, nádherné ženy, vozy se šoférem a apartmá v hotelu Waldorf - Astoria. Slade je skutečně originální drsný chlapík, který má v sobě něco z básníka. Těžko se ale vyrovnává s tím, že nedávno oslepl. Na jeho cestě ho proto doprovází student Charlie Simms (Chris O'Donnell). Je to slušný mladík, který se však ocitl na svízelné životní křižovatce. S Frankem projde školou života a zažije něco, co se dá prožít jen jednou. Jejich drsná, objevná a často až přemrštěná dobrodružství, je oba navždy změní. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (526)

brit84 

všechny recenze uživatele

Podle mě se sem docela hodí srovnání s filmem Společnost mrtvých básníků. Obojí je ze školního prostředí, i když dějově jsou oba diametrálně jinde. SMB mě narozdíl od VŽ až tak nenadchla celkovým zpracováním. Robin Williams tady nemá tolik prostoru k hereckému koncertu, ale konec filmu na mě působil jako božská mana. Naproti tomu Vůně ženy má zajímavý příběh a skvělý výkon Al Pacina. Jenže konec vyšumí v umělý patos, který sice stejně jako v SMB sází na dojetí, ale mě na zadek neposadil. ()

marhoul 

všechny recenze uživatele

Hodně dlouhý, hodně předvídatelný, hodně patetický, hodně krásný, doslova nádherný film, plný nezapomenutelných scén. Al Pacino předvedl cosi naprosto geniálního, zaslouženě získal Oscara, ale krom toho a mimo jiného, úžasného, je ve filmu cosi ryze lidského, mylně pokládáno za naivního, čemu se říká zastání. Zastat se někoho, není samozřejmost. A zastat se kluka, kterého chtěli vylít ze školy a posrat mu tak potažmo celý život pro nic za nic, kvůli tomu i ty přemrštěné ovace v závěru filmu odpouštím. "Už jste skončil?" "Teprve se rozehřívám."  Tango, Ferrari, vůně ženy, Díkůvzdání, v uniformě na hotelu, jaguárová pomsta, závěrečná řeč a nenormálně vtipný gag malé jedovaté holčičky "...nezapomeň na procházku", která mě shodila z gauče a skvělý mlíčňák Chris... Nostalgie za starými filmy tohoto ražení a radost, že se k nim člověk dorve kdykoliv. Pro filmového fanouška povinná jízda. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Překrásný film. Neuvěřitelně upřímný a citlivý. Al Pacino si tady to ocenění Oscarem zasloužil naprosto po právu. Nechápu, kam na to herectví chodí. Tak skvěle zahrát slepce. Já jsem mu to nejenom věřil, ale i jsem s ním soucítil. Zajímavé je i to, že podle názvu byste čekali cokoliv, ale takovéhle drama určitě ne. Ten film je nejenom neuvěřitelně lidsky natočený, on v sobě skrývá i celou řadu obrovských pravd. Třeba ten překrásný závěrečný monolog, co tam Al Pacino na konci filmu pronesl, to mě vyslalo šíp až hluboko do srdce. To bylo něco tak překrásného...Kéž by se podle toho všeho odvíjel i samotný svět. ()

kitano 

všechny recenze uživatele

Celkovy dojem z filmu mi dost skazil zaverecny "americky preslov miereny priamo do srdc masy posluchacov", oceneny hromadnym potleskom :(. Nebyt tohto, urcite by mi viac v pamati utkveli ine sceny, ako napriklad Al Pacinov tanec. Hold, viac ma berie nieco co ma oslovi, pripadne dojme bez pomoci zbytocnych slov. A nebyt Al Pacina, je to este o dost horsie. 8/10 ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Herecký koncert Maestra Pacina. Taký koncert, že ani zapredaná akadémia už nemohla konať inak a namiesto nekonečného dávania nominácií mu dali sošku. Pretože zahrať slepého lepšie ako hocijaký slepec, to je proste nadľudský výkon. Prvýkrát môžem povedať, že jeden herecký výkon ma zaujal viac ako samotný príbeh, samotný film, samotný dej. Proste mi stačilo pozerať len na Ala. Už len to bolo zážitkom. Pri vyslovovaní každého slova. ()

Galerie (57)

Zajímavosti (26)

  • Frank (Al Pacino) a Charlie (Chris O'Donnell) oslovovali šoféra své limuzíny Manny nebo Manolo, stejně se jmenoval parťák Tonyho Montany z jiného Pacinova snímku – Scarface (1983). (casyy)
  • Všechny scény v hotelu, kde se ubytovali Frank (Al Pacino) a Charlie (Chris O'Donnell) při návštěvě New Yorku, se točily v noci, aby mohl hotel během dne normálně fungovat. (casyy)

Reklama

Reklama