Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pátrání na vlastní pěst může být úspěšné – někdy. A nebezpečné – vždy... Kriminální příběh režiséra Václava Vorlíčka natočený podle scénáře Jaroslava Kořána, vypráví o mladém muži, který na vlastní pěst vede pátrání po vrahovi svého kamaráda, řidiče poštovního vozu. Řidič Radek Šimek je zavražděn na své pravidelné trase mezi Radotínem a Prahou. Jelikož měl toho večera u sebe jen málo peněz, vyloučí policie loupežný motiv. Radkův kolega a kamarád Honza Marek nedokáže vyšetřovatelům říci nic bližšího. Oba se totiž střídali na směny a neměli přehled o tom, jak ten druhý tráví volný čas. Honza usoudí, že vražda nějak souvisí s Radkovým osobním životem. Zapojí do akce ostatní poštovní řidiče a s jejich pomocí se pokusí najít dívku z fotografie, nalezené v Radkových věcech… (Česká televize)

(více)

Recenze (68)

F.W.Colqhoun 

všechny recenze uživatele

Vorlíčkům pokus o seriózní detektivku není katastrofa, ale zlatý fond určo taky ne. Zápletka představuje obvyklou proletářskou špínu vrženou na prohnilý svět klaunů, odkud ne-a-ne vymést buržoustskou morálku - dělný lid typu Postráneckého charakteru je zmatený a kápo pošťáků organizuje doručovatele ke spontánnímu špízlování. Z hereckého osazenstva na sebe strhávají pozornost jen tři - osudově tupá Šulcová, Libíček v roli upoceného veksláckého impresária a Postránecký v momentech, kdy se v rámci fyzických konfrontací tváří jako Bronson. Tyto pokusy podtrhuje Svoboda, týráním strunných nástrojů křečovitě citující z Morriconeho westernových opusů. Nejzajímavější prvek: z Prahy na Liberec se nejede po dálnici! Dva-a-půl. ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Mezi Dívkou na koštěti a Třemi oříšky pro Popelku natočil Vorlíček solidní kriminálku se slabším scénářem, ale vcelku slibným námětem. Policie hraje sotva druhé housle, takže veškeré pátrání leží na bedrech odhodlaných pošťáků. Ústřední hrdina / doručovatel je zřejmě špión, protože takovou suverenitu a iniciativnost bych od člověka zaměstnaného v neefektivním státním molochu rozhodně nečekal. Bohužel jsem záhadu rozluštil asi o čtřičtvrtě hodiny dřív než on, což mu v mých očích dost ubralo. ()

Reklama

vicvixx 

všechny recenze uživatele

Tyve, nemít ten Svoboda Morriconeho, tak by to znělo jako Gott, a nemít později Svoboda Jarreho a Kraftwerky, tak by Návštěvníci zněli taky jako Karel Gott. Proč mám ten pocit, že Svoboda prostě vykrádal to nejlepší ze světové hudby, a pak se tady z něj všichni posrali? Sorry za offtopic. Jinak film je tak "dobre"j, že řeším jen soundtrack. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Celkem nudná kriminálka, kterou spestřovala hudba legendárního skladatele Karla Svobody a zpěv Marie Rottrové, ta propůjčila hlas Janě Šulcové. Jana Šulcová v jedné scéně vypadala úplně jako Marika Gombitová. Václav Postránecký se procházel po železničním mostě v Hlubočepích. Most protíná Prokopské údolí v jeho severovýchodní části. Když pod ním projdete a půjdete směrem na západ, rozprostře se před vámi kus romantické přírodní scenérie na okraji Pražské kotliny. Divím se, že se Václav Vorlíček podílel na psaní scénáře. No, budiž mu k dobru, že psal i něco jiného. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Film drží nad vodou skvělá skladba v podání Marie Rottrové, která dodává trochu toho šmrncu, který samotnému vyprávění příběhu chybí. Postránecký hraje docela uvěřitelně, Šulcová je taková nijaká (obecně herečky nijak moc nedokázaly ve filmech přesvědčivě ztvárnit role zpěvaček, nevím, čím to je - i ta Medvecká jako zpěvačka v seriálu Dynastie Nováků je taková nemastná neslaná). Rozvíjení pátrání je velmi postupné a pomalé, a vše směřuje k závěrečné automobilové honičce tuším přes staré Hlubočepy. (Mimochodem, celou dobu jsem myslel, že hlavní hrdina je taxikář, a ono to tak je i v knize.) ()

Galerie (12)

Zajímavosti (10)

  • Když Křížek (Jan Libíček) a Miki (Ladislav Mrkvička) hledají v Markově bytě hodinky, pohrávají si s EP deskou skupiny Beatles s názvem „Twist And Shout“. Tato deska v ČSSR nikdy oficiálně nevyšla. Během „prohlídky“ si na gramofonu pouští píseň Mistral zpívanou Karlem Gottem. (Robbi)
  • Když je na začátku filmu zmíněn zvukař Míra (Jaroslav Drbohlav), hovoří se o něm jako o baskytaristovi. V závěru, když hledá skupina náhradu za uvězněného Mikiho (Ladislav Mrkvička), je navržen právě Míra, ačkoliv jde o post kytaristy. (Robbi)
  • Scéna pohřbu se natáčela v krematoriu ve Strašnicích. Hotel v Liberci se jmenoval Clarion Grandhotel Zlatý Lev. [Zdroj: filmovamista.cz] (SONY_)

Reklama

Reklama