Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Neo je, poté co se mu podařilo zastavit několik chobotniček pouze silou vůle, v hlubokém bezvědomí a odpočívá na lodi vedle dalšího záhadného pacienta, který jako jediný přežil nepovedený protiútok zionských lodí. Kapitán lodi muže podezírá ze zrady a nemůže se dočkat, až se probudí, aby ho mohl vyslechnout. Morpheus a Trinity si dělají starost o Nea. Jeho stav totiž mnohem více než bezvědomí připomíná stav člověka připojeného k Matrixu, přestože zjevně připojený není. Nedbají pochybovačných názorů kapitána a vydávají se do Matrixu, aby si nechali poradit od Vědmy, co se Neovi stalo. Ta jim prozradí, že chobotničky nevyřadil z boje náhodou. Jako vyvolený má obrovské schopnosti, které zatím dokáže plně ovládat, navíc není nijak omezen hranicemi mezi jednotlivými světy. Díky střetu s chobotničkami se nedopatřením dostal do pasti mezi skutečností a Matrixem. Posádka lodi mezitím objeví Niobe a její nepojízdnou loď, kterou uvede znovu do chodu. Velitel zionských obranných sil Lock o tom nemá žádné zprávy a považuje všechny tři lodě, které zůstali mimo Zion za ztracené... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (963)

zputnik 

všechny recenze uživatele

K vyjádření nějaké hluboké myšlenky (boj dobra a zla, smysl života etc.) používalo lidstvo po celá staletí rozličných vyjadřovacích prostředků. To, co předkládají bří Wachowští v MATRIX REVOLUTIONS, osobně beru jako vyjádření hlubokých myšlenek za pomocí symbolů a kódů 21. století. Prostě: postmoderní doba užívá k vysvětlení své vlastní kódy. Náměty jako otázka uznání práv dalším bytostem, téma lásky, smíru, rovnováhy/hledání rovnováhy/nerovnováhy, smyslu života, boje dobra a zla etc. zůstávají po celé generace neměnné; mění se pouze "kulisy", "kostýmy" a onen vyjadřovací kód. Bří Wachowští stáli před nelehkým úkolem, a to celý "matrixovský fenomén" (celou tu plejádu námětů, myšlenek a úvah) vhodným způsobem spojit dohromady a uzavřít. Spojit tak, aby z toho nevzešel nějaký "nepovedený slepenec", ale mozaika, v níž každý kousek má svůj smysl a své místo. V tomto ohledu se MATRIX REVOLUTIONS vyvedl na výbornou! Matrix od nynějška tvoří uzavřený a pevný celek, který je ve svém žánru jedinečným a revolučním počinem. Nepopírám, že film obsahuje i některá slabá místa. Obsahuje, ale pochopte mě: moje mamka je skvělá kuchařka, dělá skvělé koláče. Někdy se jí však stane, že se kraj nějakého toho koláče trochu a lehce připálí, ale pořád je to pro mě skvělá kuchařka a já ty její koláče miluji. Podobně i bří Wachowští "upekli" znamenitý koláč, který sice nemusí každému chutnat či má pár těch "připálených okrajů", ale jejich "koláč" patří k mým oblíbeným a vždy se do něj rád zakousnu, a to bez obav, že se tímto "koláčem" jednou přejím. Shrnuto a podtrženo: Je to silné, je to hluboké... je to výborné ukončení "matrixovského fenoménu". Poznámka: Bří Wachowští se i tentokrát (a snad možná více než v dílech předchozích) nechávají - vedle řady jiných vlivů (comicsová kultura etc.) - inspirovat židovsko-křesťanskou symbolikou. Celý závěr filmu se nese přímo v tomto duchu. A nedá mi to nenapsat ještě toto: "deštivou" scénu ve finále MATRIX REVOLUTIONS považuji za jedno z přelomových, zásadních a především našich (tj.postmoderních) vyjádření odvěkého a neustálého boje dobra a zla. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Přihlouplých dialogů konečně ubylo a přišla pořádná adrenalinová akce, která svým drajvem diváka zarve do sedačky. Bitva o Zion je úchvatně natočená. Nesmí chybět nazelenalé kamerové filtry a typický vizuální rukopis Wachovských. Don Davis odvádí stoprocentní práci a skládá svojí nejlepší hudební kompozici. Těžko Revolutions nějak hlouběji srovnávat s díly předešlými, které tvořili jen jakýsi opěrný bod pro závěrečný díl. Největší, nejmonstróznější a nejrozmáchlejší z celé trilogie. Završení jak se patří ve velkém stylu. ()

Reklama

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Zatímco první Matrix jsem viděl už na střední škole, ihned po svém uvedení (a pak ještě zhruba pětkrát na DVD) a patří mezi mé oblíbené sci-fi filmy, tak Reloaded/Revolutions se ke mně dostal až nyní. Dal jsem na radu golfisty a pustil si oba filmy pěkně za sebou, bez prodlevy né větší, než je občasná chyba v Matrixu a udělal jsem dobře. Zažil jsem malé déjávu. V podstatě bych zde mohl vyjmenovat téměř všechny plusy i (mini)minusy Reloaded, protože dokonale pasují i sem. Příběh je velkolepě zakončen, akce je nejakčnější jak jen může být a vše se nám tak nějak hezky uzavře. Za mě osobně spokojenost, slušný sci-fi nářez. ()

Dadel 

všechny recenze uživatele

Všechny výtky, které jsem měl vůči Reloaded, zde přetrvávají. Mám na mysli zejména první půlku, kde se spíše jen mluví. Bez ohledu na to, jestli ty rozpravy mají nějaký smysl či ne, tempu a gradaci příběhu to rozhodně neprospívá. Druhá půlka mnohé zachraňuje, a jako celek je Revolutions o něco lepší než dvojka. Triky už naštěstí nejsou tak křiklavě digitální. Dále oceňuji, že na soundtracku už nejsou žádní ňuňu-metalisté. Děj je sice obtížně pochopitelný, ale rozhodně je mi tento styl sympatičtější než primitivní bayovky a vůbec filmy typu "Jde bouchač a všechny odbouchá". Matrix povýšil inteligentní sci-fi mezi mainstream, a doufám, že byl jen první vlaštovkou a čeká nás více podobných filmů. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

"Hele, Larry, byl za mnou Joel Silver." - Jo? A co chtěl ten starej lišák?" - "Ale, říkal, že má pro nás třista melounů, jestli bychom si prej nechtěli střihnout další dva díly." - "No super člověče. Tak něco sesumírujem. Nápadů máme mraky, nakopeme to na jednu hromadu, ono se z toho něco vyvrbí." - "Dobrý, takže tady bude tohle, sem zase dáme tohle, sem kopnem tu dlouhou dialogovou scénu, je to sice samá slovní vata, ale nevadí, voni to přežijou a hlavně to má deset minut a člověče, destiminutovka k desetiminutovce a jsou z toho čtyři hodiny, dva celý filmy!!" - "Jo, jo, máš recht. A sem bychom mohli šoupnout nějakou sekvenci laděnou do anime, Japonci na tohle uslyší a jsou druhej největší filmovej trh na světě, tím nic nezkazíme." - "Jo a taky nějakou love-story." - "Hele, Andy a taky hrdinský momenty by nebyly marný a ......" ....A DOST IRONIE!!!! Teď budu mluvit smrtelně vážně, budu tak vážný, jako jsou hrdinové Matrixu. Tak vážní a vznešení, že div samou vznešeností, slovy Amadea ze stejnomenného filmu, neserou mramor.....Jednou z možností, jak uchopit Matrix, je hledat a pídit se po smyslu. Hledat klíč k pravdě. Jenže je to něco podobného, jako kdyby mi spadl klíč, tentokrát od baráku, do kaluže. Já ten klíč najít musím, protože bych se nedostal do bytu, ale po pravdě řečeno, hrabat se v kaluži není příliš "interesantní" zábava. Stejně tak prohrabávat se kupou slovního balastu a trpět při vážně míněných patetických dialozích, které postrádají aspoň špetičku nadhledu. Já bych tak hrozně rád hledal a nacházel, ale Wachovští mi to díky formě svého vyprávění nedovolí. A přitom MATRIX REVOLUTIONS mohl být velkým filmem. Scéna ze stanice metra, z "mezičlánku", byla vtipná a parádní. Stejně tak samotný konec, nebojím se říci, byl ÚCHVATNÝ!!! Ale to mezi tím - strašné!! Patetické bojové scény jak vystřižené ze sovětského filmu Osvobození. Wachovští dokázali, že jsem si vzpomněl na svá dětská léta, kdy jsem zadarmo v rámci FFP chodil na sračkovité sovětské válečné filmy, plné patosu toho nejhrubšího zrna. "Kolik ti je, chlapče?" - "Osmnáct." - "Kdyby jsi řekl šestnáct, tomu bych věřil." - Tak dobře, šestnáct." - "Jsi příliš mladý na to, být vojákem." - "Vždyť je to jedno, kolik mi je, stroje mně stejně zabijou."....Toto nebyla ukázka ze sovětského JURKA, SYN VELITELE, ale z Matrixu. Americký "Jurka" chtěl bojovat a nakonec dokázal velkou věc. Ne, opravdu některé vzorce se ani po padesáti letech nemění a nezáleží ani na zemi původu...."Dokázal jsi to." - "Ne. my jsme to dokázali!"....Mimo tyhle excesy není Matrix hloupý film.. I když některé jeho výklady jsou úsměvné. Např. změna podoby Vědmy se u zastánců Matrixu vysvětluje jako Merovingianův trest, ale skutečnost je mnohem prozaičtější. Představitelka Vědmy ,Gloria Foster, během natáčení zemřela a tak si Wachovští pomohli takovouto ubohou kličkou. Proti myšlence Matrixu nic nemám, ale ta forma, přátelé, ta forma........ ()

Galerie (130)

Zajímavosti (70)

  • Když Neo (Keanu Reeves) bojuje se Smithem (Hugo Weaving) uvnitř budovy, tak je mrštěn k zemi. Když vstává, můžeme spatřit v jeho brýlích lešení s kamerou a světly. (DivX)
  • Během závěrečné bitky Nea (Keanu Reeves) se Smithem (Hugo Weaving) i během titulků můžeme slyšet sloku sanskrtu: "Asatoma Sat Gamaya, Tamasoma Jyotir Gamaya, Mrityorma Anritam Gamaya," což znamená "Vyveď mě z nevědomí do reality, vyveď mě z temnoty do světla, vyveď mě z jsoucna do věčnosti." (HellFire)

Související novinky

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (více)

Reklama

Reklama