Strážci Galaxie: Sváteční speciál

(TV film)
  • USA The Guardians of the Galaxy: Holiday Special (více)

Strážci galaxie se vydávají na planetu Zemi, aby pro Petera Quilla sehnali dokonalý vánoční dárek. (Disney+)

bobstock

Zaujal pouze Drax a jeho nevysvětlitelná posedlost nafukovacím, zeleným skřetem. Ostatní cukrkandlové řádění mě s uneseným Baconem neuchvátilo. Počkám na fullnight TGotG vol. III 45% ()

Cartmof

Je až pozoruhodné, že TOP 3 Marvel filmy 4. fáze tvoří z 2/3 speciály, které mají okolo 45 minut. Holiday special je taková nevinná záležitost, kde se Mantis a Drax vydávají na zemi, aby pro Petera Quilla sehnali vánoční dárek. Není to nic extra, ale pobaví to a těch 40 minut uběhne jako voda. Člověk se u toho dost nasměje a zároveň to slouží, jako takové poselství. Nevím co bych tu k tomu řekl. Holiday special je jednoduchá zábava, která má vánoční kabátek. Za zhlédnutí určitě stojí. ()

gumbo

Nic jsem od toho nečekal a dostal jsem skvělou zábavu a i ta slzička ukápla. Tady to jednoznačně táhla Pom a její crazy Mantis, ale i všechno okolo bylo super. Takové civilní a rozverné ve space opera kulisách. Kdyby takhle vypadaly všechny vánoční filmy z Hollywodu byl svět mnohem lepší místo. 80% ()

Israha

James Gunn je jeden z nejvýraznějších komiksových režisérů dneška, a tímto vánočním speciálem to jenom potvrzuje. Nevím, jestli v mainstreamové filmové tvorbě aktuálně existuje někdo, kdo umí tak zábavně a organicky kombinovat komediální prvky, akci, popkulturní narážky a emotivní práci s postavami, a ještě u toho působit svěže a neokoukaně. Zde tentokrát dostali prostor Drax a Mantis, přičemž o komediálním potenciálu prvního z nich (a nečekaně slušné schopnosti Davea Bautisty to zahrát) se již vědělo, ale mimozemšťanka s tykadly v podání Pom Klementieff mě vyloženě překvapila a v podstatě si těch necelých 40 minut stopáže ukradla pro sebe po stránce humoru i emocí, i když to primárně mělo být o Quillovi a Vánocích pro něj (vánoční atmosféru jako takovou ale Gunn dokázal vytvořit velmi příjemně). Je ovšem škoda, že akce a srandy, vycházející z toho, že Kevin Bacon hraje sám sebe, ale Drax s Mantis to nechápou, se nevešlo více...takových 15 minut navíc, zaměřených na tyto prvky, a přemýšlel bych o plné palbě. ()

Bozvav

Rzjezd parádní, zejména řádění únosců na zemi vtipné a nápadité, zbytek už trošku sentimentální vata. Nicméně vzhledem k tématickému zaměření jako vánoční speciál fakt dobré. Za mne tři a půl hvězďule. ()

warrenur

Netusil som do coho idem. Skoda. :) Strasny cringe, ocenujem Bacon-a, ze sa tomu prepozicial. Na strane druhej, toto je segement, ktory zaraba. Snad vsak nebola jeho pohnutka takto plytka. ()

B.Wilde

Právě jsem dokoukala a přísahám, celou dobu sledování jsem se u toho musela uculovat jak idiot. Strážci jsou moje velká srdcovka a fakt se mi to hodně líbilo. Takový jednoduchý příběh, ale s oblíbenými postavami je to prostě o level lepší. Nebudu lhát, tohle je letos první věc od Marvelu, co mě "chytila za srdce"... a ty písničky byly taky super, viděla jsem s dabingem a i v češtině hodně povedené. Tohle si budu ráda pouštět znovu. ()

AloeB

James Gunn je génius, kterého je na komiksové filmy škoda, ačkoliv by se s jinými žánry asi necítil tak komfortně. Po tunách filmů podepsaných pod značkou Marvel patří Vánoční speciál Strážců Galaxie bez diskuze k těm nejlepším, vlastně je možná i nejlepší. Začíná možná pozvolně, vloupačka k největšímu pozemskému hrdinovi možná není tak zábavná jak se pokoušely navnadit trailery, ale od momentu, kdy je Legendary Kevin Bacon předán jako vánoční dárek se rozjíždí luxusně citlivá komedie smíchaná s emocionálním finále, jaké umí vykouzlit jen ten jistý nejmenovaný odpadlík z Twitteru. Luxusní detaily, které nenásilně propojují film s ostatními špatnými či jen trošku horšími snímky ze série The Guardians of the Galaxy jsou jen skvělým doplňkem k perfektnímu zážitku. ()

Kopi1

Hezká jednohubka na zpříjemnění Vánoc. Pěkné songy a hlavně atmosféra. James Gunn má neskutečnou vášeň pro dělání filmů a myslím, že by měl dostávat více uznání. ()

panvasik

Tak tohle bylo naprosto fantastické :DDD pro správné Vánoční naladění si to pustím ve štědrý den to bude krása, už teď se na to těším :DDDD Prvně jsem si říkal, že to bude až trapné dát 5* ale já prostě nemůžu jinak, tohle byla taková prdel, která i ve většině času nedávala hlavu ani patu, ale ty kráso dnešek nemůže být pro mě, co se týče Marvelu lepší, když vím, že dnes večer znovu na Black Panthera :O 80% ()

CaptainCzech

Vánoční pohodovka, která pobaví a zahřeje na duši. Drax s Mantis dokázali hlavní roli utáhnout. Marvel ať se vykašle na podprůměrný seriály a tvoří tyhle one-shoty. Bavil jsem se po celou dobu a navíc to krásně uteklo. Za mě slabší, ale zasloužený 4* ()

Aurus

7,5/10. Za mě docela dost povedený speciál a taky je mnohem lepší než ten Halloween speciál Vlkodlak Noční lovec. Příběh je výborný, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Doporučuji. ()

tomik99

Ikonicky jsem tomuto filmu dal šanci zrovna na Štědrý den a zklamaný jsem rozhodně nebyl. Navodilo to patřičnou vánoční atmosféru, v závěru se hrálo na city a také to mělo takové klasické poselství, o čem Vánoce jsou. Svým způsobem celý tento speciál splnil, co jsem od něj očekával. Ale to samozřejmě neznamená, že jde o bezchybné dílo. Drax opět válel, překvapila i mě Mantis, která konečně dostala patřičný prostor. A za to jsem rád, neboť jsem si až tady postavu patřičně oblíbil. Na Vánoční speciál mi ale chybělo více humoru, byla to taková úspornější verze. Rozhodně Gunn z Vánoc mohl vytřískat o něco více a to rozumím těm zklamaným komentářům. Kevin Bacon byl skvělý, ale tajně jsem doufal v Davida Hasselhoffa, který přece jen pro Petera znamenal daleko více. ()

Gunn začíná čistku DC filmů

Gunn začíná čistku DC filmů