Furiosa: Sága Šíleného Maxe

• Austrálie Furiosa: A Mad Max Saga (více)

Anya Taylor-Joy a Chris Hemsworth hrají ve filmu Furiosa: Sága Šíleného Maxe, který natočil oscarový režisér George Miller a který je očekávaným návratem do kultovního dystopického světa, jenž vytvořil před více než 30 lety ve velkofilmech o Šíleném Maxovi. Miller se nyní znovu vrací se zcela novým originálním, samostatným akčním dobrodružstvím, které odhalí původ mocné postavy z několikanásobně oscarového celosvětového trháku Šílený Max: Zběsilá cesta. (Vertical Entertainment)

Diskuze

baddass01

A co potom přepálený zvuk v IMAXu. Jedna žena dokonce z projekce odcházela dřív s nadávkami, jak je to zvukově přepálené (což na její obranu: bylo).

vjedlicka

vjedlicka (hodnocení, recenze)

Jaeger

Podle mě je těžké zařadit film jako jeden žánr. Je to post-apokalyptické, akční, zároveň ale revenge film, coming-of-age a klidně bych řekl, že i neo-western. Což mě osobně na tom dost baví.

Jaeger

Jaeger (hodnocení, recenze)

Furiosa je fakt dobry film, len by som ho nedal do kolonky akcny, skor drama. Z urciteho uhla pohladu o level lepsi film ako Fury road.

na příspěvěk reagoval vjedlicka

cyphercz

Pokud bych se měl obtěžovat s reakcí z podobného ranku, byl bych nucen poukázat na někoho s identitou cyphercz, který roky nedělá nic jiného, než osobně útočí, uráží a případně jakože v rámci diskuze píše konzervativní až ultrakonzervativní ubohosti (tu homofobní, tam zase šovinistické).

Je mi jasné, že anonymní troll s těžkou obsesí (tutéž ubohost jako zde píšeš minimálně tři roky) nepochopí, že člověk s pozitivním zájmem o audiovizi na diskuzi největší databáze chodí třeba s ohledem na... zájem o audiovizi. Argumentace z mé strany, že pravidelné psaní do odbornějšího periodika, přispívání do recenzovaného (!) periodika apod. se těžko dá označit za neúspěch v případě reflexe audiovize, by bylo zbytečné (stejně jako poukazování na nesmyslnost stanovené podmínky, když se stačí podívat třeba na míru diskuzního zapojení na „sockách" u takového třeba Šrajera, které by za neúspěšné co do plození znaků považoval málokdo).

Předpokládám, že zde není nikdo zvědavý na tvé další zasírání diskuze, patologický trolle, takže pro změnu k tématu: první tuzemské dojmy z řad recenzentské obce (po novinářské projekci) - https://www.moviezone.cz/clanek/46863-prvni-dojmy-velkolepa-furiosa-saga-sileneho-maxe .

cyphercz (hodnocení, recenze)

Bluntman

není potřeba mě ničím krmit, poněvadž v tom co píšu jest mnoho pravdy:) Žádný úspěšný žurnalista / spisovatel / autor / redaktor / jakýkoliv jiný pisálek by totiž nikdy neměl potřebu věnovat tolik času čsfd diskuzím a hádkám na nich, jako to tu předvádíš ty:) To je jeden z přímých důkazů toho, že mé tvrzení níže jest pravdivé -> Mára Slováků je neúspěšný pisálek, který to bohužel nikam nedotáhl a tyto své neúspěchy si už bez přehánění léta letoucí kompenzuje na čsfd...:)

na příspěvěk reagoval Bluntman

InJo

InJo (hodnocení, recenze)

Dnes byla v Imaxu novinářská projekce. Žádnej přehnanej hype se naštěstí nekoná, fakt je to skvělá věc. Rozhodně to neni žádnej odvar Fury Road a ani hnusnej digibordel, jak se mohlo zdát z trailerů. Stojí to na vlastních nohách a vizuál je opět parádní. Pro fanoušky Fury Road je kino naprostá povinnost. ;)

Ivo

Ivo (hodnocení, recenze)

Bluntman

Zní to dobře, intenzívně a originálně :) Mnohem lépe než laciné podbízivé nudné synťáky Honzy Zimmera v Duně :)

cyphercz

Nehodlám krmit trotlo-trolly, zvlášť když by mohli zastat úlohu antagonistů v madmaxovské sáze (cyphercz jako Scrotus a meti jako Dementus, nebo naopak?). Jenom: se svou několikaletou obsesí mou osobou a s potřebou vypisování pořád toho stejného (a pořád stále mimo) osobního navážení bys mohl začít něco dělat. Vykazuje to už znaky patologie, „recenzente", který to dotáhl pouze na ČSFD.

na příspěvěk reagoval cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

ach ano, hodnocení kritiků na RT, to je asi tak směrodatné, jako názory jistého neúspěšného pisálka Máry Slováka...:) my ostatní si počkáme na divácká hodnocení:)

na příspěvěk reagoval Bluntman

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Furiosa na Empire 5/5.

Indiewire A-

"Furiosa is an absolute triumph. not just one of the best prequels ever made (it complicates and deepens Fury Road at every turn), but also an immensely satisfying revenge epic in its own right. movies: sometimes they’re great!"

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (více)

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

25.05.2024

Večer v sobotu 25. května proběhl ceremoniál slavnostního zakončení 77. ročníku prestižního mezinárodního Filmového festivalu v Cannes. Na prosluněné francouzské riviéře tak skončil dvanáctidenní… (více)