Furiosa: Sága Šíleného Maxe

• Austrálie Furiosa: A Mad Max Saga (více)

Anya Taylor-Joy a Chris Hemsworth hrají ve filmu Furiosa: Sága Šíleného Maxe, který natočil oscarový režisér George Miller a který je očekávaným návratem do kultovního dystopického světa, jenž vytvořil před více než 30 lety ve velkofilmech o Šíleném Maxovi. Miller se nyní znovu vrací se zcela novým originálním, samostatným akčním dobrodružstvím, které odhalí původ mocné postavy z několikanásobně oscarového celosvětového trháku Šílený Max: Zběsilá cesta. (Vertical Entertainment)

Diskuze

mm13 (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Práve si popísal predsudky, s ktorými si do toho šiel. Daj si to ešte raz, už bez nich. Fakt to bude stáť za to, uvidíš sám... ;))

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Mr.Apache

Já opravdu žádné předsudky k prvnímu filmu neměl. Slyšel jsem o něm, že je to kultovní australská záležitost, tak jsem do toho šel natěšenej, jaká šílená jízda to bude.

A nebyla, co se dá dělat.

na příspěvěk reagoval mm13

mm13

Po pravdě jsem byl kdysi dost překvapený tím, jak blbě je tady první Mad Max hodnocený. Tehdy jsem to nečekal, teď už jsem si zvykl.

na příspěvěk reagoval mm13

TheDarKnig

Tak holt z toho máš nějaké svoje pocity a já z toho mám zase pocity úplně jiné. Tak už to chodí. Možná si zkus ty filmy někdy užít bez zbytečných předsudků. Pro mě je první Mad Max nezávislý, syrový a v podstatě nepřekonatelný nářez. Trojka je více filozofická, což podle mě není vůbec na škodu. Navíc má ikonické souboje v aréně a Tinu Turner, která dodala nejlepší madmaxovský song. Každý ten film má něco, každý reprezentuje určitý pohled na legendu o Mad Maxovi.

na příspěvěk reagoval mm13, TheDarKnig

mm13 (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Tu nemôžem súhlasiť! Jednotka je (z každého uhla pohľadu, v každej rovine) jeden z TOP nízkorozpočtových filmov, aké kedy boli natočené. Že TOP!!

na příspěvěk reagoval Mr.Apache

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Ragnor

Teoreticky o tom, proč je Max ve stavu v jakým je ve Zběsilé cestě, vyprává videohra Mad Max z roku 2015. Ale pokuď by vznikl prequel, tak ho Miller chztěl pojmout po svém.

na příspěvěk reagoval Ragnor

Ragnor (hodnocení, recenze)

Mr.Apache

tak ak sa ti páčila jednotka, si myslím že s týmto budeš tiež spokojný, si neviem predstaviť čo by mohlo byť v ďalšom diely; čo bude Max donekonečna bojovať proti nejakému gangu?

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, Mr.Apache

Jaeger

Jaeger (hodnocení, recenze)

Shakaar

sa cudujem, ze to spominas, ved to bolo v ramci pribehu normalne podane

skor si vsimam, ze tu nikto nespomina take to cameo postavy ToeCuttera, zaporaka z jednotky MadMax

(ten stary dedek s jednym okom)

Ragnor

Já jsem to neviděl. Nepůjdu přece do kina na film, který jsem nechtěl, že jo.

A že se někde někdo na pár sekund zjeví... Bruce Campbell byl taky na pár sekund v potitulkové scéně v remaku Evil Dead. A jaký odpad to byl.

Tím nechci říct, že by Furióza měla být zákonitě odpad - ostatně ohlasy jsou tady zatím velmi dobré. Ale to jsou většinově lidi, kterým Furióza nevadí nebo je dokonce baví. Mně bohatě stačila ve čtyřce - teď už bych šel zase dál. Tak jak to dělá Mad Max na konci každého filmu.

na příspěvěk reagoval Ragnor

Shakaar

Shakaar (hodnocení, recenze)

Moje první pocity z kina že jsem příjemně překvapen. A možná jsem byl docela překvapen (možná i docela pozitivně) tím že zatímco se všude promuje Furiosa jako Anya Taylor-Joy, tak tam není asi 2/3 filmu. Více než samotný příběh Furiosy je evidentní pokus trochu rozvést svět ve kterém se Mad Max nachází a představit ho novému publiku, v tomto směru mi taky mi Furiosa hodně připomínala prvního Mad Maxe. Takže jak člověk viděl přerod Maxe na Mad Maxe v podobě Mela Gibsona, vidíme přerod Furiosy na tu Furiosy kterou jsme viděli v Road Warrior. Není to špica film, určitě to není film na co bych se časem znovu podíval, ale v rámci toho světa myslím bude mít svoje místo. Miller to prostě umí nějak prodat. Otázka je spíše, jestli kasovní neúspěch neodrovná případné další plány na pokračování. Protože chtě nechtě, je to jen další prequel který nikdo moc nechce. A po pravdě kdo si ještě pamatuje Fury road, tak nebude mít pocit napětí, identifikovat se s postavami protože ví že nebudou hrát vzhledem k předchozímu filmu žádnou roli.
Mimochodem, kdo z vás si všimnul malého camea Mad Maxe? :-) . Jak to tak pěkně propojovalo tento snímek s předchozím :-).

na příspěvěk reagoval Jaeger

TheDarKnig

Mad Max byl ale v každém díle od dvojky dál ten, co jde kolem a případně pomáhá. A na konci jde zase dál. Takže to nebylo nic nového. Doufám, že tahle tradice bude dodržena i v dalších filmech.

Mr.Apache (hodnocení, recenze)

Prasátko Babe je kvalita.

A Miller plánoval točit Mad Maxe bez Mad Maxe? To jsem nevěděl.

No tak snad bude někdy taky pětka a nebude to Furióza 2.

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

jasně, ale co by asi tak mohl být další projekt ? Extraction 3, Thor 5, Avengers Secret Wars a podobné akční filmy, určitě by Miller nedělal na nějakém animáku nebo nějaké komedi.

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

Z toho příspěvku nevyplývá, že by Miller rád dělal na Thorovi. K tomu došel už jen ten uživatel, Miller pouze řekl, že by rád dělal s Chrisem na jakémkoliv dalším projektu.

Takže zatím je to pouze takový ničím nepodložený drb :)

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (více)

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

25.05.2024

Večer v sobotu 25. května proběhl ceremoniál slavnostního zakončení 77. ročníku prestižního mezinárodního Filmového festivalu v Cannes. Na prosluněné francouzské riviéře tak skončil dvanáctidenní… (více)