Furiosa: Sága Šíleného Maxe

• Austrálie Furiosa: A Mad Max Saga (více)

Svět se rozpadá a mladá Furiosa (Anya Taylor-Joy) je unesena z Green Place a končí v rukou velkého motorkářského gangu vedeného Dementem (Chris Hemsworth). Když si prorazí cestu Pustinou, dorazí k Citadele, ve které velí Immortan Joe. To způsobí bitvu mezi oběma vůdci a v této válečné zóně bude muset Furiosa přežít mnoho zkoušek při hledání cesty domů... (Magic Box)

Rise.Fall

Škoda slov. Souhlas s lidma co mají komentáře s hodnocením 2* a níže. Místní hodnocení ... přestřelené. Tohle béčko nemá v červených číslech co dělat, proberte se lidi. Scénář psal opravdu někdo po lobotomii. Nezajímavý, šíleně nelogický, rádoby epický trash. Smysl tam nedávalo snad nic. Proč tohle někdo točí je mi záhadou, ale jednodušším lidem se to asi líbí. Já osobně bych příště raději koukal 148 minut do zdi než znova na tohle. ()

Samik.

Film je nádherně vystupňovaný a nabízí přehledné, do posledního detailu promyšlené akční sekvence. Obří kulisy, skvělý design a kamera, která exceluje v práci s prostorem, zoomy a detaily na tváře herců, vytváří vizuální zážitek, který diváka neustále ohromuje. George Miller opět dokazuje své mistrovství ve vytváření imerzivních a esteticky působivých světů, které jsou nejen divoké, ale i nádherně stylizované. Furiosa" možná zůstane ve stínu Zběsilé cesty, ale to neznamená, že si nezaslouží své místo mezi nejlepšími filmy této série. George Miller vytvořil film, který má své vlastní kvality a který může být pro mnoho diváků dokonce preferovaným dílem. Podobně jako u prvního Matrixu, který se stal legendou, je otázkou, zda právě toto pokračování nebude pro některé fanoušky dokonce lepší. Furiosa" je tedy nejen důstojným nástupcem, ale i filmem, který stojí na vlastních nohou a nabízí unikátní zážitek. Je to film, který je třeba vidět a ocenit za jeho komplexnost, vizuální krásu a hluboký příběh. ()

Rashconner

8,7/10. Zběsilý film plný pěkné kaskadérské akce, zbraní a aut v postapokalyptickém světě. Kulisy, auta, lokace a města jsou pěkné, unikátní a funkční. Vozy a tahače mají tuning, aby fungovaly v bitvách a měly svou odolnost. Akce mezi vozy a jízdou je překrásná a zajímavá, kdy divák může sledovat, jak obyvatelé využívají všelijaké možné náčiní a zbraně, aby přemohli tahač. Herecké výkony jsou na vysoké úrovni, stejně jako chemie mezi postavami. Měl jsem problém s finálním soubojem a pomstou Furiosy na Demetorovi. Také fungování pušek s dlouhým dostřelem (snajperky) byly zvláštní, protože zabíjely kohokoliv bez chyby, aniž by odstřelovač protivníka viděl nebo ho zvládl sestřelit během jízdy. Jinak je film plný pěkné, líbivé a někdy i krvavé akce, a rozhodně ho doporučuji. ()

Dalajlada

Moc jsem se na Furiosu těšil a byl jsem moc zklamán. Bohužel je hlavní záporák postižen Johnny Deppem, efekty jsou jako od malého dítěte a fyzika dostala na prdel tak, že se na to nedalo dívat. Zase se začíná dojit koza, která bude trpět, dokud bidně nechcípne. ()

batmancz

Nebyl jsem nikdy ten největší fanda původních dílů. Takže mě to nemohlo zklamat. Film má spád, universum je dostatečně jedinečné, hlavní postavy jsou fajn a ve výsledku bych přál kde komu, aby vyhrál. Co bych vytknul, je až zbytečný tlak na humor. Ne, nemá se to brát vážně, to určitě ne, ale bylo to až moc. A ten půlhodinový souboj o auto... ano, uděláno dobře, ale mohlo to být kratší a tím celkově i film. Klidně bych to bral jako seriál, aby byl prostor pro větší vykreslení všeho. ()

adaaaam.____

Jeden z najlepších filmov posledných rokov a suverénne najlepší diel z filmovej série Mad Max. Už pri sledovaní Mad Max: Fury Road ma zaujímalo ako to vyzerá v Gas towne na Bullet farme a celkovo niečo podrobnejšie o histórii tohto sveta, no teraz som sa konečne dočkal a musím povedať  že to dopadlo nad moje očakávania. Oproti minulému filmu je tu veľký posun dopredu čo sa týka hÍbky deja a nie je to len bezhlavá naháňačka po púšti (čo ale tiež nebolo až také zlé), ďalej tu je aj množstvo nečakaných momentov ktoré udržia divákovu pozornosť po celý čas sledovania filmu. Postava Furiosi a jej detstvo je tiež veľmi zaujímavé a som rád že nám ho režisér trochu viac priblížil. 9/10 ()

prznitel

Pro mě veliké zklamání první půlka filmu opravdová nuda táhne se to jako smrad druhá půlka trochu lepší ale ta akce tam prostě chybí škoda velice jsem se na tento film těšil...😬😬 ()

Frankie86

První polovina: docela dobré akce, ale hodně špatné CGI. Druhá polovina: grandiózní nuda a nepříběh. Scénář a něco jako děj psal někdo, kdo neví nic. Kdyby film zkrátili o hodinu v libovolném záběru, vlastně bychom o nic nepřišli. ()

Adamos__

Další akční spektákl plnej výbuchů po vzoru Fury Road. Jen po druhé už to není takový jako když jsem poprvé viděl Fury Road. Je super vidět origin story obávané Furiosy, a větší nakouknutí i do jiných měst jako je Bulletfarm nebo Gastown je super. A vlastně i ta akce působí epickým dojmem stejně jak to dělal jeho předchůdce s roku 2015 a jsem rád že ne všechna akce byla na čtyřech kolech, nicméně nemusíte se bát soubojů na vozidlech je tady víc než dost. Trochu mi vadilo že se snažili dělat s Hemswortha kdo ví jakého záporáka a přitom mě ve filmu spíše sral jak po stránce postavy tak i jeho herectví. Celkově mi přijde že celý příběh se nezabývá ani tolik postavou Furiosy jako spíše světem a jeho funkčností. I přes to že je ovšem Furiosa dějově mnohem rozsáhlejší a komplikovanější než Fury Road přijde mi i přes to o dost prazdnejší. Na závěr může Furiosa působit jako slabý odvar Fury Road ale jde pořád o kvalitně natočený film který patří k jedním s nejlépe natočených akčnáků letoška. 7,5/10 ()

Lafrankoni

Tak ako prva, tak ani druha cast sa ma nedotkla. Podobne ako pri Dune. Neviem sa nijako spojit s postavami a ani s dejom. Proste len cakam bez emocii, co sa stane. A ano, vizualne to je krasne, ale logika isla zas velkym oblukom, dialogy na bode mrazu, co mne osobne prekaza a to nezalezi na aky zaner sa divam. Tretiu cast, mozno aj poslednu, si aj tak "velmi" rad pozriem. Mam slabost na distopicke snimky.  /65% ()

floppy4

Viac ako dvojhodinový prequel k Mad Maxovi spred takmer 10 rokov (ani sa mi nechce veriť, že je to už toľko). Scenáristicky je to trošku dômyselnejšie ako Mad Max, má to však aj pomerne dosť logických chýb, takže opäť je to len vizuál a akcia, ktorá to ťahajú, no pozerá sa na to dobre, nenudí to, len si treba poctivo priznať, že je to vlastne to isté ako Mad Max, len s trochu obmenenými postavami a príbehom, takže už to vlastne ani nemá čím nadchnúť oproti Mad Maxovi. ()

PORTER44

Povedlo se ,konečně zase jedna podívaná podle mého gusta, post apokalyptická atmosféra,skvělé efekty,sice o trošku míň napínavější než svižnější předchozí díl i přesto výborná podívaná,hlavní hrdinka se zdokonaluje od dětsví až z ní je super zabiják,podivuhodná vozítka jako v předchozím dílu prostě paráda.Klobouk dolů před režisérem v tomhle věku a takový biják. ()

brand28

Méně akce než předchozí Max. A tím mínusy končí. Vizuální obžerství jak se patří. Technicky brilantní. Když akce, tak inovativní a zábavná. Ale to nejlepší je zvuk a práce kamery. To je něco neskutečného. ()

J.Crusader

Jsem smutný. Protože po naprosto dechberoucí "čtverce" (Mad Max: Fury Road (2015)) je toto opravdu nepovedené. Jakkoliv se Millerovi podařilo dvakrát vstoupit do jedné řeky (Mad Max 2 a 4), Furiosa je jen lehce nad úrovni maximálně tak Thunderdome. A to jsem se tak moc těšil, že po naprosto bezešvé adrenalinové jízdě Fury Road přijde něco obdobného. Ale ne. Nepřišlo. Fuč je jakákoliv vážnost - Chris Hemsworth je komediant a nikoliv postapo padouch. Tom Burke je zde neobvykle prkenný. A ani Anya Taylor-Joy, která za celý film řekne snad ještě méně slov, než Arnie v jedničce Terminátorovi (navíc se vlastně objeví až v cca půlce, její "mladší verze" neřeknou snad ani to), není úplně přesvědčivá, i když z té trojice asi nezapamatovatelnější. Zbytek postav je tam skutečně jen do počtu, nijak nevyčnívají a není jediná scéna, kdy by mohly vyniknout, na rozdíl od čtverky, kde byly vedlejší postavy nezapomenutelné a měli výrazné dějové štěky a linky. Miller si mohl postavit nezapomenutelný pomník naprosto kulervoucí Zběsilou cestou. Ale teď si na něj, po skoro deseti letech, tak trochu nas*al... A to zamrzí. Zatímco Fury Road si dám s oblibou kdykoliv, mám takový dojem, že Furiosu si už vícekrát nepustím. ()

dimas1902

takže Mad Max Furiosa musim uznať ze ma vlastne skvele všetko....príbeh...soundtrack...výprava...kamera....ani tam nie je čo vytknúť....ale poviem ze ja som sa viac bavil pri jednotke...ci to robil sam Hardy alebo proste samotný pribeh neviem....každopádne film je super...ale za mna jednotka lepšie. ()

Falanx

85% To bych musel být DEMENT z místa nehojnosti, abych tento šmajzovní kinotyjátr nehodnotil pozitivně...Dlouho jsem se  tak nepobavil. Inu povedená taškařice po všech stránkách. ()

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (více)