Reklama

Reklama

Mariko dorazí do Osaky, zatiaľ čo Blackthorne a Yabushige si musia zachrániť životy. (Disney+)

Recenze (45)

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Finále se blíží, díl před ním přináší bolestivý závěr. Andžin a Mariko míří jménem mistra Toranagy do Ósaky, právě Mariko se Rady starších rozhodně nezalekne a nenechá se přerušovat. Nějak nám, děvče, zdivočelo. „Nejsem žádná sedlačka, po které tu budete šlapat!“ Každý druhý tu každopádně zase chce volit dobrovolnou smrt, znovu přijde nějaký ten rituál a nespočet pomalých scén. Ale nevadilo mi to. Nestabilní Andžin zůstává buranem, na tom se asi už nic nezmění. ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Z tohodle se budu nějakej čas oklepávat. Emocionálně mě to poničilo a závěr rozmetal na prach. Neznám předlohu a cítím jedno nejlepších televizních finále historie. ()

FilmFan24 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Stane se vám někdy, že maximální hodnocení zdá se vám málo? Poetická a dechberoucí epizoda dovedená k takřka nevídané katarzi pocitů z právě viděného mě doslova emocionálně rozsekala. ()

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Přiznám se, že tentokrát nadšení ostatních nesdílím. Mnohem víc mě zasáhly epizody, které byly prodchnuty niternými pocity, atmosférou, jemným intrikařením. Tentokrát rafinovanou jemnost vystřídala vyhrocenost. Emocionální vydírání diváka skrze zdivočelou Mariko...bez toho bych se raději obešel. Navíc stejně jako mnoho dalších...neznalých předlohy jsem nasranej, kam nás příběh dovedl. Pořád nadávám na předvídatelné scénáře....no, tak tady to mám. Nicméně stojím si za tím, že obsahově je to oproti předchozím epizodám přebujelé, přečnívavé...dramaturgicky přeexponované. A současně uznávám... ten příběh prostě graduje, takže jednou to vyhrocení přijít muselo. Nakonec...je to mmj. válečný film. Jenže i přes to frflání...pořád to vydá na 5*. ()

geklon 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jako jo, je to zpatlané a spousta rozhodnutí je na sílu. Reakce a důsledky některých postav a situací, úplně vyvrací jejich dozatimní status a vývoj. Herectví Cosma Jarvise je ve scéně, kdy Mariko zoufale zápasí především sama se sebou, totální meh. Jak tam stojí opřenej, jak Papa Klepiš z Tymákova o svůj vyzdívanej plot, pozurujíc jak sousedovic děcka dostávaj vyhubováno za zamazaný kalhoty. No, ale z hlediska dramatičnosti a stupňování nevyhnutelné osudovosti královny fatalismu v těch nekrásnějších kimonech, co jsem kdy viděl, se zde zase koupeme v lázni dokonalosti a nenabubřelé opulence. Slovy klasika. "To muselo dát práce a přitom taková blbost." ()

Sany33 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Príbeh: Anjin, Mariko a Yabushige dorazia do Osaky. Zatiaľ čo páni majú plán, ktorý je odsúdený na neúspech, Mariko započína plán, pre ktorý sa po celé tie rok držala pri živote. Plán na rozvrátenie rady. Prevedenie: Celú túto časť som čakal na brutálny fight a nijakú šikovnú Toranagovu lesť, ale ako tomu býva, za devastáciou národa stojí jedna žena. Excelentné dielo. Ten kto to napísal musel mať pekne pod čapicou. 95% ()

Elerrina 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jelikož znám román, tak jsem celou dobu čekala, až přijde právě tento dramatický zvrat. Ale stejně mě to naprosto dostalo. Mariko je Toranagův nejsilnější pěšák na složité šachovnici intrik a teprve až příště uvidíme důsledky jejího rozhodnutí, tak její nezlomné odhodlání patřičně doceníme. ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Evidentně nejsem cílová skupina, protože na mě je to stále zoufale utahané. Ano sice se tam i něco děje, ale děj se nikam neposouvá. Celá epizoda je jen o tom, že pipka se chce zabit, v poslední sekundě ji zastaví a ve finále se zabije stejně. To je celé. ()

LachtanShows 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Síla nejlepšího seriálového výplodu roku 2024 (konkurence se bude muset fakt snažit) tkví v tom neutichajícím napětí, kdy nejde předvídat ne minuty, ale ani sekundy. K tomu Šógun disponuje jedním křehkým poutem, které v člověku vzbudí ty nejniternější emoce. ()

gumolit 

všechny recenze uživatele

I napriek tomu že som bol pripravený a vedel že čo sa stane a má stať, už znova a po tretí krát ma to emocionálne zase dostalo ! ()

Ant_Antony 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Krása střídá nádheru. A tohle rozhodně byla bolestivá krása... Asi nejvíc mne baví, jak jsou zase všichni diváci vyplesklí z dějových zvratů, smrti a posunu příběhu, jako tomu bylo ve zlatých dobách GoT... Tohle naštěstí snad ve finále další sérii mít nebude, takže tvůrci už nemají co zkazit... ()

Ahsoka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je veľkou pravdou, že nepoznať predlohu, ani starší seriál je veľkou výhodou. Možno ale tiež lekcia pre všetkých pristupovať ku každému hodnoteniu individuálne a neporovnávať s ničím. Myslím, že aj pred záverečnou epizódou môžem povedať, že tento seriál je reklamou na nepredvídateľnosť. A to je niečo, čo spôsobuje tak intenzívny dramatický zážitok, akého sme boli svedkami v tejto epizóde. Všetko, čo sme videli doposiaľ dáva perfektný zmysel hlavne z hľadiska kultúrnej filozofie, s ktorou bolo nevyhnutné sa oboznámiť v predchádzajúcich epizódach, vrátane emócií z nej plynúcich. A filozofia to teda je hlboká, poučná a žiaľ aj tragická. ()

Reklama

Reklama