Reklama

Reklama

Ďáblice z Marsu

(neoficiální název)
  • Velká Británie Devil Girl From Mars

Sci-fi film, ve kterém v odlehlé skotské vesnici přistane velitel mimozemšťanů. Dostal totiž za úkol sehnat chlapy, kteří by posílili upadající mužskou populaci na Marsu. (Netflix)

Recenze (20)

honajz 

všechny recenze uživatele

SPOILERY Nevěřím tomu, že tohle nebylo směšné i ve své době. Ultra drsňačka z Marsu, která vypadá jak domina a potřebuje chlapy na obnovu mužské populace, si kdovíproč vybere nejdřív malého kluka, ale i jinak chodí pořád sem a tam, chvilku staví neviditelnou zeď, pak tam zase žádná zeď není, každému na potkání vysvětluje, o co jde a co se děje, sem tam někoho zhypnotizuje, ale dotyčný pak jen sedí a čumí a nemluví, létající talíř vypadá jak hračka z obchodního domu, robot jako pomalá krabice, které stačilo podtrhnout nohy, všichni se pořád tváří vyděšeně, i když se vlastně nic neděje, do toho zde máme dva páry zamilovaných, každou chvíli se chce obětovat někdo jiný... A na závěr ani nesplní hrozbu, že hned, jak se vznese, zničí je, a navíc máme věřit tomu, že nějakým zázrakem se Albertovi povedlo zničit zdroj energie, když předtím dominu nedostali ani kulkami, ani elektřinou. Mám pocit, že Georges Mélies měl 50 let před tím daleko uvěřitelnější triky. Líbilo se mi zasazení děje do skotského hostince v horách, ale hostinec tam jako hostinec nakonec má pramalou roli. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Typický představitel nízkorozpočtových sci-fi na hranici braku. Nyah (P. Laffanová), obyvatelka Marsu, přiletí na Zemi, aby si z ní s sebou odvezla muže, jelikož na Marsu vymřeli. Většina příběhu se odehrává v noci v zapadlém hostinci na samotě, kde se sešlo pestré osazenstvo. Nekonečné žvanění naruší přílet létajícího talíře s Nyah v latexovém oblečku s pláštěm, až si jeden pomyslí, že Mars bude nejspíše jeden velký BDSM salón. Jinak Laffanová vypadá více jako umělá žena s nenápaditým líčením než jako ďáblice. Kdyby jí dali rohy, působila by tajemněji. Její společník robot se postará o záchvaty smíchu, byť to jistě nebyl záměr tvůrců. Chodící krabice s majáčkem místo hlavy demonstruje svoji sílu na suchém stromu, autě a kolně, vyděšeni jsou však jen herci. To paprskomet v akci, kdy po nebožákovi zbudou jen brýle, vypadá o něco zlověstněji. V závěru se mužské osazenstvo dohaduje, kdo s Nyah odletí a při tom se obětuje, když zničí létající talíř. Vetřelkyně totiž během své návštěvy nešetří hrozbami zničení lidstva i Země. Místy napínavá hudba, hlavně když zaduní bubny. Největším kladem je krásná Hazel Courtová, známá především z Cormanových filmů podle E. A. Poa. ()

Reklama

corpsy 

všechny recenze uživatele

Čo čakať od tejto sci-fi produkcie z 50. rokov? Titulná ženská si tu rieši marsovské problémy neustálym sa smrteľným vyhrážaním skupinke ľudí v opustenom hostinci, či už vlastnými schopnosťami, alebo ( trapkovským ) robotom. A hlavne má rada čerstvý vzduch a neustále prechádzky, pričom sa ukazuje, že na tom Marse to pre ňu asi nebude príliš zábava. Podpriemerná porcia zo žánru, ktorý mal v polovici minulého storočia množstvo zástupcov, z ktorých ale máloktorý uviazol v pamäti. A tak aspoň táto diablica z červenej planéty nemusí byť smutná, že je jediná svojho druhu. ()

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Je to film špatný, skoro až tak špatný, jak napovídá zdejší hodnocení, ale přesto mě celkem bavil. A to hlavně ty nesmyslné momenty s mimozemšťankou, jejím robotem a létajícím talířem. Druhá linie příběhu - jak už to tak bývá, tak samé vztahy, vztahy, vztahy - je strašným způsobem nezáživná, předvídatelná a nudná. Ale ta mimozemšťanka! Lépe si dominu v sado maso oblečku ani nejde představit! Už vůbec nemluvím o jejím létajícím stroji a jeho efektním konci. A moment, kdy z talíře za doprovodu extrémně dramatické hudby poprvé vyjede onen "hrozivý robot", co vypadá jako krabice s žárovkou a spálí strom či auto, je k nezaplacení. Vlastně jediným skutečně potěšitelným momentem snímku je hezoučká Adrienne Corriová v roli Doris ze skotské hospody. Musím v tomto komentáři souhlasit s Limou, je to šílený film a hodně, hodně špatný, ale vzhledem k té nesmyslné zábavnosti nějaké hvězdy přidělit musím. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Na Marse sú síce z hľadiska vedy o dosť ďalej, môžu cestovať úplne všade do vesmíru, majú silnejšiu zbraň ako atómová bomba, dokonca vymysleli aj perpetum mobile. Ale čo z toho, keď ich muži v boji so ženami rezignovali a prestali mať chuť na sex. Záchranou by mohli byť pozemskí kanci. Námet ako stvorený pre skvelú medziplanetárnu paródiu, avšak je z toho vďaka extrémnej vážnosti "iba" pozoruhodné guilty pleasure. Riešia sa tu závažné dilemy a obetovania, len sa neťahajú zápalky, ale karty. Najväčšou "bombou" je samozrejme robot, oko ale viac potešia tri pekné herečky. Briti sa snažili kopírovať americké scifíčka čo to išlo, ale to nám môže byť z dnešného hľadiska jedno. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (2)

  • Patricia Laffan se nechala slyšet, že je její kostým těžký a je v něm hrozné horko. (Cheeker)
  • Patricia Laffan nesměla kvůli potížím s oblékáním svého PVC kostýmu moc jíst ani pít. (Cheeker)

Reklama

Reklama