Western, ve kterém psanec (Jonathan Majors) zjistí, že jeho úhlavní nepřítel (Idris Elba) bude brzo venku z vězení, a tak dá znova dohromady svůj gang, aby se pomstil. (Netflix)

JohnSmith

Černošský western, proč ne. Nebylo to úplně špatný, ale zkrátil bych to minimálně o půl hodiny. Vynechal zbytečné natahování děje a změnil casting. "Kladné" postavy jsou, na rozdíl od těch záporných, nesympatické a tak člověk radši fandí Elbovi. A co to má jako být, že v závěrečném duelu oba desperáti brečí?????? Proč se holka vydává za kluka?????? Proč se svět v prdel obrací????? ()

iXtr3m3

Tomu Netflixu to už fakt načisto zajebkáva... Presne, ako napísal iný komentujúci. Kurva, že vo westernoch hrajú primárne belosi, to nie je rasizmus, ale história, vy vydrbanci Netlixovskí. Serete svoje afro a LGBTQ agitky fakt do všetkého. Prečo nenatočíte s Idrisom niečo súce? Zabíjať takto potenciál. LGBTQ agitku zo srdca neznášam, hnusí sa mi a grcám z Netflixovského násilného tlačenia tejto témy absolútne do všetkého, snáď aj do reklamy na hračky pre batoľatá, ale proti afroameričanom, t.j. čiernym, som nikdy nič nemal a mená ako Denzel Washington, Morgan Freeman, Will Smith a mnoho ďalších, to sú už herecké pojmy a niektorí doslova legendy a ich filmy vyslovene vyhľadávam, ale takto kurviť históriu, to je už prachsprostá vydrbanosť tých sprostých hláv v Netflixe. Nepopieram štýl, či iné štandardné Netflixovské technické kvality, ale fakt ide o nič iné, len o prachsprosté kurvenie histórie. Prečo radšej neurobia niečo z občianskej vojny, niečo o bojoch za práva a slobodu z dôb, kedy bol rasizmus ďaleko vyšší ako dnes. Možností je veľa, ale toto veru nie je tá správna cesta. Keď raz v budúcnosti budú ľudia totálni tupci zblbnutí z pohodlia a absencie zdravého rozumu a upadnutej ingetligencie, podobne ako tomu bolo vo fantastickom Wall-e-im, tak za to bude môcť Netflix, ktorý vychováva z mladých bandu tupcov, ktorí o histórii vedia veľké hovno. Ale čo sa môžem čudovať, som majster odbornej výchovy na strednej odbornej škole a stretávam sa s prípadmi ako dnes, keď sa žiak namiesto práce pozerá na video, ako si nejaký blbec rozbaľuje nejaké neskutočne drahé botasky. Boha, to kde sme sa dostali? Ešte unboxing nejakej elektroniky s vysvetľovaním a popisovaním funkcii, to pochopím, ale toto? Občas sa cítim, že som starší o dvadsať rokov ako v skutočnosti mám. Zatiaľ nehodnotím hviezdičkami, aby som filmu moc neublížil, ale podľa súčasných čísiel sa asi moc ubližovať nemusím báť. Možno nakoniec aj nejaké lepšie hodnotenie zapíšem, ale svoje slová vyššie neodvolám "ani bohoví". Tak som to nakoniec ako tak zvládol dopozerať za tri dni s tromi zaspaniami. Tak, ako som písal vyššie. Je to strach a bieda. Čo z toho, že sa v kastingu nachádzali aj nejaké zvučnejšie mená, keď sa režisér snažil urobiť totálne ale totálne nasilu štýlovku typu Tarantina, ale na Tarantina sa veru neťahá ani z kilometrovej diaľky, to nie je iná liga, ale doslova iná dimenzia kvality. Blbé, rozťahané, infantilné, nasilu "štylizované", málo akcie a ešte aj z tej minimum uveriteľnej (prechádzka v prestrelke a pod.). Zabitý môj čas, zabitý potenciál, ktorý to malo. Aj keď je troška pravdy na tom všetkom, že predsa len niečo podobné v minulosti mohlo existovať, aj keď asi nie v takom rozsahu a tým myslím tie černošské mestečká, myslím, že sa vtedy zmohli asi len na osady, ale budiš, ale to akých gerojov z nich urobili, to sa len tak nevidí. Keď si budem chjcieť pozrieť niečo z minulosti USA, tak radšej siahnem po osvedčenom Glory, ktoré síce nie je westernom, ale je ďaleko ďaleko uveriteľnejšie a časom vyslovene len a len zreje. Ale to som už odbočil. Tento film, aj keď si odmyslím, že to s tou históriou mohlo byť trošku podobne, je skrátka o hovne a s kvalitným westernom sa nedá ani zrovnať. Hviezda za casting, ale aj to je moc. () (méně) (více)

bearmeedek

Pro milovníky westernů je to rána pod pás. V první řadě je to divná kategorie afroern. Už se stává standardem, že se prasí historie a plní se přání všech obyvatel planety, aby ve filmech hrálo co nejvíc lidí tmavé pleti. Tak v tomhle filmu ovládají divoký západ samí černoši, mají svá městečka, šerify, bary s tanečnicemi, prostě je to jejich. Z černé královny Anglie jsem nedávno byl taky na větvi. Stávám se tak automaticky rasistou? Možná vás k tomu i život přinutí. Tady například bylo rasistické, že ten Západ téměř neobývají běloši. Dále hudba. Místo jen náznaku klasiky to bylo několik druhů současné hudby. Takže dojem - místo western spíš současný akční film. A jako akčňák to právě stálo taky za úplný ... I když se to tvářilo děsně IN. ()

Strike

Užvaněný, nudný superdlouhý slint. Elba tam je naštěstí celkem krátce, protože tak trochu předpokládám, že by se jinak pronudil stejně jako Regina King. Její scéna s loupáním jablka... něco tak blbýho už jsem dlouho neviděl. Jako opravdu nechápu, kdo v Netflixu svěří film, za asi dost peněz, někomu, kdo osm let nic nenatočil. Možná, že si onen hudebník celý film zaplatil... když už ho režíroval, napsal scénář a hudbu. Vše tedy dost mizerně. A ještě k tomu to herecký poleno bez charismatu v hlavní roli. A to bych si to ale dokázal v lepších rukou představit jako solidní stylovku. Takhle ale bohužel. ()

Morholt

Inspirace Tarantinem je zjevná a občas jsem měl pocit, že se dívám na Djangův spin off. Ale ten přešel ve chvílích, kdy došlo ma dialogy a mluvené slovo vůbec. Pár dobrých drsňáckých hlášek se našlo a stejně tak pár solidních slovních přestřelek, ale na jednu povedenou připadalo deset mizerných či při nejlepší vůli zbytečných. Pokud ovšem došlo na střílení, mlácení či bodání a řezání, byla to jiná káva. Krev stříká, kulky sviští a i když se nejedná o nic nápaditého, dají se tyto sekvence označit za solidní řemeslo. Povedený je i casting a upřímně řečeno bylo mi celkem jedno, že si tu černí a kluci a holky hrají na bělochy. Naopak v kombinaci s černou muzikou mě to bavilo. Škoda výše zmíněného blábolení a přepálené stopáže. 60% ()

• Natáčelo se v Santa Fe (Nové Mexiko, USA). (BMW12)
  • Vo filme si malú úlohu zahral aj legendárny MMA bojovník z UFC Donald Cerrone. Jeho zápasnícka prezývka je kovboj. (Patrik200s)

Steven Spielberg chystá svůj první western

Steven Spielberg chystá svůj první western

08.12.2021

Legendární režisér Steven Spielberg (Čelisti, Dobyvatelé ztracené archy, Zachraňte vojína Ryana) oznámil, že jeho dalším snímkem bude příspěvek do westernového žánru. 74letý filmař si letos splnil… (více)