Reklama

Reklama

Poslední akce a Ti Lung končí s organizovaným zločinem. Jeho bratr, policista Leslie Cheung, může být spokojen, jenomže podsvětí se brzy začne mstít... (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (148)

miklaras 

všechny recenze uživatele

Ti Lung ve spojení s Chow Yun Fatem pod vedením Johna Woo, to je nádherná stylizovaná klasika. Nevzdychám u Chw Yun Fata, ale v Killerovi mě přesvědčil, že dokáže hrát výtečně a Ti Lung ( u kterého naopak vzdychám ažaž) je samozřejmě naprosto skvělý. Všechny patetické věty tu zní komixově a ne trapně, krev stříká v baletních bitvách, plameny nechybí, triáda je zlá, policie je zlá a dobro v sobě má temnou krutost... Jen jedna připomínka se mi dere na jazyk. Nikdy si nepouštím čínské filmy v českém dabingu a tady jsem to zkusila...pro všechny, kdo ještě Johna Woo neznají a jsou na cestě k němu dobrá rada. Ne česky! Pokud vás nebaví číst titulky zkuste třeba angličtinu. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Prvý Wooov mafiánsky film a hneď najlepší aký natočil, keďže sa do veľkej miery sústredí na príbeh a prestrelky sú ešte len doplnkom. V tomto filme najintenzívnejšie pôsobí môj obľúbený motív kamarátskeho vzťahu medzi dvoma mafiánmi, keďže ich priateľstvo trvá už roky a majú za sebou dosť spoločných zážitkov. U jedného z nich je celý čas tento vzťah porovnávaný so vzťahom k skutočnému bratovi. Akokeby to nebolo málo, tak je tu ďalší konflikt, keďže jeden z bratov je mafián a druhý policajt. Ďalej tu máme líniu o mafiánovi, ktorý výjde z basy a chce žiť čestne, ale okolnosti mu to nedovolia. A možno som ešte na nejaké ďalšie línie zabudol. Proste je to film nabitý mnohými líniami a napriek tomu sú všetky zvládnuté perfektne. Herecké obsadenie je špičkové. Chow Yun-fat ako energicky Mark si ma naplno získal práve týmto filmom a scéna v ktorej sa po rokoch stretne Mark s Tse-Hom ma zakaždým dojme. Hviezda sedemdesiatkových kung-fu Ti Lung tiež prekvapil kvalitným dramatickým výkonom a aj keď jeho postava nie je tak cool ako Chowova, tak je pre film je rovnako dôležitá. A vzhľadom na jeho vzťah k bratovi snáď ešte dôležitejšia. Leslie Cheung ako jeho brat má nevďačnú úlohu urazeného a nasraného brata, ale zvládol ju podať natoľko dobre, aby nezačala liezť na nervy a celý čas si želáte, aby sa bratia konečne pomerili. Úlisný záporák v podaní môjho obľúbenca Waise Lee tu nemá zase tak veľký priestor. Predsalen je v tomto filme dôležitejší vzťah ústrednej trojice ako konflikt so záporákom. Ale na tom malom priestore ani Waise Lee nesklame a ukazuje, že vie zahrať jak sympaťáka, tak zloducha, ktorému prajete bolestivú smrť. Absentuje tu len Wooov tradičný záporákov zabiják so svojimi vlastným kódexom cti. Vo vedľajších úlohách sa nestratia ani Kenneth Tsang ako dobrácky majiteľ taxislužby alebo John Woo ako spravodlivý policajt. Poteší aj zábavne cameo Tsui Harka. No a akcia? Nie je jej tu veľa a veľkoleposťou sa nemôže rovnať s neskoršími opusmi Johna Woo. Ale rozhodne nesklame a scéna v ktorej Chow Yun-fat ukrýva pištole do kvetináčov a následne so zápalkou v hube vystrieľa všetkých záporákov sa stala natoľko kultovou, že ju mnohokrát citovali alebo parodovali. Za všetky odporúčam komédiu z rovnakého roku Romancing Star, v ktorej ju sparodoval samotný Chow Yun-fat. Finále je kvalitné, ale viac ako samotné killshoty nepriateľov si viac vychutnávam napríklad scénu v ktorej sa Chow Yun-fat veľkolepo vráti do boja, čím dá najavo, že priateľa nenechá nikdy v núdzi. A všetkým týmto scénam dodáva eľte viac emotívnosti fantasticky soundtrack. Takže pre mňa je to top Wooov film s dokonalým záverom. V nedávno vydanom remastere konečne dobre vyzerajú všetky tie výbuchy, ktoré doteraz boli tak prežiarené, že sa v nich strácali všetky detaily. 10/10. ()

Reklama

Divočák 

všechny recenze uživatele

Jako odchovanec čisté hollywoodské Arnoldovsko/Slyovské akce jsem se k prvnímu setkání s Hongkongským Johnem Woo dlouho odhodlával. Sice jsem se těšil, ale nebyl jsem si jistý, jak moc mi tenhle styl sedne a taky jestli té akce nebude na mě trochu málo;). Moje obavy se vyplnili tak napůl. První půlka filmu a vesměs všechny ty neakční scény jsou opravdu děs a hrůza. Celou dobu na sebe řvou nějací Číňani a řeší rodinné problémy, přičemž u toho šíleně přehrávají a ty jejich kecy vás vůbec zajímat nebudou. Tvůrci filmu navíc neměli v castingu moc šťastnou ruku a skoro všichni hlavní (mužští;)) hrdinové jsou neuvěřitelně oškliví a ještě k tomu nosí takové ty nadýchané 8O´s svetry a neustále u toho kouří, takže si velice dobře dokážete představit, jak ty svetry musely pak asi smrdět. Výjimku ale naštěstí představuje do vedlejší role!!! odsunutý Chow Yun-Fat. Ten jediný totiž nic neřeší a když už ano, tak pomocí bouchaček a to tak neuvěřitelně cool způsobem, že hned po jeho prvním krvavém vystoupení se začnete modlit, aby se ve filmu už nic jiného ani neobjevilo. Kdykoliv totiž dojde na akci, stává se z Wooa filmový umělec, krev stříká po hektolitrech a bodycount roste takovým způsobem, že se pod Arnoldem skoro třese jeho guvernérské křeslo. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

„Je snadné stát se gangsterem, ale je těžké toho nechat“ První film Johna Woo, jenž se zapsal do dějin, sleduje jednoduchý příběh o pomstě, které předchází zdlouhavé vyrovnávání se s minulostí. Akčních scén zde nenajdete mnoho, je to spíš óda na heterosexuální mužské přátelství, ženy a jejich zájmy v tomto snímku nikoho nezajímají. Režisérův vizuální styl ještě nebyl zdaleka tolik promakaný jako ve filmech následujících, nepřekvapí tudíž, že více pozornosti věnuje právě snaze o pečlivé vykreslení jednotlivých charakterů. Mezi samotnými akčními scénami pak možno překvapivě nalézt také několik syrových soubojů muž proti muži, ale i milovníci přestřelek si přijdou na své, jenom v omezenější míře. 70% Zajímavé komentáře: tombac, mm, Zdenda ()

destroy83 

všechny recenze uživatele

Mistrovský kousek Johna Woo z prostředí hongkongské mafie, kde na opačných stranách zákona stojí dva bratři, jejichž sourozenecké pouto dostává pořádně zabrat. Mezi bratry stojí nejen tiskárna falešných peněz a obchod s drogami, ale i krutá životní rána a nelítostný šéf podsvětí. Režisér v tomto snímku teprve rozjíždí své pověstné kousky, ale i tak valí do diváka dramatické scény podbarvené trefnou hudbou, monstrózní přestřelky s efektními výbuchy i jistou dávku decentního humoru typického pro hongkongskou akční produkci. Vše toto snímá nádhernou kamerou a opravdu se nebojí vymalovat interiéry na rudo v nezapomenutelné vendetě Yun-Fat Chowa v místním pajzlíku za pomocí nezapomenutelné finty s květináči. Právě gangster Yun-Fat Chow doplňuje ústřední trojici snímku a jeho postava je stejně nezapomenutelná, jako výše zmíněné květináče. Lung Ti zde představuje bratra na „špatné“ straně zákona, a když kráčí ve sněhově bílém obleku s očima zakrytýma slunečními brýlemi, divák nemá žádných pochyb proč si John Woo do role vybral. Trojici uzavírá postava výbušného mladšího bratra, kterou ztvárnil Leslie Cheung. Woo dává svým postavám dostatek prostoru, aby se divákovi představily. Nechává si je sáhnout doslova na dno svých možností, aby vzápětí heroicky povstaly a předvedly mistrův pověstný krvavý balet. Na tomto snímku neshledávám prakticky nic, co by se dalo zkritizovat. Za pochvalu by ovšem stála ještě pěkná řádka věcí…nezbývá než si tento pětihvězdičkový epos pustit znovu. ()

Galerie (59)

Zajímavosti (20)

  • Scéna, kde je Mark Gor (Chow Yun-Fat) brutálně zmlácen Shingovými (Waise Lee) muži, byla zpočátku laděna příliš násilně. Režisér John Woo se snažil zajistit, aby scéna zůstala ve filmu nedotčená. Woo o tom diskutoval s lidmi z cenzurní rady, protože cítil, že je důležité ukázat, jak daleko jsou gangsteři ochotni zajít. (tequilla)
  • Snímka je vedená ako číslo 2 na zozname Najlepších 100 čínskych filmov. (beso74)
  • Postava Marka Gora měla být původně pouze malá vedlejší role, když si ale John Woo všiml hereckého talentu Chow Yun-Fata, přepracoval scénář tak, aby mu dal větší roli ve filmu. (tequilla)

Reklama

Reklama