Po akci, která se fatálně zvrtla, se nájemný vrah pustí do boje se svými zadavateli i sám se sebou a žene se přes hranice za odplatou. Není to prý ale nic osobního… (Netflix)

Rebel24

Detailne spracovaná sonda do života nihilistického nájomného zabijaka bez mena ci čísla 00, počas azda najviac hektických dní v jeho doterajšom živote. Michael Fassbender totiž prvý krát minul v Paríži svoj cieľ a táto nová situácia prináša odvtedy sériu mnohých chýb postáv, ktore v priebehu 5 kapitol v 5 rôznych svetových mestách za (ne)známych okolností prichádzajú o svoj život. Premisa filmu je v zásade jednoduchá, ale filmárčina od Finchera zručná a poctivá v úplných detailoch na zábery, na ktoré by sa zvyšok sveta pri tvorbe akčných filmoch vykašľal. Fincher nesklamal a rad sa k jeho zabijakovi v budúcnosti vrátim. 88% ()

Oldass_

Strašně dlouhý prolog. Absolutně zbytečný, nudný. Snad 20 minut koukáte na chlapa co "cvičí jógu". :-/  Příběh defacto o ničem. ()

Erizu

Nebudu omílat to, co už to několikrát zaznělo, tak jen stručně. Upřímně mi Fassbenderovi prázdné monology připomínají náhodné úvahy a postřehy o okolí z first-person videoher - ale tam (většinou) bývá za sdělením alespoň nějaká emoce a zájem ze strany hráče. Tady je pusto, prázdno. Doprovodná hudba od The Smiths tomu upřímně moc nepomáhá. Možná by tenhle film mohl člověk používat jako ukolébavku. Což je dost slabý na Finchera. No, v rámci revenge žánru asi stále lepší, než Nobody... PS: Tilda can do no wrong, perfektní jako vždy. ()

Bragi66

Já se fakt bavil, ty monology mi nevadí. Film má děj i překvapení. Je na tom vidět režijní profesionalita. Jsou tam i výborné hlášky - třeba jako to vyjádření o postavě, kterou hraje Tilda Swinton, že vypadá jako uchošťour. Doporučuji. ()

Daginabella

Průměrný snímek, který ničím neurazil a ani nenadchnul….tři hvězdy si ale zaslouží….hlavní hrdina a hudba Reznora to zachránili…Tilda od dob Constantina grády neztratila 😅 ()

Yamatosan

Jakkoli je Fincherova filmařina stále precisní a Fassbender i další skvělí, celé to stojí na scénáři, který... nejde o to, že ten jednoduchý příběh byl už tolikrát zpracován, jde o to jak. Z úcty k Fincherovi byla snaha najít nějakou interpretaci, která by tomu dávala smysl, která by to vytáhla k jeho dřívějšímu standardu, jenže jedné každé z těch interpretací vždy něco podráží nohy a chtě-nechtě se dostavuje zjištění, že Fincher prostě dobře zfilmoval špatný scénář. ()

Little_Sawy

Tento užívateľ má dosť. Zo začiatku ta vypadalo dobre, zaujímavé, zabijak ktorý killuje zbohatlích čurákov, a potom sa pomstí za ublíženie jeho dcéry a začne celkom fajn vraždiť jedného po druhom za malú pomstu. ()

Salober

Velké zklamání. “Hlubokomyslné” úvahy hlavního hrdiny. Od Finchera jsem čekal něco lepšího než tohle. Hra na festivalový film, což bylo naprosto zbytečné a ten příběh to zkazilo. ()

Cain(cz)

Dokážu si vychutnat filmy které nikam nespěchají, třeba: Barry Lyndon, Tenká Červená Linie. Zabiják prvních deset minut byl pro mne nejlepší adaptací herního Hitmana, pak jsem usnul. Po probuzení se vrátil o hodinu zpět, po 15 minutách jsem film pauznul a začal hrát Dead Space Remake (mise na Valoru), poté jsem si opět pustil film, pak jsem si šel dát rohlík s italským salámema + olivy se sýrem, vrátil jsem se k filmu, pak jsem se málem z oliv zesral, po 10 minutých na toaletě a ve sprše jsem opět u filmu a nyní v cca v polovině stopáže (to není možný, vždyť film sleduji již 3 hodiny) mne napadlo, že bych mohl napsat na CSFD komentář. Film  je zatím o ničem, Finecherův rukopis tu moc nevidím a hudba je místy i nechtěně  legrační. Vlastně je to docela sr*** Ale třeba se to ještě zlepší a neusnu (po druhé). ()

karlkutscher

Bohužel žádná akce, jen samé bláboly, které takzvaný rádoby "zabiják" stále opakuje dokola. Jeho vnímám spíš jako malého a hubeného postaršího týpka, který hned v úvodu filmu minul svůj cíl, ale spousta řečí, jak je to velké, když si ho někdo najme! 😀😀  Takže pro mne velké zklamání, 2h. o ničem!! ()

Mr.HahaHihi

Kapitola jedna v Paříži za pětipalbu. Ta byla tak fantastická že ostatní kapitoly se jí nevyrovnají (no možná tak zivočišná bitka) ale i přesto se jedná jako celek o naprosto precizní thriller se skvělým soundtrackem. Že to je chladné a bezemoční jenom vítám, to já můžu. Špičková thrillerová práce, kde jen prostě začátek ční vysoko nad zbytkem a tak zbyla hodina a půl je prostě slabší jak prvních 20 minut. Každopádně, Fassbender fakt chyběl. ()

mara.pavelka

Hrozně pomalý a nudný film s minimem akce. K hlavní postavě jsem si nevytvořil vlastně žádný vztah a jeho osud mi byl celkem ukradený. ()

jara12

Tvůrce pecek jako Social Network, Se7en nebo Fight Club David Fincher, přináší jeho další film na Netflix. Spojil se tentokrát s bezvadným Michaelem Fassbenderem v mysteriózním thrilleru o nájemným vrahovi, jenž nám po celou stopáž předává svoje myšlenky. Celé dílo je vzaté z komiksu a je doopravdy propracované. Napínavé scény drží diváka na uzdě téměř po celou stopáž. Je to také způsobené velice kvalitními kamerovými záběry a nasvícením, které snímku dodává určitou atmosféru. Přestože to nedosahuje na režisérovy uznávaná díla, tak jde stále o kvalitní podívanou, kterou byste neměli minout. ()

Krásné svátky a PF 2024

23.02.2023

David Fincher dotočil svůj nový film

David Fincher dotočil svůj nový film

31.03.2022

Tradičně si režisér David Fincher (Sedm, Zodiac) mezi svými filmy nechává pár let rozestup, oblíbený tvůrce teď ale naštěstí fanoušky na svůj další projekt po poněkud úzce zaměřeném Mankovi nenechá… (více)