Neměl zrovna šťastné dětství, a tak rád unikal do světa filmu. Sylvester Stallone v tomhle dokumentu vypráví, jak se vypracoval z outsidera v hollywoodskou legendu. (Netflix)

Shakers

Tak po Arniem došiel na radu aj Sly. Stallone je frajer, mám ho rád ako herca a aj preto som sa tešil na tento dokument. Bavilo ma to síce od začiatku až do konca, no čakal som viac informácii. 90 minút o takejto o sebe je veľmi malo, už pri Arnoldovi mi prišli málo tie tri diely a tu sme dostali ešte menej. Škoda. Každopádne pre fanúšikov, ktorý vyrastali na tejto ikone povinnosť vidieť. 90% - 5* ()

verbal

Když už ho má Árny, tak v rámci věčné rivality musel mít na Bolševizi samosebou piárko i Slájvestr. Ten se zatím za to, a doufám, že to tak i zůstane, na rozdíl od pokrytecky napraveného, bezpáteřního exrepublikána Černočernocha neupsal té odporné neomarxistické demagogické žumpě na nějakou ultrapičoidní progresivní mrdku pro korektní rudé mentály. A taky se tou sebechválou tolik neodkopal jako to bezohledné a neempatické rakouské hovado. Čímž si u mě docela zachoval ten ochrnutý xicht. Prostě se v této uvážlivé sterilní povídačce téměř bez jakýchkoliv bulvárních kudrlinek či pozoruhodnějších informací jemně poplácává po atrofovaných steroidramínkách a jen tak suše rekapituluje, jak pissal scénáře a točil Rockery a Rambouše, přičemž jakože nenápadně ukazuje svůj barák plný „vkusného“ cigánského fén-šukej, narvaný vlastními kýčovitými sochami, a do toho s komicky vážným výrazem traumatizovaného baseta trousí kýčovitá, pouťově filosofická existenciální moudra pro demotivované retardéry. Každopádně i s obrnou od přirození to byl vždy sympaťák, daleko lepší neherec i kreatura než jeho otylejší osmdesátkový poliokonkurent a bezskrupulózní patologický kariérista Noldík, jímž v mých očích zůstal i po tomto v podstatě nic neříkajícím dokumentu. A teď mě omluvte. Patřičně namotivován odcházím sestřelit prakem nějaký ten ruský bojový vrtulník a pateticky zboksovat pár negrů, bo život je krátký! ()

Motinski

Prijemná záležitosť a povinná jazda pre fanúšikov, spracovaná ale zbytočne zrýchlene. Dokument opisuje v prvom rade Stalloneho hereckú karieru. Ukazuje ťažké začiatky v brandži a dôležitosť postavy Rockyho naprieč celým životom. Zo súkromia sa ale nedozvieme takmer nič okrem skratkovitého vysvetlenia vzťahu otec/syn. A to je obrovská škoda. U Arnieho som dostal do detailu vypracovaný profil osobnosti, zákulisné príhody a ajkeď som sa chcel vyhnúť porovnávaniu, myslím že niesom jediný koho to napadlo. Dosť sa čudujem že Netflix nechcel sériu s aspoň tromi hodinovými časťami. Potešilo že Sly rozpráva veľmi osobne a intímne, no neznalci môžu po pozretí nadobudnúť dojem že ide o človeka ktorý stvárnil Rockyho a Ramba, plus natočil pár ďalších filmov čo nemali úspech. Pri legende akčného žánru je to málo. ()

borec999

Kvalitovo na podobnej úrovni ako Arnieho dokument. Sly išiel vo svojom počine viac do súkromia, svojich chýb, filozofovania o zmysle života a keďže je na rozdiel od Arnolda i scenárista, i do hĺbky písania jeho najznámejších filmov (Rocky, Rambo, Expendables) a vlastných životných skúseností ktoré do týchto postáv premietol. Podobne ako u Arnolda mi chýbala väčšia hĺbka z hľadiska jeho filmovej kariéry (ktorú možno obhájiť Stalloneho preslovom v závere), ale i z hľadiska súkromného života chýbajú podľa mňa významné momenty, ktoré Slya ovplyvnili a zmenili. Pretože Sly celý dokument hrá, že nás konečne pustil do svojej hlavy, mám však pocit že nebol 100% úprimný a niektoré temné zákutia s ktorými sa úplne nevysporiadal (smrť syna, začiatky v porne) si nechal pre seba. Načo má samozrejme 100% právo, ale pri danom štýle dokumentu mi to skrátka v ňom chýbalo. Inak však fajn dokument, a to ako pre skalných fans, tak i nefanúšikov. 80% ()

AdamesWWE

[9/10] Možno trošku melancholickejší dokument ako konkurenčne skôr vydaný Arnold, ale to nemyslím v zlom. Výborne spracovaný dokument ktorý je povinnou jazdou každého fanúšika. Skvelé podanie životného príbehu so skvelým hlasom Stallona. Čo viac dodať, škoda že niektoré filmy nedostali väčšiu príležitosť, ale Ďakujem aj za tento 95m dokument. ()

• Píseň, která zní během závěrečných titulků, je „Come On Up to the House“ nazpívaná americkým písničkářem Tomem Waitsem. (sator)