Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Akční
  • Horor

Poslední recenze (156)

plakát

Nebuďte policajta (1988) 

Inu, rozhodně měli vzbudit aspoň scénáristu, režiséra a skladatele. Pak by nebylo třeba budit po skončení filmu kompletně veškeré osazenstvo kin. Tuším však, že jediný, kdo se vzbudil, byl Jean Gabin, ovšem jen proto, aby mohl tvůrce za danajský dar chodit strašit.

plakát

Kam zmizel Tom? (1971) 

Jakožto velký milovník i filmové hudby, řadu "soundtracků" (či minimálně alespoň nějakých segmentů) znám kolikrát dávno před tím, než vidím film samotný (jestli vůbec). Na jednu stranu je to výhoda, mám pak dojem, jako bych film vlastně už taky znala, a lépe se mi vstřebává. Občas to může být naopak trochu problém, kdy si k oné hudbě "vysním" či představuji různé scény "po svém", a to se pak dostaví něco jako malé zklamání či rozčarování. To se ale stává vskutku jen sporadicky. Zde se nic takového nekonalo, ba naopak mi filmové obrazy k hudebním motivům krásně pasovaly. Příběh krásně plyne, scény z hor byly (až na tu s kamzíkem) úchvatné a romantické, naopak ty z vězení místy hodně drsné (korespondující s tím kamzíkem), a nemyslím tím pouze fyzické či psychické týrání. Tuze napínavá honička v horách mne zase přenesla do akčních filmů. Nechybělo ani politické okénko. :-) Film tedy nabízí pestrou směsici žánrů, jako by byl sestaven z více "mini filmů" dohromady, přitom však vše dává smysl, krásně do sebe zapadá, a přerody plynou, aniž bych je vůbec stačila zaznamenat. A hudba tak rafinovaná, že se cca dva tři motivy hodily na každý z nich. V neposlední řadě musím zmínit červenou barvu. Zaujalo mne, že ačkoliv ve filmu převládají vyloženě přírodní barvy (hnědá, zelená, okrová, režná....) se "smutnou" šedou, tak zároveň jsou "nenápadně" doplněny o červenou. Tomova čepice, košile a bunda, křesla v promítací místnosti i konferenčním salonku, auto, květiny, různé doplňky a dekorace, švýcarská vlajka :-), pláštěnka chlapce v davu při býčích zápasech, cihly (ty mne dokonce přenesly do dětství: vybavily se mi vzpomínky, kdy mne kdovíproč fascinovaly hnědočervené cihly, jejichž úlomky se dalo čmárat na chodník :-)), ale i titulky.... atd atp. Že by symbolika?? ;-) Ať tak či tak, mně se to "rudé zpestření" líbilo (já vím, prkotina, ale na mne právě takové maličkosti prostě působí - ať již v kladném či záporném směru). /"Virtuální retro kino" Willyho Kufalta/

plakát

Úsměv (2022) 

Parádní horor, který jsem si skutečně užila, skvělé "lekačky", bavil mne příběh a postupné odhalování prokletého řetězce. Neokoukaná hlavní herečka skvělá, role ji štymovala, jak zadek na hrnec. Škoda jen, že zde nebyl vysvětlen původ / počátek onoho řetězce, co je zač ta důra, a proč vlastně vyslala ono prokletí "do světa", ale předpokládám, že ten si tvůrci ponechali na příp. pokračování. :-)

Poslední hodnocení (3 319)

Muž, který přestal kouřit (1972)

21.07.2024

Překladatelé (2019)

17.07.2024

Případ s koncem (2023) (TV film)

15.07.2024

Melodie podzemí (1963)

14.07.2024

Nebuďte policajta (1988)

13.07.2024

Případ se štěnicí (2023) (TV film)

12.07.2024

Dopisy z Osvětimi (2020) (TV film)

03.07.2024

Kam zmizel Tom? (1971)

30.06.2024

V hlavě (2015)

30.06.2024

Reklama

Poslední deníček (25)

Rybky jaksepatří :-)

Rybky jaksepatří :-)