Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Dobrodružný

Poslední recenze (1 503)

plakát

Seveřan (2022) 

Radši si dejte Hamleta než Amletha. Umělecky to bude hodnotnější zážitek. Tohle je film, kde se nikdo nechová racionálně a pronáší naprostý nesmysly řízlý radobymytologii. Štve mě, že aby film působil mucho drsně, všichni se tváří přinasraně a zvukař ozdobil hlasy umělým chraplákem. Jakkoli film působí vcelku syrově a místy až "autenticky", vjezd do Valhaly působil jako z levné PC hry a osobně nejvíc jsem se zhrozil u "rodokmenů " - jestli po mně bude chtít klient podobnou vitualizaci jako bonus, pošlu ho do pr**, teda do Hollywoodu. To vymyslel někdo, kdo frčel na nějaké slušné brokolici.

plakát

Thelma a Louise (1991) 

1* za hudbu, jinak je to ptákovina. Dvě pitomý nány na tripu. A kolem nich ty nejblbější stereotypy chlapů (směšný manžel, nadrženej agresor v baru, zlodějíček se sixpackem, kamioňák s vibrujícím jazykem, plačící polda pochcanej strachy:). Že by dvě silné ženské hrdinky? Ale houbelec. Jeden z nejpřeceňovanějších filmů. Jo a taky je to ukrutně nuda, ale to je v součtu negativ jen detail. Jiná road movie z podobné doby, k níž skládal hudbu opět Hans Zimmer (tušíte správně:-) se mi líbila mnohem víc, ne tím, že byla v komplet mužském provedení, ale měla nějakou hloubku a silné postavy. Nemám nic proti silným ženským hrdinkám a pomrkávám očkem po Sigourney, ale tyhle dvě splašený slepice nemají NIC, žádný parametr hloubky. Thelma je prostě jen blbá a Louise taky, akorát jiným způsobem. Ale jo, pár pěkných záběrů na krajinu by se našlo. Toť vše.

plakát

Avatar: Legenda o Aangovi - Série 1 (2024) (série) 

Kids friendly fantasy, kde se děti chovají jako dospělí a mnozí dospělí jako děcka. Tomu odpovídá prostorný scénář, kdy se v každém díle opakují ty nejprovařenější fráze, jaké si lze jen představit. A stále dokolečka na jedno brdo něco ve smyslu "proč jsem takovej blboun a nemehlo?" "Ne nejsi, jsi hrdina světového formatu" "jsem totální kreten, kvůli mě zdechly tisíce lidi" "ne vole ty za to nemůžeš, 100 let jsi byl na tripu" etc.etc. Tak naivní dialogy neměl ani Vinnetou s Olčetrhendem. Sídžíáj občas dost bolí a svět působí jak PC hra. Na druhou stranu je to občas zábava s příjemnými postavami  (Iroh a Zuko) a postavami, které byste zabili čímkoliv, co by bylo po ruce (oba jižní eskymaci). Nejlepší epizody 02 a 07. Škoda, kdyby byl seriál občas méně infantilní a více temný a drsný, byla by to fajnovečka.

Poslední hodnocení (2 487)

Seveřan (2022)

16.06.2024

Thelma a Louise (1991)

22.03.2024

Avatar: Legenda o Aangovi - Série 1 (2024) (série) (S01)

14.03.2024

Duna: Část druhá (2024)

01.03.2024

Princ a pruďas (2011)

11.02.2024

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

odpad! 01.02.2024

Nevyzpytatelné cesty Boží (2022)

25.01.2024

Záhadná bouře (2018)

24.01.2024

Contratiempo (2016)

24.01.2024

Reklama

Poslední deníček (36)

Ti nejlepší záporáci

Milý deníčku, 

při sledování westernu Tombstone mě osvítil měsíc, zlý bráška slunce, a vnukl mi myšlenku, která ale dojde i jinak castingovému příštipkáři - a sice, že nejlepšími záporáky jsou herci, co hrají v drtivé většině klaďase. A za tím si stojím a jo a jo a jo! A just jo! Bohužel nesepíšu TOP 5, ale jen TOP 3, protože víc mě jich zatím nenapadlo. Ale pokud by mi nějaký zbloudilý čtenář do vzkazů ráčil hodit další tipy, budu skonale vděčný. Do mé filmové duše promluvili zvláště tito tři chlapíci:

 

1. Michael Biehn - tenhle mega sympaťák z Terminátora a Vetřelců atakpodobně že by zahrál hajzla? Jo! A jakýho! Johny Ringo z filmu Tombstone je dokonalá bezcitná mašina, zabíjí na počkání a na zakázku a je mu fuk, do koho to olovo nasype. A k tomu je vzdělanej a sečtělej. Ďábelská kombinace. 

 

2. Tom Berenger - taky jste zažili, že i při vědomí "je to jenom film" jste cítili fyzicky propracovanou zášť vůči herci, který si dovolil zahrát svůj part neobyčejně odporným způsobem? Tom ve filmu Četa je taková svině, kterou nenávidíte, ale zároveň obdivujete. Je to přesně ten typ magora, pro kterého se zlo stalo posláním. 

 

3. Henry Fonda - tenhle modrooký a charismatický chlapík si zahrál snad jedinou zápornou roli. Musím opravdu zmiňovat název toho filmu? Jeho andělsky modré oči žhnou cynickou zlobou a zrůdností, když si prohlíží cca 10 kluka na farmě jednoho zrzavého Ira. Takové filmové okamžiky zpod kůže a nehtů už nevyškrábete, do konce života se vám budou zjevovati ve snech. Člověk by si nejradši odplivl do prachu a písku, ale přistihne se, že stojí a nadšeně tleská.