Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Krimi

Poslední recenze (3 085)

plakát

Uncharted (2022) 

Doufal jsem, že Lovci pokladů s Nicolasem Cagem jsou navždy mrtví... a ono ne:) A dokonce se podařilo skloubit je s legendárně příšernou Saharou (tou s panem McConaugheym, ne Belushim)... Fakt nepochopím, proč musela značka Uncharted utrpět takhle děsný bullshit scénář, když Tomb Raideru se to docela podařilo ustát (zase, tomu novému, ne tomu s Angelinou Jolie;)). Nedá se jinak, nejlepší pokladohledačský zábavný výplach zůstává stále Mumie (a opět, ne ta s Tomem Cruisem, ta s Brendanem Fraserem;)). Je to jistě věc vkusu každého soudruha, ale klučíkovský šarm pana Hollanda já nevidím jako hodný něčeho jiného než tečky mezi světla, a postava Sullyho je vyloženě odporná krysa. A ten mustr na sestavu klaďasů a záporáků, to už bylo prostě moc. Ale úplně nejvíc bylo, že můžete úplně v klidu zabít nejbohatšího muže světa, a nikdo si toho nevšimne.... a pak to můžete zopakovat, a pak už to přestane dávat smysl úplně v jakémkoliv ohledu:) Ne, přátelé, je rozdíl mezi výplachem a lobotomiem, pardon, lobotomií. Tohle už nikdy vidět nepotřebuju. Lepšího cestovatelského McGuffiního porna se po světě válí mraky... 40% za kvalitní kaskadérskou práci.

plakát

Rebel Moon: Druhá část – Jizvonoška (2024) 

Věřte nebo ne, ale po druhém dílu si říkám, že bych tu trojku snad i rád viděl... protože jak byla jednička v zásadě zbytečný film, tak tady, jak se hezky česky říká, "shit gets weird":) A to takovým způsobem, že je to opravdu hodno zaznamenání, a zajímalo by mě, kam se ještě asi tak třináctiletá mysl Zacka Snydera zvládne vydat. Protože jedna věc je vymyslet zápletku o tom, jak civilizace schopná stavět mezihvězdné koráby potřebuje zrno, aby její armády nepomřely hlady, a úplně jiná je pozvat si k hromadné vraždě živé smyčcové kvarteto, které do toho šlape podle toho, jak se zrovna situace vyvíjí :D Nezničitelný zabijácký android křížený s druidskou kněžkou, asijská šermířka křížená s Bernardem O'Reillym, a duel dvou Daariů Naharisů, to jsou jenom zrníčka písku v bouři - pardon, v extrémně zpomalené bouři - ve které nedává smysl vůbec nic. Ani čas a prostor. Hlavně ten čas, a tím nemyslím, že musíte celé minuty koukat na to, jak sedláci sečou obilí a jak sedláci svážejí obilí a jak sedláci cepy mlátí obilí a jak sedláci... asi chápete;) Nejpozoruhodnější moment pro mě byl, jak (kterak také jinak;)) veskrze sympatická venkovská dívčina zvládla vedle lopoty v lánech (ne v Lánech...i když by tam nejspíš udělala větší kariéru než paní Alex) za jeden den utkat každému ze Statečných erbovní praporec a vymyslet k němu perfektně sedící charakteristiku... když kromě hlavní hrdinky nikoho z nich neznala :D Sedmero krkavců hadr - a ono to jiný než pohádkový konec mít nemůže, protože to, co se dozvíte na úplném konci (a co nepřekvapivě absolutně nedává nejmenší smysl v kontextu dřívějšího dění kolem Djimona Hounsou), to je figura jak z nejlepších cimrmanovských seminářů :D Řeknu jen tolik, že je to cliffhanger takového kalibru, že klidně může přijít i ten Stallone. Protože kouzelníci už tady jsou;) Je to neuvěřitelná věc, která má jen dva aspekty: digitální bordel prolínající se se scénáristickým bordelem. Na druhou stranu mám nového favorita na promítání v pozdních hodinách nějaké párty scifařů, a to má svoji váhu:) Ta ideová sepětí, která by nalezli trekkies se stárvóristy... lahodná představa. Byla mi dána pomyslná jizva, já na oplátku dávám 20%.

plakát

Duna: Část druhá (2024) 

Jak jsem byl nadšený z první části, a jak se před velkým finále hromadily libůstky jako Giedi Prime, za kterou bych Villeneuvovi tleskal ve stoje, a přistoupil jsem na hru s až směšným Stilgarem (který je ale dokonale zahraný), maličko mě znepokojila Alia, ale pak se to zas srovnalo Chalametovou až démonickou exhibicí na fremenském sněmu. Ale bohužel samotná konfrontace s Imperátorem a její následky mi přišly oproti tomu, co všechno bylo k vidění do té doby (nejen eye-candy věci, ale promyšlenost toho, co je divákovi předkládáno), slabé. Částečně to byl důsledek krácení předlohy, ale částečně šlo o zkratkovitou úvahu tvůrců, že "tohle bude dávat smysl, protože nám zobou z ruky"... tak bohužel, a nemyslím si, že by to šlo zachránit vysvětlením v pokračování - v jehož vznik ovšem doufám;) 80%

Poslední hodnocení (3 085)

Uncharted (2022)

07.06.2024

Rebel Moon: Druhá část – Jizvonoška (2024)

07.06.2024

Duna: Část druhá (2024)

28.04.2024

Duna (2021)

28.04.2024

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

28.04.2024

Frontline - 20 dnů v Mariupolu (2023) (epizoda) (S42E06)

30.03.2024

Suplent (1996)

30.03.2024

Figurína (1987)

30.03.2024

RRR (2022)

28.03.2024

Reklama