Reklama

Reklama

Nocebo

Trailer 1
Thriller / Psychologický
Irsko / Filipíny, 2022, 96 min

Obsahy(1)

Módní návrhářka trpí záhadnou nemocí, která mate její lékaře a frustruje jejího manžela. Vše se změní s příchodem filipínské pečovatelky, která bude využívat tradiční léčebné metody odhalující děsivou realitu. (TommyZR)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (33)

dubinak 

všechny recenze uživatele

Docela slušný psychologický thriller, nicméně můj manžel uhádl a vyřkl jeho pointu asi po pěti minutách filmu, takže překvapení se pro mě nekonalo, jelikož jsem velmi brzy ty indicie odhadla také. Obecně, pro bystřejší diváky asi platí, že mají hodně velkou šanci pointu odhalit velmi brzo. Dost dobře nechápu, proč se scénář nesnažil to všechno více držet pod pokličkou. Až na záhadnou nemoc zdejší hlavní hrdinky se tu totiž moc šokujících momentů nekoná. Dost krkolomné bylo i chování postav a celkově měl ten film takový weird feel, ale to asi nezazlívám, protože Finnegan prostě takový rukopis má a vlastně je to díky němu asi více zapamatovatelné. Zpracování bylo fajn, taktéž herecké obsazení, škoda jen toho jednoduššího scénáře. Díky filmu jsem se alespoň dozvěděla o existenci stavu, který se rovná opaku placeba, o čemž jsem doteď neměla ani tušení. ()

Skeksis 

všechny recenze uživatele

Zopár vtákov v sebe znesiem, ale odtiaľ potiaľ. Pošramotená Evka, ježibaba, dve deti, Archy z RocknRolly. škaredý slepý pes, mrte nacicaný kliešť, a škaredý vták, ktorý sa posúva z útrob do útrob. A vlastne všetko bolo škaredé, aj Evka bola škaredá, no najškaredšie boli tie detské pyžamá, ktoré navrhovala. Škaredšie ako vo výpredaji v Tescu. Škaredšie ako zadarmo. Nebyť tých pyžám a škaredých detí, tak by sa to u mňa vyšplhalo aj vyššie. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Filipínská léčitelka využije svých schopností, aby sadisticky ztrestala zlou kapitalistku. Nejdřív jsem měl pocit, že s ní mohla zúčtovat rychleji, ale na co by se pak divák díval, že. Na druhou stranu si to milá návrhářka do určité míry zasloužila, a tak oko za oko bylo pochopitelné. Ostatně leckterý kapitalista by si něco podobného zasloužil. Metafora s klíštětem je přesná, byť nijak nová, protože ve spojení s buržousty se objevovala už dávno. Tempo je zpočátku mírnější, v podstatě vztahové drama matka-otec-dcera do něhož vstupuje Filipínka, která vše totálně rozvrátí. Poslední čtvrtina je výživná a drsná. A je třeba předat dar... Eva Greenová zde bliká jako semafor: pohledná - krásná - ztrhaná a rozpadající se několikrát do kola. A musím říci, že konečně film, kde naplno mohla projevit své herecké schopnosti. Ten její rozpad byl uvěřitelný... Z původní politické agitky, jak jsem film po nějakou dobu vnímal, se nakonec vyklubal slušný horor. ()

Omnibus 

všechny recenze uživatele

Lepropes se oklepe, na dvéře kdos zaklepe. Ochočené klíště, rafne tě do hýždě.“ Pozor, očkování proti klíšťové encefalitidě a SPOILERŮM vám může zachránit život! Zatímco láska hory přenáší, nenávist přenáší nemoci i celé psy. Klidně i přes půl zeměkoule, pouhým mrknutím uslzeného oka. A věřte mi, raději byste potkali na blatech psa baskervillského, než na přehlídkovém molu toho vypelichaného Šaryka. KVÍZ(L)OVÉ OKÉNKO: [][] Musel-li bych si někoho vybrat, koho bych políbil radši? A) Opuchlou a zpocenou Evu Green. B) Mumlající vykuřovačku Chai Fonacier. C) Dutolebného manžílka Marka Stronga. D) Lepropsa, toho z Filipín až do Irska smrdícího raťafáka se zakaleným okem a srstí pokrytou boláky. [][] Hodně těžká volba. Ale asi D). Tolik k castingu. Vše ostatní v cajku. Klíště mazlivé (výklad v mém snáři chybí), atmosféra v rodině tísnivá a léčitelka vtíravá jak Pitralon. Viz příchod s kufrem („Ale ano, pozvala jste mě, jen si vzpomeňte.“), přeháněná úslužnost, nevyžádané snídaně do postele a málem i podávání toaleťáku. V závěru pěkně vypečená karmická kremace bez legrace. Ostatně ani chudé švadlenky třetího světa se moc nesmály, při tom zvyšování normy na 30 pyžámek/hod. Na kapitalistické klíště pinzetu! A zakápnout woodoo olejíčkem. Čtyřmi kapkami. ()

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Vzhledem k jménu pana režiséra jsem od Noceba příliš běžnou podívanou skutečně neočekával, na to byl totiž jeho předchozí počin Vivárium skutečně velký bizár, ve výsledku ovšem nakonec v případě tohoto snímku k zas až tak netradičnímu zážitku nedošlo, i když to ale určitě nelze zároveň považovat ani za nějakou dvakrát tuctovou věc, na to se tu těch pár podivností totiž objeví, nicméně opakuji, pořád je to v rámci takového nějakého normálu a ne totálního úletu. Každopádně ústřední zápletka je překvapivě poměrně jednoduchá a přímočará, a určitě by se jí dalo vytknout, že je dost předvídatelná, a to včetně závěrečné pointy, na druhou stranu má ale spád, je nápaditá, dokáže nabídnout několik vážně napínavých a v závěru i emočně silných scén, jinak za povedené bych rád označil ještě i tajuplnou atmosféru a velmi podmanivý styl zpracování celého filmu, ovšem tím nejzásadnějším pozitivem tu jsou veškeré postavy, mezi kterými to skutečně přesvědčivě jiskří a vře, a kdy mě nejvíce bavili jejich vzájemné konfrontace a dialogy, které měli skutečně šťávu a drive. Opomenout ale samozřejmě nemohu ani výborné obsazení, na čele s Evou Green, nádhernou a božsky hrající to herečkou, pro níž mám neuvěřitelnou slabost a i zde si mě dokonale omotala kolem prstu. Co vytknout Nocebu mě jinak příliš nenapadá, mě to zaujalo a bavilo po celou dobu, nicméně samozřejmě musím určitě dodat, že se rozhodně nejedná o thriller pro každého, jelikož do mainstreamové podívané to má skutečně zatraceně daleko a spíš se jedná o filmový zážitek pro fajnšmekry, než klasické popcornožrouty. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (4)

  • O nocebo efektu se hovoří tehdy, když negativní očekávání pacienta ohledně léčby způsobí, že léčba má negativnější účinek, než by jinak měla. (Johnny.ARN)
  • V závěrečných titulcích je uvedeno: „Spravedlnost pro všechny pracovníky Kentexu.“ 13. května 2015 vypukl požár v továrně Kentex (Slippers) Manufacturing ve Valenzuele ve filipínské metropoli Manile. Při požáru zahynulo 74 lidí, čímž se tato událost stala třetím nejhorším požárem v historii Filipín. (Johnny.ARN)
  • V záverečnej skladbe filmu sa objavila filipínska pieseň "Pugon" (2016) od skupiny The General Strike, ktorá odkazuje na požiar továrne na papuče Kentex v roku 2015, čo je tretí najhorší požiar na Filipínach, z ktorého voľne vychádza aj podzápletka filmu. V záverečných titulkoch sa po uvedení titulkov piesne zobrazuje vyhlásenie „JUSTICE FOR ALL KENTEX FIRE VICTIMS“. (Arsenal83)

Reklama

Reklama