V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny a zároveň se vydá na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří zničili jeho rodinu. Čelí volbě mezi svou životní láskou a osudem známého vesmíru a snaží se zabránit strašlivé budoucnosti, kterou může předvídat jen on. (Vertical Entertainment)

Diskuze

higuain

Máš pravdu, komerčnejšie už to urobiť nešlo a myšlienka zostala zachovaná. Zimmer už má od Denisa na stole knižného Spasiteľa Duny, scenár je takmer hotový, nebudeme čakať dlho. Ak aj fanúšikovia knihy prskajú, tak ako jeden z nich poviem, že je to skôr povzdych: "Stačilo už len taaaak máličko a mohlo to byť 100 percent namiesto 93." Long live the fighters.

na příspěvěk reagoval higuain

higuain

higuain (hodnocení, recenze)

Merengues9

Zdaleka ne všichni prskají. Já neprskám. Ona kniha taky není dokonalá. Villeneuve možná změnil některé jednotlivosti, ale to hlavní zůstalo, což se nedá říct např. o "Lynchově" (uvozovky, protože on sám mnohokrát řekl, že nad filmem neměl kontrolu) adaptaci, kde byla celá pointa příběhu v závěru obrácená naruby do sluníčkovýho (resp. pršícího) happy endu. Já myslím, že to asi ani nešlo líp natočit v mantinelech toho, aby to za a) bylo věrné předloze alespoň v základní rovině (tj. hlavní message zůstala zachována) a aby za b) šlo zároveň o blockbuster, který přitáhne lidi do kina, film se zaplatil a sága mohla pokračovat. Zatím to vypadá, že to je úspěch na všech frontách.

na příspěvěk reagoval Snowfire, Merengues9

Merengues9

Merengues9 (hodnocení, recenze)

catnipped

Já třeba chápu, že fanoušci knihy prskají. Já jsem zastáncem toho aby se to nějak moc neměnilo, nicméně já knihu neznám a film jsem si užil opravdu skvěle, jeden z nejlepších kino zážitků.

na příspěvěk reagoval higuain

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

blatouchm

Villeneuve řekl, že sice jsou vystřižené scény, ale neplánuje ani prodlouženou verzi, ani jejich zpřístupnění na DVD/BD/UHD, protože vystřižení scén má vždy smysl, i když mu absence něčeho můž být líto.

Já osobně jsem rád, že se to ke konci oprošťuje od kauzálních vazeb, ale jde o proud obrazů a orientace za pomocí zvuků.

Uživatel blatouchm smazal svůj příspěvek.

blatouchm

SPOILER: Pri všetkej úcte, Paul je výsledkom BG kríženia síce Harkonnen z matkinej strany, no Atreides zo strany otca. Atreidský gén potom nesie i jeho syn Leto II. (božský imperátor) a o tisícročia neskôr Siona, ktorá je ako prvá chránená pred jasnozrivým okom nepriateľov. Vďaka čomu má ľudstvo cez jej potomstvo získať večnú slobodu na Zlaté stezce (čítal som knihy v češtine). Takže ma tvoja odpoveď skoro zrazila zo stoličky - ak ale naozaj vo filme doslova zaznelo, že nie je potomkom Atreidov, tak mi to uniklo a ospravedlňujem sa ti.

na příspěvěk reagoval blatouchm, blatouchm

blatouchm (hodnocení, recenze)

Snowfire

Také mi přišlo, že by finálová bitva mohla být delší. Značná část filmu je věnována Feyd-Rauthovi, který na příběh nějak zásadní dopad nemá. Všechny scény s ním jsou ale epické.  Snad vyjde nějaká prodloužená verze, která trochu zklidní poslední třetinu  :)

SPOILER: Je to vysvětleno v druhé části. Paula chtěli ušetřit, protože není potomkem Atreidů.

na příspěvěk reagoval Snowfire, Bluntman

catnipped (hodnocení, recenze)

Darth_AK

Bylo to porno po všech možných stránkách. Bohužel se někteří moc fixují na knihu. Nebo nemaj rádi blockbustery obecně, ale kvalitnější už letos prostě nebude. A možná i několik dalších let. A že někdo nemá rád Chalameta mi přijde opravdu jako hodně špatnej aspekt pro hodnocení celého filmu, protože zahraný už to líp snad ani být nemohlo. Provázanost 1. a 2. dílu je podle mě taky irelevantní, je to věc, kterou nečtenář úplně asi řešit nebude. Feyd-Rautha prostě v jedničce nebyl důležitej. Veškerá kritika tady je jen nimrání se v něčem téměř dokonalém, hlavně aby se něco našlo.

na příspěvěk reagoval Merengues9

Snowfire (hodnocení, recenze)

Sesterstvo Bene Gesserit je zaujímavá frakcia, no Denisovu posadnutosť nimi, na úkor ktorej úplne odsunul mentatov a vesmírnu gildu, nepochopím. Veď bez Gildy by si imperátor ani neprdol, nemal by dosah na poddaných z ostatných planét. Vyhodiť zbytočnú linku s Lady Margot (ktorá ani v pôvodných knihách nikam nevedie) i útok na harkonnenský harvester a nahradiť ich Thufirom, aspoň jednou scénou presunu lodí gildy zahnutým priestorom a neurazil by som sa, keby Paul po vypití vody života vo svojej jasnozrivosti zazrel samotného navigátora. Doteraz ale neviem, čo si myslieť o tom, že BG donútili imperátora vyhladiť pokrvnú líniu Atreidov, lebo ich nevedeli ovládať - načo potom v prvej časti Ctihodná matka Mohiamová vyjednávala s barónom, aby Jessicu a Paula ušetril? To bol v kine môj najviac WTF moment.

na příspěvěk reagoval blatouchm

Gig

Gig (hodnocení, recenze)

Na můj vkus je tam mnoho událostí během krátké doby. A nemluvím o délce filmu. Ale pokud si uvědomíte, že Jesica je stále těhotná (oproti knize), tak neuplynulo oni devět měsíců. A teď zamilování Paula a Chani, zrod mesiáše, rozchod,... Kdyby i ve filmu uplynula doba cca 2 roků jako v knize, tak nic i proti změnám, i když nejsem zrovna moc nadšen.

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Film má 92% a tady je jen diskuze plná toho jak to stálo za hovno :D. Lidi užívejte si ty filmy trochu. Když už ne proto, že by se Vám líbil příběh, tak proto co Villeneuve dělá s obrazem. Polovina záběrů je přímo skvostných.

na příspěvěk reagoval catnipped

Dadel

Dadel (hodnocení, recenze)

Cizinci, co na to sli v Cesku do kina, byli asi nasrani, ze pulce filmu nerozumeli...

KimCid

KimCid (hodnocení, recenze)

Tak jak to Villeneuve podává ,se mě to líbí. Je to jen filmová adaptace. Ale mě tam chybí gildy a navigátoři a společnost Choam.

catnipped (hodnocení, recenze)

blatouchm

Taky jsem byla 2x, stejne jako na jednicku. Ale tohle bylo mnohem obsahlejsi nez prvni dil, sla bych i potreti. Nicmene jak mam normalne problem se soustredenim, tak tady mi neuniklo na poprvy temer nic.

Jaeger

Jaeger (hodnocení, recenze)

blatouchm

he? ved sa tam skoro nic nestalo...

prva skoro polovica bola o tom, ze robili diverzne operacie,  matka a potom syn vypili Blue sky, mali halusky, wannabe psychos bol prinuteny oplodnit carodejnicu, Hamas objavil 92 jadrovych hlavic, pouzili ich tri, syn zabil wannabe psychosa, ukoristil tron, zobral si princeznu a pol kralovstva, kopol do perdele ciganecku a bol konjec.

Duna

blatouchm (hodnocení, recenze)

2 hodiny po filmu si vůbec nedokážu vybavit děj a přijde mi, že to bylo krátké :D Vlastně se tam nic nestalo :D

na příspěvěk reagoval catnipped

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Ingtar2

Nosní dírky má většinu stopáže zakryté, takže člověk může být méně rozrušen hercovými nozdrami. ;) Postav je tam víc, takže až takový prostor jako v první části tentokrát Paul nemá. Pořád je to ale ústřední postava.

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Ingtar2

Chápu, že ti je Chalamet nesympatický nebo že ho moc nemusíš, ale ona celá ta Duna je tak nějak hlavně o jeho postavě, takže asi nebude ve filmu jen dvacet minut. Obzvlášť když na tom makal, aby to postavu chápal a zahral ji nejlépe, jen to jde.

prkalil

prkalil (hodnocení, recenze)

Ingtar2

To máš blbý a na dvojku rozhodně nechoď. Já se takhle nerada dívala v jedničce na Paulova tatíka, ale toho naštěstí zabili... :)

No, je to opravdu zajímavý fenomén - proč člověk některý ksichty prostě nemůže vidět a jiný jo. Čím to asi je?

Ingtar2 (hodnocení, recenze)

(Teda nie že by som bol osobne na tom lepšie, ale ako slovák mam národnú črtu pindať na každého kto sa mi nepáči :D)

Ingtar2 (hodnocení, recenze)

No a je to tu. Prehral som. Bol som svojou drahou polovičkou presvedčený isť o dva tyždne cez vikend na Dunu.

Prosim povedzte mi že je to lepšie ako jednotka a že je tam menej Chalameta.

...prosim?

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, Coufik11

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit

17.06.2024

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

10.04.2024

Denis Villeneuve a jaderná válka?

Denis Villeneuve a jaderná válka?

06.04.2024

Zatímco snímek Duna: Část druhá po více než měsíci od svého uvedení dál úspěšně bojuje o diváky v kinech a v rámci světových tržeb má aktuálně na kontě něco málo přes 630 milionů dolarů, u studia… (více)

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

17.03.2024

Epickému science fiction v režii Denise Villeneuvea se po osmnácti dnech v kinech velmi slušně daří. V neděli 17. března dosáhl snímek Duna: Část druhá celosvětových tržeb téměř 495 milionů dolarů (z… (více)