V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny a zároveň se vydá na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří zničili jeho rodinu. Čelí volbě mezi svou životní láskou a osudem známého vesmíru a snaží se zabránit strašlivé budoucnosti, kterou může předvídat jen on. (Vertical Entertainment)

Diskuze

Bestfan112

Ale rozhodně je to prostě takový výjimečný audiovizuální zážitek, že se to oplatí vidět na plátně. Málokdy se urodí takto nádherná filmařina.

Bestfan112

Těžko říct, záleží kvůli čemu (a do jaké míry) tě jednička nebavila. Dvojka je ale určitě dějově mnohem hutnější a vše, co se stavělo v první části, tady dostane masitou nadstavbu a nakonec vyvrcholení.

bobstock (hodnocení, recenze)

Ještě jsem chtěl, bavili se o tom kluci z moviezone. Trikové scény jsou bravurně udělány a často velmi vychcaně aranžovány, schovány pískem či světlostí scény a dává tomu nejen tu poctivou zemitost na pouštní planetě, zároveň i stálost v rámci filmové historie vývoje triků. Věřím, že se na trilogii Duny od Denise podíváme za 20let a pořád budem říkat, jak to tenkrát dobře a šikovně udělali, že to nestárne na rozdíl od hromady hoven z marvelu. Stejně jako v případě dodnes dokonalého Jurského parku z 93roku. 😊

Uživatel bobstock smazal svůj příspěvek.

bobstock (hodnocení, recenze)

Táák písečná sága s druhým dílem mistra Villeneuva přistála před týdnem i u nás se všemi Fremeny, Atreidy, Harkonneny + nové postavy. Samozřejmě jsem doteď již stihl dvě projekce a váhám nad třetí, kterou si nechám na úplný konec nabídky v kinech. Bohužel vzhledem k velké dálce k nejbližšímu IMAXu sem se musel smířit s nejlepší dostupnou kvalitou a velikostí v hradeckém cinestáru v sálu číslo 4 TDL a naprostá spokojenost. Epická pohádka z dob 10 tisíc let v budoucnosti splnila veškerá náročná měřítka současné top vizuálně-zvukové tvorby. Kvůli tomu miluju velká plátna a hutné atmos zvukové aparatůry za stovky tisíc. Samozřejmě se hnedle ozvala komunita čtenářů pana Herberta, kterým se nelíbili zvolené úhle příběhu, které jsou v postupujícím čase ve filmu zkracovány, měněny a hutněny do konečné šarvátky o Shaddámův trůn. Podle zákulisních informací toto scénárista s režisérem pečlivě probírali a rozhodli se příběhu nandat dynamičnosti spolu s tlakem vyvíjeným na hlavní postavu Paula Atreida. Oproti prvnímu dílu narostl počet akcí v dechberoucím uměleckém pojetí jak Arrakisu, bojů s těžebními stroji, gladiátorského souboje na Giedi Prima či jízdě na červovi a šikovně splnil vývoj meziplanetárních ras v boji o galaktickou nadvládu, která se už samozřejmě na rozepsaném scénáři řeší v DUNE PART THREE - MESSIAH, kde se spolu s režisérem budeme moct pokochat hereckým umem postav Florence Pugh a Paulovi sestry  v roli Anya Taylor-Joy. 90%

Sloth26

Já byl dvakrát sál 4 TDL a zvukově to bylo nandané na hranici až mi z toho tvrdly bradavky, ale za ten zážitek to stálo a stěžovat si nebudu, hlava nebolela spíše filmové srdce ale v dobrém slova smyslu samozřejmě. :) Spíš mě vadila z minulého roku projekce Oppenheimera, kterému se při zvukových efektech a něchutně klepalo plátno. Ve světlých scénách to bylo docela rušivé.

Yoshitsune

Slovíckareni, samozřejmě se na tom podílí všichni, první je ale režisérova vize a jeho scénář a láska k materiálu. Jak sám píšeš, on to celé vede.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

tak spíš bys měl děkovat kameranovi, filmovému editorovi, úmělecké réžii, vizuálním tvůrcům a spoustě dalším odvětvím, byť režisér na tyhle věci dohlíží, sou to většinou tihle kasty lidí, co odvádí tu práci, aby to dané dílo vypadalo tak jak vypadá.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

jendAA365

Přehypeované to je, wtz, ale to neznamená, že to není výborné (pokud se člověk oprostí od konvenčních nároků na vývoj postav, který je u některých z bodu A do bodu Z, že v klimaxu se nejvýrazněji potlačuje kauzální provázanost a jde jenom o sled obrazů - a že je to hluboké asi jako septik, no).

Darth_AK (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Já myslím že imperiální planeta byla vykompenzována Giedi Prime (snad to píšu dobře).

Ale upřímně, poslední dobou jsem chodil do kina a říkal si, sakra proč to CGI vypadá jak shit a proč to člověk musí trpět (u Argyllea už jsem byl fakt vytočenej), a tohle je jak balzám. Nádherný záběr, jeden jak druhý, působí to přirozeně, jak kdyby tam ti lidé skutečně byli. Prostě super.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

Darth_AK

SPOILER Jo, to byl taky parádní moment. I když trošku mě mrzelo, že na rozdíl od první casti tam chybělo více záběrů gigantických vesmírných korábů, přiléhajících z temnot vesmíru a že jsme taky nedostali aspoň jeden záběr na imperiální planetu z vesmíru a jeden záběr na palác a jeho okolí.

na příspěvěk reagoval Darth_AK, Snowfire

Darth_AK

SPOILER Poprvé, když Harkonnen jednotka při zatmění Měsíce levitovala vzhůru na skalní věž, to byl jeden z nejlepších záběrů celého filmu.

na příspěvěk reagoval Darth_AK

Snowfire

Snowfire (hodnocení, recenze)

Darth_AK

Paulova prvá jazda na červovi, predovšetkým keď beží po vrchole duny, ktorá sa v strede rozpadá a ponad i cez piesok vykúka slnko.

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Mimochodem, čistě pozitivně - která scéna (vím že je těžké vybrat) na Vás udělala největší dojem? Já osobně jsem měl doslova otevřenou pusu v ti chvíli kdy odpálili ty tři atomovky a způsobili tu apokalypsu suti co shodila štít, to následované útokem červů. Zcela otevřeně přiznávám že jsem byl naprosto u vytržení.

na příspěvěk reagoval blatouchm, fabecc1222, Snowfire, TheDarKnig

Komi98

Komi98 (hodnocení, recenze)

Btw. Všichni, co můžete... Běžte na ten film do IMAXu. Byť bohužel stále na digitální xenon projekci, tak jde pořád k velké plátno s poměrem stran 1.9:1.

A o co, že jsme nakonec v IMAXu bohužel kvůli absenci 15/70mm projekce přišli?

Stopáž, ve kterém je použit poměr stran 1.43:1 dosahuje cca 40 minut... A asi si dovedete plus mínus představit, které scény by v tomto poměru stran mohly být natočené.

Srovnání poměru stran:

link

Technické info týkajících se kamer, které obsahuje i počet minut:

link

higuain

higuain (hodnocení, recenze)

Snowfire

Já bych tomu vytkl snad jen, že závěrečná bitva nemusela být tolik zkratkovitá, ale to není výtka na věrnost předloze, jelikož v knize je to odbyto ještě rychleji. Jinak s většinou změn oproti předloze zásadní problém nemám a třeba Chani mě zcela upřímně ve filmu bavila víc.

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit

17.06.2024

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

10.04.2024

Denis Villeneuve a jaderná válka?

Denis Villeneuve a jaderná válka?

06.04.2024

Zatímco snímek Duna: Část druhá po více než měsíci od svého uvedení dál úspěšně bojuje o diváky v kinech a v rámci světových tržeb má aktuálně na kontě něco málo přes 630 milionů dolarů, u studia… (více)

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

17.03.2024

Epickému science fiction v režii Denise Villeneuvea se po osmnácti dnech v kinech velmi slušně daří. V neděli 17. března dosáhl snímek Duna: Část druhá celosvětových tržeb téměř 495 milionů dolarů (z… (více)