V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny a zároveň se vydá na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří zničili jeho rodinu. Čelí volbě mezi svou životní láskou a osudem známého vesmíru a snaží se zabránit strašlivé budoucnosti, kterou může předvídat jen on. (Vertical Entertainment)

Maniax

Byl jsem tam, na Arrakisu. Osedlání šaj-hulúda, proslov v jeskyni a závěrečnou bitvu (respektive build-up k ní) jsem neviděl, ale prožil. Dlouho se mi nestalo, že bych měl v kině husí kůži. Díky, Denisi. ()

DrSixhead

Vizuální podívaná, která pro plný zážitek vyžaduje návštěvu Dolby Atmos či IMAX. Bohužel, ve srovnání s jedničkou působil tenhle méně unikátně a postavy se zápletkou mě nijak neodpálily. Austin Butler byl skvělej, ale jinak meh ( Zendaya byla na ránu). Sorry, #DUNAHYPE se nekoná. Na to jak se o tom básnilo, se pro mě jedná o menší zklamání. 8/10 ()

mark9th

What can I tell about this overhyped, overrated  hunt for PAPRIKA spice? That I'm just sad. Sad from the movie itself, sad for the audience, sad for the current state of cinematography and eventually sad and ashamed of the rating on this site. How in the name of Jesus Fucking Christ is possible that this tasteless, meaningless, self-depressed movie is so high in ratings? Currently floating in the top 10 (by the time of writing), between legends like Godfather, Se7en or The Shawshank Redemption? I'll tell you how. Audience bored and dulled so much due to lack of a quality in the movies for the last couple of years. Movies with the captivating and remarkable stories in the cinemas, that they will go and salute to everything like a good bots if it has good, especially an aggressive advertisement, which this piece of crap had. Nowadays, what is "trendy" or popular on a social media, must be practically seen and acknowledged somehow. You really think that Dune is somewhere near to be a remarkable movie? That it has that value? To be watched over and over again, and every time you'll be happy to see it and have a conversation about some impact on you or cinematography itself? Please, fuck off, would you? There is no connection between an audience and characters/story itself. And why is that? There is no fun, humour, zero dialogues or argues between characters, which would stay with you for a long time after, the moments you will remember. Most of the time, we're just witnesses of meaningless gibberish with the same emotions from the characters over and over again, with no further elaboration or elevation. Instead, we've got a dull music, average acting at best, one of the most boring story in a blockbuster movie EVER, which is the control of paprika spice and all kingdoms within. Now multiply this by proper amount of absolutely worst-ever-disgusting-repentant masks and costumes I've ever seen in a movie of this "caliber". What a big bad joke this movie is. Same goes for the plot. 166 minutes are supposed to get you ready for the fight which eventually takes 2 minutes, 1 big CGI bada boom, and 1 pitiful scene of the slow-mo worm, already known from the trailer. Amazing!!! It just doesn't make any fucking sense.  Not in a such depth as they trying to impose on us. I've even heard of comparison with Star Wars. Yes, with those STAR WARS :D. You must be deeply unfamiliar with actual movies and their qualities or impacts they've had . And deeply braindead as well. There was no real or believable connection between characters itself. Whenever something "important" supposed to happen, it was served to you with a boring slow-motions, full of self-seriousness and depression. As a matter of fact, movie itself is drowning in seriousness, darkness, depression, mumbling in a fictional language, countless takes of eyes (mostly blue tho, you know, variety...) and a lot of fucking sand. But then again, when you spent roughly around 130+ millions on a marketing (allegedly, nothing has been proved :D ) you don't have to care so much about details. And it seems to me guys, many of you doesn't care too. My honest review would be 2 stars of 5, but I'm kinda pissed and disappointed of this rating here, so I'm gonna contribute more. I watched that shit in the cinema, so the sound was good (not the music), now I wonder how I would react if I haven't seen it there... Either way, Dune was and definitely is BIG. I just can't decide what kind of big **** it is. 3/10 () (méně) (více)

Katka232

Hodně mi tu chyběl příběh Krvavé Alie, sestry Paula, která se měla narodit už když Jessica požila Vodu Života. Viděla jsem starší díla, četla jsem i knihu. Kupa věcí tady není  a jiné přebývají. Barona Harkonena měla zabít právě Alia a říct mu "Odpusť dědečku." Je toho víc, co bych vytkla. Ale koukat se na to dalo. Knihu mám doma. ()

PlayEasy

Villeneuve s Zimmerem opulentním sequelem svého 3 roky starého spektáklu povýšili pojem "audiovizuální zážitek" na úplně jiný level. Jako by už to samo k úchvatné podívané nestačilo, nechyběli ani vynikající herci (Chalametova hvězda na filmovém nebi září čím dál jasněji) a bravurně vygradovaná zápletka, která nás přiměla lačnit po minimálně stejně tak velkolepé trojce... 95% ()

john.doe

Nová Duna je po stránce efektů, hudby atd bezesporu skvělá. Nový Feyd Rautha sakra ten přihřátej herec co ho hraje? fakt nuda! Bohužel to platí i pro Muaddiba Chamelet se snaží hrát drsnáka co to dá, ale nějak mu to nevěřím. Spíše pasuje do jeho minulých filmů kde hraje bukvy :/ Takže pro mě to zkrachovalo na hlavních rolích a výběr herců. škoda jinak je to super spektákl ()

PlysovyMacko

Film ma svojim prehnane košatým dejom unavil a unudil. Oceňujem technickú stránku veci, ktoré k blockbusteru patria - nadupanú akciu, dychberúce efekty a burácajúca hudba. To, čo ma na filme najviac bavilo - galaktická vojna - ostáva len kulisou príbehu o spasiteľovi s romantickou linkou. Timothéeovi drsného hrdinu neverím, ale stále je lepší herec ako Zendaya. Najlepšou scénou je súboj bratrancov a útok červov. Emócie opäť na nule rovnako ako pri jednotke. Film som si dala do kolonky "už ho znova nepozrem". ()

Pete

Co jsem napsal u prvního dílu stále platí, vlastní fantazie u knížky je samozřejmě nejvíc, ale za tuhle režisérskou vizi jsem nakonec přecejen vděčný. Pokud už se pokoušet Dunu zfilmovat, pak právě takhle, a lépe to asi nejde, tudíž v hodnocení trochu přidávám. Dlouho se mi nestalo, že jsem v kině nekoukal na hodinky, ale naopak jsem si přál, aby byl tenhle písečný výlet co nejdelší. Villeneuve dokáže bravurně budovat atmosféru, předávat emoce zvuky a hudbou, vyprávět obrazem, a tvořit živoucí světy, tedy kombinovat ve správném poměru malé osobní detaily s opravdu VELKOU epikou. Pomáhá mu také skvělý casting, a to i v těch nejmenších rolích, naprostou výhrou je pak účast legend Walkena, Skarsgårda, Bardema, a - ano, zejména Chalameta. Ten dává postavě anti-hrdiny Muad'Diba přesně to, co je třeba. Tím hlavním Spasitelem Duny, a zároveň moderního blockbusteru, který vyčistí kina od komiksového šmejdu, by mohl být právě Villeneuve. 4DX ()

MartinTerran

Tak jsme se konečně dočkali 2. části, ale tou nic nekončí, spíš naopak. Je zde hodně soubojů, písku, červů, proroctví a i nějaká ta láska. Tady si možná uvědomíte jak moc jsou ty sekty bizardní na jakékoliv planetě... ale takový jsou lidi. Je to opět dlouhé a tady si i myslím, že by se o něco dalo zkrátit. Příběh pokračuje dál a asi se dá očekávat k čemu to směřuje. Jízda na červech sice může vypadá efektně, ale v realitě bych to úplně neviděl a sesedání prý bude až v dalším díle. Pár věcí je odlišných od knižní předlohy. Hodnocení: 85/100. ()

Dejvecd

Asi nebudem jediný, keď poviem, že druhá Duna je sama  sebe niekoľkonásobne lepší film ako jednotka (aj jednotka bola skvelá) a doručuje nám fantastickú odyseu Paula Atreidesa, kedy samotný film dokáže doručovať epickú akciu a dosť možno ešte epickejšie "komorné" scény, kedy som si hovoril, že takéto filmy sa dnes už proste nerobia. 10/10 Fakt som sa cítil, ako keby som sedel v kine na originálnych Star Wars alebo Jacksnovom Pánovi Prsteňov. Bravo Denis! ()

Stejšn

To, co všechny omračuje, u mě nějak nenastalo. Tuny vzletných frází, epických keců a přeřvané hudby (bez melodie, v podstatě jen hluk). Knížka je rozvláčná, ale tolik osudových žvástů jako ve filmu v ní není. Kromě toho film hlavně v druhé půlce děj knížky naprosto ignoruje a hází ho do hajzlu jenom proto, aby na něj mohl navázat očekávanou třetí částí. Nic naplat, asi nejsem cílovka, z celého universa Duny se mi líbily vlastně jenom první dvě počítačové hry. ()

PAVLIS

Tak těžkotonážní audiovizuál se jen tak nevidí. Jen ten dovede téměř nepřetržitě udržovat v napětí a očekávání. Výsledek je ale pro mě spíš zklamáním vzhledem ke skokům v ději i vývoji postav, absenci silnějších emocí a uspěchanému vyvrcholení směřujícímu spíš k otevření vrat do třetího dílu než ke kvalitnímu uzavření toho druhého. ()

dur.dur

Zbytecne dlouhy a zbytecna love story, ktera posila vsechno ostatni zpatky na zem. Facky, urazeny pohledy, zadumcivy pohledyy demonstrativni otocky na pate. Bylo to nutny? ()

Filmaris

Kandidát na film roka to proste musí byť. Dych berúca atmosféra sprevádzaná zvláštnymi zvukovými efektami, ktoré perfektne pasujú do tohto fiktívneho sveta plného úžasnej mytológie. Úžasne herecké výkony (miestami až desivé), krásne vybudované napätie, hlboké a výborne napísané dialógy. Vizuálne spracovanie je na extrémne vysokej úrovni a spolu s hudbou z toho robia zážitok, na ktorý sa nedá zabudnúť. Vyzdvihnúť musím aj akciu (bojové choreografie telo na telo ma dosť prekvapili,) ktorej je tu konečne viac ako v prvom filme no mohlo byť jej ešte o trošku viac vzhľadom na dĺžku filmu. Aj tak ide o neskutočne krásne natočené scény, kde je vidieť lásku a vášeň, ktorú do toho filmu režisér vložil. Príbeh sa opäť posunul ďalej, a to čo nás ešte čaká v prípadnom treťom pokračovaní si osobne myslím bude veľmi zaujímavé. Po veľmi dlhom čase som z kina odchádzal šťastný a nadmieru spokojný. S vašimi emóciami to poriadne zatočí v tom najlepšom slova zmysle. ()

Toustovač

Budu si muset po mnoha mnoha mnoha letech znova přečíst knižní předlohu, abych zjistil, co z tý příběhový/vztahový/charakterový demence je adaptace a co tvůrčí invence, protože bezprostřední dojem hraničí se zklamáním. ()

Mamlas

Oceňuji animátory, ti se tak na polovině stopáže vyřádili. On ten vizuál byl nakonec asi jediným plusem. Příběh byla spíše vata a bláboly. Je s podivem, kolik peněz lze utratit za takovouhle volovinu a co všechno by šlo užitečného udělat s takto promr*anými penězi. Některé scény bych řadil do speciální kategorie "chujum ad absurdum". ➡️ 55% ()

tomalakis odpad!

McDUNA (dietní edice) Epizoda: "Holyvůdské dolarové impérium vrací úder kreativitě, originalitě a inteligenci, hraje opět těžce na jistotu a ani náhodou se o nic nepokouší, abyste snad, nedej bože, nezaváhali a nešli jinam" ... Zasloužila si odvážná, svérázná, nápaditá a komplexní Duna, aby se z ní stalo tohle? Duna byla odjakživa mimo mainstream prostě proto, že byla divná a to bylo její gró. Ale teď už ne. Duna už je nářez a kůl, dostala nové logo, stříbrný staniol, stala se korektní a relatable, všechno složité a kontroverzní se z ní vypustilo, všechno surreálné se změnilo v realistické (k velké úlevě kluků ze speciálních efektů, co už nic jiného než realismus ani neumí), všechno absurdní v ordinérní, takže si jí dnešní průměrný, zchoulostivělý divák bez námahy užije a ještě  se stihne, v dobré náladě a nezatížen myšlenkami, stavit v H&Mku a New Yorkeru. Star Trek a Star Wars se vydojily až na strup a masy potřebují nový frenčíz... Jenže Duna není STAR WARS ani Marvel komiks. Od Duny chtějte víc...   A to se lidi neštítí tvrdit, že Duna je jejich dětský idol, takhle jí zprzní a ještě z toho za všeobecného pomlaskávání profitují... A aby se přeopatrnělý, kolektivistický a standardizovaný Hollywood odhodlal pustit do tak bezskrupulózní a alternativní předlohy o vítězství individualismu, to je jako kdyby se v KLDR rozhodli natočit Orwellovo 1984... Středněrozpočtový animovaný seriál, který by se vyhnul tlakům trhu a mohl se vydat pořádně do hloubky, vyřádil by se v té psychedelii, výstřednosti a artovosti, která dělá Dunu Dunou a třeba by i připomněl něco z Lynche, Jodorowského, Moebia, Gigera, Fosse a potažmo 60tek - to by si Duna zasloužila. A ne další povrchní, šablonovitý a sebestředný blokbástr, kterých je každý rok 12 do tuctu a který ze všech adaptacích Duny (včetně nerealizovaných) do krámu nepřinesl krom dolarů lautr nic... ()

adamix

Pokračovanie Duny opäť nabralo na epickosti a potvrdilo, že IMAX-ove kiná vznikli práve pre túto sériu. Ale má svoje vrťochy ako aj jednotka, a v podstate aj kniha. Pokiaľ tu niekto hovoril o viacej akcii, mal samozrejme pravdu, ale jedná sa vlastne o niekoľko bodnutí nožmi a pár výbuchov naviac oproti jednotke. Villeneuveho pokračovanie je zväčša o budovaní charakteru Paula Atreida a jeho strmej cesty až na vrchol. Zatiaľ čo jední ho vidia ako mesiáša, druhí ho s pochybnosťami vidia ako možnú hrozbu. Medzi tým všetkým stojí optimistický fanatik Stilgar (jedna z najlepších postáv, ďakujem ti Javier), zaľúbená Zendaya a na druhej strane Harkonnenovci, brúsiaci si čepele na povstaleckých Fremenov a posledného Atreida. A v závere sa črtá brutálne pokračovanie, ktoré dúfam bude také skvostné, ako všetci hovoria. Film to nie je zlý a aj tie naťahované dve tretiny by som zniesol, pretože boli potrebné, ale záver ma sklamal. Mohutnejšia bitka, so správnou katarziou a s pocitom zaslúžene vykonanej pomsty na Harkonnenovcoch by tomu prospeli, namiesto príliš rýchleho odsýpania. Postava Vladimíra Harkonenna bola za mňa premrhaná, rovnako tak aj Cisár v podaní Christophera Walkena, ktorý väčšinu času len mlčí a jeho postava nemá za mňa takú váhu, akú by mal mať. Butler je zato frajer a všetok priestor si kradne pre seba. Chalamet je zato pán herec a dokáže dať postave Paula iskru a hrdosť. A scéna jazdy na piesočných červoch je bombastická. Celkovo je to spokojnosť, pecka kvalitne vyrovnaná jednotke, z ktorej sa stane novodobá klasika. Ale silnejšie emócie tomu aj tak chýbajú a dychberúca akcia. Kopíruje to síce štýlom knihu, ale ani tá nie je tak úžasná. Za mňa 80%. ()

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit

17.06.2024

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

10.04.2024

Denis Villeneuve a jaderná válka?

Denis Villeneuve a jaderná válka?

06.04.2024

Zatímco snímek Duna: Část druhá po více než měsíci od svého uvedení dál úspěšně bojuje o diváky v kinech a v rámci světových tržeb má aktuálně na kontě něco málo přes 630 milionů dolarů, u studia… (více)

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

17.03.2024

Epickému science fiction v režii Denise Villeneuvea se po osmnácti dnech v kinech velmi slušně daří. V neděli 17. března dosáhl snímek Duna: Část druhá celosvětových tržeb téměř 495 milionů dolarů (z… (více)