V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny a zároveň se vydá na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří zničili jeho rodinu. Čelí volbě mezi svou životní láskou a osudem známého vesmíru a snaží se zabránit strašlivé budoucnosti, kterou může předvídat jen on. (Vertical Entertainment)

mdf

Vizuálně ano,byla to i místy nápaditá podívaná,co se týče dějově,mě to opravdu nějak nevtáhlo, nikomu jsem nefandil,bylo mi úplně jedno kdo koho zabije atd,takže dál až takovou nadšenost nesdílím. Nevím,jestli Zimmer není v těch hudebních nápadech,už trošku bez nápadu. ()

zekon

Neskutečně natahované, zbytečně dlouhé záběry, spousta scén zbytečných, tragická černobílá vložka po 1/3 filmu o Harkonenech, to vše sestřelí film do průměru. Virtuální sračky na straně Fremenů, postavy anonymní. Oproti prvnímu dílu propad. Tentokrát hudba a zvuk je to lepší než jako doplněk. Za mě zůstává stále nejlepší Lynch. ()

Mrsina odpad!

Už první díl mě v mnoha ohledech vytočil natolik, že to ve mě vyvolalo odpor utrácet za lístek do kina za jakékoliv pokračování, proto, když to teď přistálo na HBO, jsem se na to podíval jenom z čiré povinnosti. Už po prvních asi pěti minutách jsem si přál, aby to skončilo a na konci samotném jsem si připadal o třicet let starší a že jsem si musel vytrpět jeden z nejhorších trestů. Absolutně nezáživné a nejzajímavé a to ať mluvím o příběhu či postavách. Omluvám se HC, ale zdejší hudba je naprosto otravně odpudivá, vizuální stránka se nijak neposunula a stejně jako prvním díle, vykrádá jiné sci-fi filmy a hry. Nepočítatelně nesmyslů, nelogičností, protimluvů a nehorázné množství stereotypů a klišé, především týkající se klasické cesty "hrdiny", který ji zde má navíc ještě trapně ulehčenou a stane se z něj jen nesympatický rozmazlený namyšlený fracek. Co mi ale hnulo žlučí asi nejvíc, bylo několikrát pronesená slova o tom, jak je Paul dobrý bojovník. Vyloženě už výsměch, protože tohle pronést o (jako jeden z mála příkladů) člověku který nebyl schopen zneškodnit ani dvě tupé bytosti, které kladli minimální až žádný odpor, na to já nervy nemám. ()

RoyBatty444

Pokračovanie v tom istom tóne ako jednotka. Nakoľko dej rozvádza a zodpovedá niektoré otázky a ďaľšie opäť otváre je to hlbšie ako jednotka. Villeneuve je na mňa moc konzervatívny. ()

VelkyMrB

Nejlepší sci-fi roku? To se uvidí. Film je strašné přechválený. Na stopáž 166 minut se ve filmu toho moc neděje. 30 Minut čekáte a dostanete 2 minuty akce. Pokud jde o vizuální zpracování, tak nevím jak Vy, ale já vidím samý písek. Jasně, když se film jmenuje Duna :D. Ale protože je všude písek a počítačové efekty jsou jak z Hvězdných válek, tak nevím, co všechny tak ohromilo. Co mě trochu zaráží je jízda na červech. Chápu, že jeden člověk na něj naskočí, ale jak na něj dostanou nosič s těhotnou ženou je pro mě záhadou stejně, jako to jak se červ pohybuje. Doufám, že trojka nebude samý červ a víc zábavy. ()

Ondak

Ano, jedná se o výborný film, jak zpracováním, tak dějově. Promyšlený příběh, zpracování, hudba. Film má vše, co takový velkofilm má mít. Proto jasných 5 hvězd. Opravdu mě to bavilo a film utekl jak voda. Jen mi vůbec nesedl konec a dodíval jsem to s takovou hořkou pachutí. Snad to třetí díl napraví. ()

Kamil111

Denis Villeneuve se opět opájel především obrazovou krásou a obsahovou košatost předlohy osekal i ve druhé části, aby zřejmě vyšel vstříc instagramovému publiku neochotnému či již neschopnému vnímat komplikovanější souvislosti. Základní myšlenky zachoval, hluboké předivo kolem nich však odstranil a nahradil ho ohromujícím a zároveň stravitelnějším vizuálem. Také postavám vtiskl místy až karikující odstín. Kam se za posledních dvacet let posunula mentální kapacita stěžejního diváka, ukazuje možná srovnání s Jacksonovou adaptací Pána prstenů, jehož byla Duna v Americe šedesátých let přímým literárním konkurentem. Přesto jde o doposud nejlepší adaptaci Herbertova prvního dílu ságy. Grade 06/2024 ()

Lailath

Ako prvé musím napísať, že som fanúšik kníh. Takže viem, ako vyzerá pôvodný príbeh, ktorý vyšiel priamo z hlavy Franka Herberta. A tým pádom bohužiaľ nemôžem byť fanúšik tejto filmovej podoby...Prvej Dune som dala 3 hviezdy s privretím všetkých oči, s očakávaním, že druhá časť aspoň čiastočne napraví to, čo prvá pokazila. Nestalo sa... Dokonca by som povedala, že to celé len zhoršila. Duna je epos, veľmi ťažko sfilmovateľný... s množstvom ,,vedľajších myšlienok,, ktoré ale dávajú celku zmysel. Do filmu sa to všetko nevopchá, a tým pádom to celé stráca podstatu. Ale už aj keď opomeniem tieto prešľapy, faktom ostáva, že mohli byť zachované minimálne hlavné povahové a fyzické črty postáv... Paul mi v celom filme príde ako splašený, rozmaznaný fracek, neschopný prijať skutočnosti a pripustiť fakty. V knihe je pravý opak... Chani, v knihe tak silná osobnosť, z tej urobili žiarlivú bábiku s minimálnou schopnosťou sebaovládania. Duncanovi chýba jazva okolo úst...Imperátor je starý, šedivý, senilný dedko... Kniha ho opisuje ako hrdého človeka s červenými vlasmi a hranatou tvárou... Mladý na-baron Freyd je v knihe tmavý s kučeravý vlasmi, nie holohlavý ,,nácek,, A ozaj dosť podstatná vec je, že Paul mal s Chani syna a jeho sestra Alia, už bola na svete, keď porazil Harkonenovcov. A zohrala v tom podstatnú úlohu...A takto by sa dalo pokračovať ďalej a ďalej. Z filmu človek, ktorý nečítal knihy, nemá šancu pochopiť odkiaľ sa berie melanž a akú súvislosť má s červami. Akú súvislosť má celý vesmír s melanžou... Ale hlavne, že sú tam dlhé, absolútne zbytočné zábery púšte... Veľa prázdnych rozhovorov...nelogických činov... Miestami som sa cítila, že pozerám dokument o obyvateľoch Sahary. Za mňa zle...Stratil sa duch a podstata celej Duny. Normálne sa obávam tretej časti, ktorú plánuje natočiť. Podať Spasiteľa Duny tak aby sa zapáčil masám a pritom sa držal knižnej predlohy, no neviem, neviem... Spasiteľ Duny je dosť ťažký oriešok. ()

Chicharron

Tak a na tohle jsme čekali celé tři roky? O koření, které je esencí knihy, prakticky nic moc, potenciál červů absolutně nevyužit (zejména v bitvách), jen intriky a intriky a neurčitý konec s možností dalšího pokračování. Tak jak se mi Timotheé Chalamet líbil v prvním díle, tak mi lezl ve dvojce na nervy. Hvězda za Bautistu a druhá za Javiera Bardema, který je ovšem pan herec od přirození... Za mne teda hodně velké zklamání. ()

The.Sentry

Dune: Part Two (2024): Podařené pokračování, o které by nikdo neměl přijít. Podobně jako díl první, část druhá nabízí fantastickou podívanou s překrásným vizuálem a perfektním zvukovým doprovodem. Co se slabších stránek týče, poměrně dlouho trvalo, než-li se hlavní hrdina rozhoupal a rozhodl konat. Tento čas se mohl využít a trochu lépe – např. k bližšímu popsání světa Duny a všech frakcí. Velmi mě mrzelo, že závěrečná bitva netrvala déle a určitě by se další 5-10 minut hodilo přidat, aby celé završení nepůsobilo useknutě. Ke konci filmu zde bylo také příliš mnoho záběrů na Zendayu. Opravdu jsme nepotřebovali vidět každou sekundu její měnící se výrazy ve tváři. Kdyby tento film vyšel před 20 lety, určitě by nedostal plné hodnocení, ale v dnešní době se jedná o klenot. 5/5 ()

Holly_Molly

Stejně jako jednička je dvojka skutečný audiovizuální porno! A stejně jako jednička to nemá takovej ten IT faktor a je to až moc divácky odosobněný, abych se na to někdy chtěl podívat znova, jako třeba v případě Prstenový trilogie.. ()

michalkop

Příznak se Duna je pro mě těžko uchopitelná. Dvojka tak pro mě nejsou žádné epické orgie, ale spíš dvě a půl hodiny nudy. Není tam vůbec jediná postava, co by mě zajímala a je mi jedno, co se bude dít. Nicméně bojové scény jsou pěkné a hudba úchvatná. Nicméně nemám nejmenší nutkání se na to dívat znovu a doufám, že už nebude žádná trojka nebo snad čtyřka. ()

Juklitz

Fraška.  (edit) Tak tohle ne-e!!! Film totálně roztrhal knihu na hadry, chybí neuvěřitelné množství obsahu, postav, logiky. Všechno na úkor jakéhosi vztahového románu a marketing proroctví, které tam absolutně nemá co dělat, určitě né v téhle míře. O čem by měl být tkz. třetí díl, když se přeoralo tolik věcí v závěru? Alibisticky zničený závěr s příslibem pokračování nepřijímám a neděkuji, tohle je výsměch, který zadupal sám sebe. Jedna postava zničená. Další dvě dramaticky pochroumané. Jedna bezdůvodně zvýrazněná. Další vynechaná. Jo vlastně docela důležitých postav zmizelo víc na úkor.. eh.. ničeho. Kdy prodělal Stilgar ten strašný úraz hlavy co z něj udělal retarda? Na úkor Paulova bezúčelného trajdání po poušti, odmítání poselství (wtf???) a povrchních dialogů? Pár dost důležitých momentů dostalo červenou kartu. Špatně vysvětlený plán barona s Rabbanem a Feydem (původně načtrlý, ale naprosto odstraněný / zničený) - ale tak co zbývalo, když z filmu prostě zmizel Hawat, že? Dodrbaný plán Bene Gesseritu (film ovšem z nějakého neznámého důvodu tohle maluje přesně naopak, to jsem se hodně zakymácel v křesle), totální nevysvětlení sňatku s Irulan a strategie s Gildou (na tyhle bezvýznamné šašky se zde prostě nedostalo, pešek no).  To hýkání nad třetím dílem - a o čem to bude, smím se zeptat? Spasitel přímo na první knihu nenavazuje, tzn. třetí díl si bude muset scénárista vycucat z prstu komplet. Dvojka tedy připravila půdu pro třetí díl, který ovšem neexistuje. Takže to bude trvat tři hodiny, dvě hodiny se bude usmiřovat Paul s Chani v poušti (což nikdo nechtěl), pak se ho někdo pokusí rychle odstranit v poslední půlhodince protože už na to skrz sáhodlouhé dialogy nebude čas a dopadne to happy endem, ve kterém Chani vůbec neumře a Paul nikam neodejde, případně se opět zapomene, že byla těhotná? Fakt humor tohle. A kdyby neměl třetí díl vůbec nakonec vyjít, tak to dopadlo takhle? No tak to jako posvětit Lynche. Villeneuve naprosto u fans Duny selhal, co se týče převedení knihy, tak druhá část směle obsadila naprostý chvost pelotonu toho, co kdy na Duně vzniklo. Tříská z toho uměla snaha udělat třetí díl za každou cenu, aniž by film ztratil tu jednu kolej po které jede - i kdyby to znamenalo (a bude muset znamenat!!!!) že si ten třetí díl v podstatě scénárista bude muset vymyslet, nebo obsah Spasitele totálně přeorat. To je totální facka, chce se mi blít. Pro ostatní lidi uplně super biják a epické sci-fi edit po diskuzi: aby bylo jasno, to výše je můj čistě subjektivní postoj a názor, nikomu neberu že se mu film líbí, i podle mě je to (viz výše) epicky udělaný film, na kterém se režisér fakt parádně vyřádil a to, že je takhle vysoko hodnocený mě absolutně nepřekvapuje. Že na něj mám takový a makový názor, to je funkce, do které vstupuje moje zkušenost s knižní sérií, tím jaký maluje svět,  příběh a postavy a tím, jak je udělaný film. Podle mě se to hrubě rozchází, ale nechť to není brané tak, že ten film považuju by default za sračku z nějaké pózy. Pokud ten film motivuje někoho si třeba přečíst originál, tak absolutní win win pro všechny. () (méně) (více)

vilis_11

Villeneuve je bůh. Amen. Nedíval jsem se na sci-fi, vplynul jsem do reálného příběhu do roku 10 191 a přežil. Velkolepé, strhující a ... nebudu opakovat to, co tu už všichni ostatní uvádí ... dokonalél. Duna si na velký film a na sci-fi nehraje, ona je. Viděno v Theatre de lux v Cinestaru. Villeneuve je bůh. Amen. ()

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit

17.06.2024

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

10.04.2024

Denis Villeneuve a jaderná válka?

Denis Villeneuve a jaderná válka?

06.04.2024

Zatímco snímek Duna: Část druhá po více než měsíci od svého uvedení dál úspěšně bojuje o diváky v kinech a v rámci světových tržeb má aktuálně na kontě něco málo přes 630 milionů dolarů, u studia… (více)

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

17.03.2024

Epickému science fiction v režii Denise Villeneuvea se po osmnácti dnech v kinech velmi slušně daří. V neděli 17. března dosáhl snímek Duna: Část druhá celosvětových tržeb téměř 495 milionů dolarů (z… (více)