swamp

Když jsem viděl K-PAX poprvé, nemohl jsem uvěřit, že takový skvost byl opravdu natočen. Spacey je dokonalý a celý snímek je prostě skvělý. Já na něj pak koukal snad každý den. Scéna s banánem je boží. ()

nascendi

Od prvých chvíľ mi film silne evokoval Pozemšťana. Nielen námetom, ale najmä tým, že oba sú závislé na kvalitnom scenári, dialógoch a prirodzene aj na predstaviteľoch hlavných postáv. A zatiaľ čo Pozemšťanovi sa v tomto smere dalo vytknúť iba málo, u Prota som sa v záverečnej tretine vinou čudne vychýleného scenára mrvil od nespokojnosti v kresle. Takýto príbeh je dobré aj ukončiť a nenechať ho "umelecky" rozpliznúť v dohadoch. Výsledkom je podľa mňa mierne nadpriemerný film, čo je škoda, pretože bol rozbehnutý na lepšie hodnotenie. ()

Trajektt

V tomto sci-fi snímku zastínil Kevin Spacey i takového velikána jako je Jeff Bridges.Svým chováním v průběhu celého filmu jsem byl přesvědčen,že jeho mimozemské chování jakoby snad ani nehrál,ale jakoby snad tím mimozemšťanem byl.I prostředí psychiatristického ústavu a jeho členové byli dobře vybráni.Neviděli jsme zde žádné létající lodě,akční přestřelky,ale i tak přesto můžu dle mého názoru říct,že je to kvalitní sci-fi příběh s prvky komedie a určitě nenudí.Za mě 100% ()

Slartibarkfast

Tomuhle filmu nemám co vytknout. Naprosto neskutečný a uchvacující. Jeden z nejlepších filmů a mnou velmi oblíbený. Naprosto skvělý herecký výkon Kevina Spaceyho, kterému vydatně sekunduje Jeff Bridges. Dramatická zápletka a postupné odkrývání tajemství. Tajemno je tu přímo uchopitelné. Navíc s otevřeným nejasným koncem. Tak má skvělý film vypadat. Jednoznačně 100% ()

Willy Kufalt

První půlhodinu mi K-PAX připadal jako trochu průměrný remake Muže hledícího na jihovýchod (1985), kterého jsem měl to štěstí vidět o něco dřív. Ačkoliv je výrazná inspirace zjevná, těší mě, že se tvůrci v rámci některých rozehraných situací a především závěrečného vyústění (které mi v původním snímku moc nesedlo) rozhodli často kráčet odlišnou cestou. Narozdíl od svého argentinského předchůdce jsem tu spočátku postrádal silnější atmosféru, ale od scény z hvězdárny se naštěstí začala objevovat pravidelně a skoro všechny dialogy s hlavním hrdinou oplývají podmanivým tajuplným nádechem.... a nakonec si mě K-PAX získal i přesto, jak na mě Jeff Bridges v roli doktora působil těžce nezáživně. To naštěstí nemohu říct o Kevinu Spaceym, který záhadného Prota ztvárnil excelentním způsobem, dokázal mě upoutat snad v každé scéně a navíc i jeho hlas se během povídání o životě na cizí planetě hezky poslouchá. Fascinují mě sci-fi filmy, pokud autoři z fantastického příběhu dokážou navrch i vytěžit a vyjádřit skrze vizi odlišného života, světa v záhadných vzdálených prostorách či budoucnosti nějaké to poselství... „Všichni hledají místo. Vzájemně ze sebe čerpají sílu. Jsou propojeni.“ Líbil se mi i závěr s překvapivou pointou, částečně ponechávající vysvětlení zároveň i na divákovi. [75%] ()

Slarque

Nenápadně inteligentní sci-fi, která nepotřebuje ohromovat zbytečnými speciálními efekty, když tvůrci vědí, že žádný z nich by nebyl tak dobrý, jako Kevin Spacey. Příjemný zážitek. ()

Tomco

toto je jeden z tych filmov, ktorym by som dal rad nieco medzi tromi a styrmi hviezdickami..nevadi..priklanam sa ku styrom pretoze kevin spacey je proste macher a vzdy ma totalne zaujme..pribeh je v celku zaujimavy, je to vsetko dobre natocene, len tomu trosku chyba nejaky celok..malo to dobru myslienku, ale vyvijalo sa to nejak divne. lepsich 70% ()

Happens

Faktické nesrovnalosti od prostředí psychiatrické léčebny až po fungování hypnózy a místy nevěrohodné postavy mi film poněkud otrávily, nicméně závěrečná proměna poněkud rozevlátého místy až komického filmu v drama udržela filmu trochu to kouzlo, ale i tak stále nedostatečně vůči tomu hodnocení (které nechápu)... ()

FrodoF

Originální drama o sympatickém mimozemšťanovi. Trochu sem se bál že bude nějaké sci-fi, ale nakonec mě film velice potěšil. Herecké výkony (minimálně Spacey a Bridges) jsou skvělé, scénář také velice dobrý a nejednoznačné konce jako v tomto filmu mám moc rád. ()

Lenny.M

Skvělý výkon Spaceyho a Bridgese, skvělý nápad, ale až na pokulhávající scénář (ta první polovina) je to naprosto úžasný film, který okamžitě řadím mezi mé TOP. ()

Chrustyn

Povedené a originální drama se skvělým Spaceym (který si myslí, že je mimozemšťan) a zdatně sekundujícím Bridgesem. ()

iamek

Dokonalá konverzačka se skvělým obsazením. Kevin Spacey a Jeff Bridges v roli podivín vs psychiatr pozvednou tenhle film o několik úrovní. Kdo má stále pochyby zda Prot je podvodník nebo mimozemšťan tak se podívejte až an samotný závěr DVD a asi to bude každému jasné. ()

marhoul

Zvedám hodnocení na plný počet. K-PAX mám ráda! Ráda se k němu vracím a dojímám se... :) Jeff a Kevin= biják zrovna pro mě. ...modrý pták štěstí... ()

Yardak

Brilantní výkon Kevina Spaceyho září celým filmem. Škoda že v druhé části snímku vymizel Sci-Fi háv, i když pointa je povedená. Druhá část mi přišla bohužel o něco slabší, proto tedy "jen" slušné 4 hvězdy. Na K-PAXu by mohlo být krásně :o). ()

lola3121

Můj milovaný Kevin Spacey v brýlích Bono Voxe jako mimozemšťan Prot z planety K-Pax nebo jako blázen Porter? Můžete si vybrat, ale bacha, máte jenom jeden pokus. Pokud jde o mě osobně, já mu teda věřím každý slovo. ()

heyda

Nádhera. Těžko se popisují pocity z tohoto filmu, to se prostě musí vidět. Trochu jsem se bál, jak se to na konci filmu vysvětlí, ale byl jsem mile překvapen, že mi Softley shodil z ruky všechny námitky a podal nejrozumnější a vzhledem k vývoji filmu i nejinteligentnější vysvětlení, které je podle mě docela snadno uchopitelné, takže nemusí vznikat zbytečné dohady okolo pointy filmu. Když si k úžasnému filmovému nápadu přičtete Oskarové výkony Kevina a Jeffa, tak prostě nelze dát míň než 5 hvězdiček. ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006