Reklama

Reklama

Advokát

(seriál)
  • USA The Lincoln Lawyer
Trailer
Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller
USA, (2022–2024), 24 h 45 min (Minutáž: 43–56 min)

Předloha:

Michael Connelly (kniha)

Hudba:

David Buckley

Hrají:

Manuel Garcia-Rulfo, Neve Campbell, Christopher Gorham, Becki Newton, Angus Sampson, Kim Hawthorne, Chris Browning, Reggie Lee, Lamont Thompson (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(30)

Obsahy(1)

Idealistický právník úřaduje ze zadního sedadla svého Lincolnu a nabourává přitom zavedené pořádky. (Netflix)

Videa (2)

Trailer

Recenze (57)

verbal 

všechny recenze uživatele

Mňam dopíči! I takto debilní, na filmově teoretickou vědu aplikované okřídlené citoslovce veskrze pozitivních zážitků neváháte fundovaně vytasit, když vám začnou filmovat nejoblíbenější knihy nejoblíbenějšího autora, a navíc tak, že jsou téměř stejně svižné, nápadité a strhující jako předloha. To je prostě pak pocit, jako když se vám po létech slintání náhle poštěstí vyprcat Moniku Belůči v jejich pětatřiceti letech, přičemž zjistíte, že její aplikační softvér je stejně vyzývavý, nemravný a sofistikovaný jako její hardvér. Věru bál jsem se, bál, a okamžitě mi na chvíli i ochabl, když na mě v první sekundě vyblaflo na obrazovce to proletářský rudé N jako "Neomarxisti zkurvení" a s děsem jsem očekával poklekávajícího Mikyho Halera jako transmouřenína a zarytého feministu s vytříbeným syslem pro absurdní pseudomorální hodnoty nových kokotporátně dicktovaných světopořádků, řešícího jeden případ brutálního znásilnění pohledem či myšlenkou za druhým. Zaplaťsatan si však Míša opět (jako u filmu) pohlídal produkci a nenechal si svou mistrovskou sérii právních napínačů, jejichž prostřednictvím si de fuckto nonšalantně vytírá prdel i samotným velkým Gryšemem, přebuznit, přenegrovat ani přeemancipovat škaredými muženami. Miky je tak sice malililinko přičmoudlý, ovšem mužně a heteroseksuálně vyhlížející sympaťák, představující takové laciné tři v jednom. Z různých úhlů a při různých grimasách totiž neustále připomíná někoho z trojbobu Farrell – Owen – Crowe zamlada, hraje naprosto přirozeně, s grácií, a dokonce bych řekl, že je i typově lepší a více suverénní mačo Haler než Matouš MekKvír. Akorát ten Cisco vypadá spíš než drsný motorkář jako kapku mongoloidní, mletým hovězím s majonézou odkojené otylé americké mimino a druhořadý síťový směrovač. Ale jebat, tedy pardon, chtěl jsem samozřejmě říct „povznesme se nad minoritní detaily“. I tak pro mě bylo výsledkem téměř deset hodin urputné masturbace a rochnivého převalování, ještě slastnějšího než u Boše. Tak to bychom měli Rozsudek ráže 9 a zbývá zatím dalších 5. Čili upřímně doufám, že se té bolševické stoce nepodaří Míšu vyplatit, aby mohla do budoucna jako obvykle zapohrdat autorem a řádně to demagogicky zkurvit, jako například posledního Utreda Sanavautreda. A také v to, že homixy zdegenerovaní, pohlupaví milovníci plytkých sraček nebudou tentokrát perlami až tolik pohrdat, aby to vůbec pokračovalo, aniž by měl Miky v další sezóně svištivé elesťáky a dělal „vžžžžžum“. ()

Mamlas 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dívat se na první sérii dalo, často s přeskakováním, ale dalo. Jen si nemyslím, že tohle by byl námět na seriál, spíše na průměrný celovečerák (24%). Ohledně 2. série - Matlockovi na podobné patálie stačilo 40 minut. Tak proč je nyní třeba na to samé 10 dílů? 90% zbytečností a vaty, to je odpověď. (16%) Celkem to je za mě za obě série za... (20%) ()

Reklama

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Conellyho knížky neznám a filmové zpracování právníka z Lincolnu se mi sice svého času dost líbilo, ale jelikož už je to víc jak deset let co jsem ho viděl nepamatuji si z něj vůbec nic. Seriálovou verzi sem původně vůbec neměl v plánu, nicméně dobrých právnických dramat je v posledních letech jako šafránu a tak dostal šanci. No a dobře jsem udělal a celá tahle série mě neskutečně bavila. Manuel Garcia-Rulfo sice není McCounaghey, ale i on propůjčuje Hallerovi slušnou dávku charismatu a není vůbec problém mu držet palce. Samotný případ s pár vedlejšími odbočkami je pak zajímavý a to včetně jeho rozuzlení, které je trochu nečekané a správně hořkosladké. Klidně bych si dal z fleku další řadu...80% ()

Arkagas1989 

všechny recenze uživatele

Juch! Seriálové lahůdka, která je svižná, moc dobře se na ní kouká, má dokonce fakt dobrej dabing, takže se na to dá koukat i jen tak do pozadí při úklidu a vaření. Advokát podle stejnojmenné knižní předlohy je příběh muže, kterému se zhroutila kariéra, byl závislý na prášcích a díky úmrtí kolegy, který na něj před svou násilnou smrtí přepsal své případy se vrací do rozjetého vlaku. Stává se obhájcem herního vývojáře, který našel zastřelenou svou ženu a jejího milence u sebe v ložnici. Z vraždy je samozřejmě obviněn, ale trvá na tom, že ji nespáchal.  Advokát, alias právník z Lincolnu - protože práce z auta na cestě je produktivnější je velkej sympaťák se svýma vnitřníma démonama, hezky se na něj kouká a i jeho soukromý očko je hodně sympatickej týpek.  Příběh je slušně napínavej, protože tak nějak celou dobu tušíte, že tu něco nehraje, ale nevíte úplně co. Takže za mě super, doufám, že se dočkáme další řady, protože tohle mě hodně ba! :) Moje hodnocení: 9/10 ()

Vavča 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Právník z Lincolnu se zpočátku jeví jako příliš lehká a nezajímavá zábava, jenže chyba lávky Manuel Garcia-Ruffo je charismatický právník, který se vzpamatovává z léčby závislosti a do klína mu spadne velká praxe po známém. Čeká ho velký případ, kde je obviněný klient podezřelý z vraždy dvou lidí a důkazy nikde. Nicméně Mickey Haller se pustí do práce, kromě hlavního případu řeší drobnější případy, a pokouší se usmířit se svoji ex Maggie McPherson (Neve Cambell). Nečekejte velký nátřesk, příběh se postupně buduje a představuje svoje charaktery. Napětí se stupňuje a vyšetřování vždy poodrhne pouze trochu oponu tajemna. Musím říct, že to tvůrci udělali velmi dobře, jak obsazení, tak celkově scénář, který umí překvapit. Rozhodně se rád vrátím do města andělů sledovat patálie Mickeyho Hallera... ()

Galerie (258)

Související novinky

Stranger Things znovu trhají rekordy

Stranger Things znovu trhají rekordy

01.06.2022

Po dlouhé pauze, zapříčiněné mimo jiné také pandemií covidu, se seriálový hit Stranger Things vrátil na Netflix. A to rovnou ve velkém stylu. Čtvrtá série, která byla rozdělena na dvě části, přičemž… (více)

Reklama

Reklama