Reklama

Reklama

Obsahy(1)

James Bond (Pierce Brosnan) překonává všechny limity a vydává se na nezapomenutelnou a vzrušující dobrodružnou jízdu kolem světa! Z temné cely severokorejského vězení až na krásné kubánské pláže zavádí agenta 007 hon na ďábelského zločince, který je odhodlaný rozporcovat svět... a to doslova. Teď je na Bondovi, aby s pomocí smyslné tajné americké agentky (Halle Berry) uložil zločincovy plány k ledu. (PB Publishing)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (678)

genetique 

všechny recenze uživatele

#20 - Krajšie lokácie (úžasné a grandiózne finále na zamrznutom Islande), ešte viac sexi bondgirl, viac výbuchov, svižná akcia, premakané bondovské hračky. Zdalo by sa, že píšem komentár k najlepšej bondovke, no pravda je inde. Scenár má pomerne dosť múch, zadrháva sa hlavne v scénach mimo akciu a strhnúť na seba pozornosť sa nedarí ani hercom. Brosnan fajn, ale je vidno, že si svojho Bonda neužíva ako v prvých dvoch dieloch, záporák v podaní Stephensa - skôr priemer, našťastie tomu dopomohol Rick Yune. Bondovka (a zvlášť táto výročná) si ale jednoducho zaslúži väčší drive, vyššie obrátky a väčší zápal od všetkých zúčasnených. 60%. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Další typická Bondovka s Piercem Brosnanem z poslední doby plná akce, vtipných hlášek a supermoderních vychytávek, ty vychytávky jsou každým dílem lepší a lepší, tentokrát je tady i neviditelný auto, palác z ledu a spousta dalšího. Pierce Brosnan je pořád stejnej a hraje taky naprosto stejně, takže žádná změna, ani k lepšímu ani k horšímu, ale tentokrát má k sobě jako bondgirl Halle Berry a to se na to hned dívá líp. A jelikož je to jubilejní dvacátej díl Bonda, tak tvůrci do dialogů ve filmu zanesly názvy předešlých bondovek ()

Reklama

Tyler 

všechny recenze uživatele

Velice důstojný následovník letité série.Brosnan je určitě ten nejlepší Bond (milovníci ublíznutého Conneryho ať mi vlezou na záda),Halle Berry bez pochyb nejkrásnější bondgirl (pardon,o toto privilegium se dělí s Denise Richards) a vůbec mi celý snímek připadal velice zábavný.Dokonce jsem si všimnul několika skrytých odkazů na minulé díly,což mě,nebondofila,opravdu příjemně překvapilo. ()

woody 

všechny recenze uživatele

20. bondovka - Děkujeme. Zabili jste legendu. Ke Geminimu bych doplnil, že Bondovi fanoušci se navíc dělí ještě na dvě skupiny - pro jedny je Dnes neumírej říznou akcí nového milénia, pro druhé (mezi něž patřím i já) je to nejhorší bondovka všech dob. Nevadilo mi, že u předchozích Brosnanovek toho bylo narváno co nejvíce a většinu jsme už někdy někde viděli. Mělo to určitá ozvláštnění. Ať už myslím zápletku, Jamesovu psychiku nebo akční scény. Ale Day Another Die je strašlivou kopií bez spádu, záporáků nebo dobrých akčních scén. Záporák - podstoupí plastiku (vzpomínáte na Blofeldovi mimkry). Satelit z diamantů (Diamanty jsou věčné). Bondgirl je agentkou (více jak tři různé bodnovky). Zimní palác (třeba plovoucí sídlo Chobotničky nebo Stromberogův potápějící se Atlantis). Finále ve vzduchu (od Goldfingera po Chobotničku). Britský padák (Agent, který mě miloval). A vůbec to není, že Bondovský fanoušek bude s radostí objevovat jednotlivé náznaky. Ze začátku je to zábava. Pak už se jen ušklíbáte. A když už přesně víte jakou zbraň padouch vytáhne už to nudí. A dvě nejhorší věci? Až se takřka divím, že jsem nedal odpad. Bondovo několikaměsíční mučení. Máme to brát, že i přes to přese všechno je Bond člověk jako my všichni? Popření čtyřicetileté tradice jako pozadí k Madonninu songu (jen řeknu, že byly i horší titulní písně). Předpokládám, že kdyby teď měli natáčet mou oblíbenou scénu z Žít a nechat zemřít (Mr. Big řekne "Kdyby zalhala, ufikněte mu i něco více bolestivějšího než jen prst" a TeeHee se skloní se svým klepetem k Jamesovu rozkroku) vypadala by strašně. Tam kde Moore s britskou nonšalancí pozvedne obočí by Brosnan začal brečet a škemrat, jen aby se ukázalo, že je taky zranitelný. No hanba. A druhou věcí jsou příšerné triky. Kam se poděl více jak stomiliónový rozpočet netuším, protože tohle udělat trikové studio za ty prachy, tak je zažaluji za defraudaci. V porovnání s tankerem požírajícím atomovou ponorku (před 25 lety) působí tající ledovec nebo rozpadající se letadlo jako levná televizní parodie za pár šupů. Já jsem i rád že přijde Craig a vrátí se osvědčený Campbell. Ale obávám se prohloubení zranitelné image. Ale nemyslím, že něco bude horší než 20. bondovka :-) ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Nejslabší brosnanovská Bondovka... Stejně ale čtyři hvězdy, protože mě bavila od s přivřenýma očima téměř realisticky pojatého začátku do megapřepísknutého konce. Je to dárek k Bondovým narozeninám, a tak si ho užijí hlavně jeho fanoušci, kteří budou poznávat jednu citaci za druhou a budou se cítit jako v sedmém špionážně-akčním nebi. Písnička od Madonny je děs. Hudba (až na "kubánské rytmy") také... Ach jo, kde ty Barryho časy jsou. ()

Galerie (175)

Zajímavosti (61)

  • V časech, kdy se film stále ještě s úspěchem promítal v kinech, se začaly objevovat zprávy, že tradiční bondovští producenti Barbara Broccoli a Michael G. Wilson připravují "spin-off", tj. samostatný film, jehož hlavní hrdinkou by byla postava Jinx (Halle Berry). Nakonec z toho nic nebylo. Později vyšlo najevo, že Neal Purvis a Robert Wade (také "inventář" bondovek) skutečně napsali scénář a coby režisér byl už angažován Stephen Frears, ale pak studio MGM celý projekt zastavilo. Přesné důvody nebyly nikdy zveřejněny, zůstalo u vágního konstatování "tvůrčích neshod". (NIRO)
  • Producenti sa stretli s problémom, kde nakrútiť zábery z Kuby - podobne v Dychu života (1987) museli nahradiť Bratislavu Viedňou. Napokon si vybrali španielske mesto Cádiz. V neprívetivých poveternostných podmienkach tam Halle Berry (Jinx) nakrútila záber, v ktorom vychádza z morských vĺn tak, ako pred 40 rokmi Ursula Andress (Honey Ryder) vo filme Dr. No (1962). (ash99)
  • Šaty, které má na sobě Jinx (Halle Berry) na večírku v ledovém paláci, navrhla Donatella Versace. (Morien)

Související novinky

Kdy se vrátí James Bond?

Kdy se vrátí James Bond?

25.07.2017

Produkční společnost MGM začala po Spectre přehodnocovat budoucnost Jamese Bonda. Místo rychlého pokračování přišly 2 roky čekání, během nichž se objevily drby o odchodu Daniela Craiga, návratu… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

17.05.2016

Držitel cen Grammy a Emmy, britský skladatel David Arnold, chystá na neděli 5. června svůj první koncert v České republice. Autor hudby k velkofilmům Hvězdná brána, Den nezávislosti, Casino Royale a… (více)

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

26.11.2011

Produkce nové bondovky Skyfall konečně odtajnila, koho bude hrát dávno obsazený Ben Whishaw, jehož proslavila role Grenouilla v Parfému: Příběhu vraha. A je to docela překvapení: jde o roli Q,… (více)

Závod smrti s Jasonem Stathamem

Závod smrti s Jasonem Stathamem

26.04.2007

Když notorický béčkař Paul W. S. Anderson (Resident Evil, Vetřelec vs. Predátor) nedávno nečekaně zdrhnul z připravované adaptace hororové videohry Castlevania, důvod byl nasnadě: producentské duo… (více)

Reklama

Reklama