Sisu

Na sklonku druhé světové války najde osamělý prospektor (Jorma Tommila) v divočině Laponska na severu Finska bohatou zlatou žílu. Když se s nově nalezenou kořistí vydá na cestu do nejbližšího města, narazí na ustupující oddíl nacistických vojáků vedený nelítostným obersturmführerem SS (Aksel Hennie), který chce zlato zabavit pro svůj oddíl. Bohužel pro celou vojenskou jednotku se nejedná o obyčejného kopáče, ale o mýtickou „armádu jednoho muže“, která ztělesňuje kvintesenci finského pojmu „sisu“ – blyštivou formu odvahy a nepředstavitelného odhodlání čelit, byť i drtivé přesile. (Falcon)

MartinTerran

Já sice rád podobné filmy, ale tohle už bylo "too much" i na mě. Brutální scény dobré a němči typicky hloupí. Herecky obsazené to bylo dobře a uvěřitelně. Čekal jsem ale něco víc. Hodnocení: 54/100. ()

curil

Bojovník s krumpáčem aneb "Kostěj Nesmrtelný", jak ho nazvali Rusové po napadení Finska, když sám vyřídil více než 200 ruských vojáků. Nyní se postaví jednotce wehrmachtu, jejichž velitel prahne po jeho zlatě, na které Sisu náhodně narazil. Jeho způsob boje je mnohdy na hraně uvěřitelnosti, krásně přibarvené a na pokraji naivity. Jenže vše na mě působilo tak, že jsem po dlouhé době sledoval válečný příběh s napětím a fandil tentokrát kladnému hrdinovi. Prostě na to měl, i když byl prostřílený jak řešeto, chichi. Sympatický hlavní představitel, stejně jako správně zvolené ksichty záporáků na německé straně. ()

Pete

Finský dědek Kostěj Nesmrtelný, skutečně hodný toho jména, zabil na 300 Rusáků, a teď mu banda Nácku vzala zlato, které pracně vykutal z Laponské žíly. Co myslíte, mají Skopčáci nějakou šanci? Tady jde opravdu děj na druhou kolej, ale i když je Sisu šílená hovadina, tak mě tohle Tarantinovské vybíjení zla velmi bavilo. Ryze chlapská zábava. ()

Casull

Záleží zde na úhlu pohledu. Pokud to berete stejně jako já a zřejmě i autor za severskou tarantinovku lehce zkříženou s westernem, pak je to pecka a vřele ji doporučuji.  Pokud chtějí ale někteří škarohlídi přemýšlet na fyzikálními zákony, počty pravděpodobnosti a historickými souvislostmi, pak jsou na špatné adrese a doporučil bych se poohlédnout po jiném filmu. ()

heavy66

Bylo nebylo v nacisty okupovaném Finsku, banda zkurvenejch nácků se připletla do cesty zlatokopovi, kterýho Finové znaj pod jménem Aatami Korpi, ten nejhorší zabiják z finské speciální jednotky.... Hlášky z filmu můžou aspirovat na kultovní ...."Řekl jsi generálovi, že nám zabil sedm chlapů?" "Řek!" "A?" "Generál řek, že jsme měli kliku, z prdele kliku!"  Začínám mít opravdu rád Aksela Hennie. Ačkoliv pořád vypadá, jako malej uprděnej kokot, dokáže bez mrknutí oka zahrát i velkýho kokota nebo válečnýho hrdinu! ()

Stoctyrec124

Musím říct, že to byl velice interesantní film s originálním námětem a kvalitní zápletkou. Přestože byly některé scény dosti přitažené za vlasy, tak to byl skvělý akční film u kterého se nebudete nudit. Motiv hlavního hrdiny je dobře představen, takže se skvěle se do něj skvěle vcítíte a víte o co mu jde. ()

Lukyys11

Upřímně to na mě působilo jako finský John Wick ve druhé světové válce. Motiv filmu je totiž docela podobný, hlavní hrdina má za sebou těžkou minulost a snaží se v podstatě pomstít, ale dělá vše z nějakého jistého důvodu. Sisu jinak ale působil jako kvalitně zpracovaný film s velmi originálním dějem a motivem, bylo fajn vidět něco odlišného. ()

CZRohlik

Takovej finskej mad max během 2. světové... to zní zprvu celkem fajn, no bohužel mi to úplně nesedlo. Ať už je to samotnou akcí, které je tam sice dost, ale většinu času to prostě spočívalo v tom, že po hlavní postavě někdo střílel nebo tím, že hlavní postava mohla schytat prakticky cokoliv a furt žila... Ani mi tak nevadí samotná předvídatelnost a jednoduchost příběhu, to k tomuhle typu filmu i celkem sedí... Jen jsem od té v trailerech slibované akce čekal asi něco trochu víc. Taky nečekejte žádný chytrý metafory... Spousta záběrů je tam čistě jen na efekt a nemá žádný hlubší význam, nebo je ten význam všem hned jasnej...  Jinak to má ale celkem dobrou atmosféru, soundtrack taky hezky dokresluje určitý scény a ta nápaditost v zabíjení nácků se taky musí ocenit. Prostě vypnout mozek a snažit se si to užít... 6/10. ()

wallax

Wick na svoje 4 kapitoly potreboval 4 filmy, Aatamimu stačí na jeho 7 jeden film. Sú to parádne jatka, gore a všetko bez zbytočných rečí. Páčil sa Vám Wick? Sisu budete milovať. Prišiel Vám Wick drsný? Sisu je masaker. Zdalo sa Vám, že je John nesmrteľný? Aatami nesmrteľný je! To čo tu stvára tento postarší elitný vojak s nacistami je až neuveriteľne ukrutný hnus a bordel, no tak zábavne až umelecky podaný, až budete chcieť vidieť stále viac a to koľko rán, striel a drsného zaobchádzania vydrží, by mu závidel nejeden nemecký Panzerkampfwagen VI Tiger. Skvelá a veľmi dobre natočená fínska zábava pre dospelých ala Rambo\Wick\Nobody. ()

Mamutol

Po první půlhodině se musí divák rozhodnout, jakým způsobem bude k tomuto filmu přistupovat. Buďto si užijete akční béčkovou jízdu ve stylu devadesátek (vypnout mozek), nebo budete zkoumat každou těžko uvěřitelnou situaci v níž se hrdina ocitl a nepochopitelně jí vyřešil. Já jsem zůstal v půlce cesty. Mohl to být skvělý akční nářez. Takže za tři body. ()

Trsto

Za celý film hlavný aktér nepovie ani slovko...až na úplnom konci... materiál bol fajn a dalo sa z toho vyťažiť oveľa viac ako na priemerný sci-fi vojnový film o tom ako náckovia chceli ukradnúť fínskemu vojakovi zlato....fakt, niesť na chrbte vojaka a neprestrelí ho guľomer z tanku... wow...to nie je sci-fi, to je galaktické vtipy ...nie.. jedná sa len o priemernú žánrovú jednohubku na nedeľné poobedie, nie do kina. ()

Rotterbager

Film jsem si užil, ale prostě mě hrozně trápí ty přehnané momenty... U Johna Wicka neprůstřelné sako jako dobře, ale tady ta rejžovací mísa a mrtvé tělo, které odolá palbě z 12.7 mm už je trochu moc. Protitanková mina taky nevybuchne, když někomu spadne na helmu... (protitanková mina se aktivuje při cca 350 kg). Shlédnutí pádu z Dakoty do bláta jsem taky přežil zázrakem jako náš finský Rambo. No ale co pro mě bylo pěst na oko je ta sovětská T-55. V mnoha filmech se alespoň pokouší ty tanky nějak věrohodně napodobit (Zachraňte vojína Ryana, apod..), nebo alespoň použít techniku odpovídající té době. Nicméně sem prostě prskli tenhle šrot a vsadili na to, že to nikdo nezná... Musím akceptovat fakt, že se jedná prostě snímek ala Tarantino, ale i v jeho Hanebných Panchartech byl Kübelwagen Kübelwagenem (mohli tam třeba na tý cestě taky přijet v UAZu..). Efekty se však opravdu povedly, herecký výkon taky nebyl vůbec špatný a nějakou hvězdu to určitě zasluhuje :-) ()

xxmurphyxx

Zabavilo, ale žeby mi zas z toho ujebalo dekel to nie. Moc sa tu toho nenakecá a akcie je pomenej, miestami má svoje silnejšie momenty a miestami sa čvachtá v priemere, takže trošku nechápem tie oslavné prirovnania k Tarantinovi. Áno, inšpirácia tu je zjavná, ale to je tak všetko. Postavy sú tu ploché jak hrudník piatačky na základnej, akcia je, ako som písal miestami fajn, má pekné praktické efekty, ale nič vyslovene vysoko oktánové. Žiadna kultová hláška, ani vyslovene zapamätateľná scéna, jednoducho len príjemný nadpriemer, od ktorého som vzhľadom na prvotné recenzie čakal predsa len viac. Navyše s pribúdajúcimi minútami to je viac a viac over the top a niektoré scény boli už ozaj riadne pritiahnuté za vlasy a pôsobili na mňa rušivo. ()

wowylgu313

Tak po nic moc české romantické/komedii jsem si chtěl trochu zlepšit náladu a bohužel se tak moc "haloo" nedělo. Tomuhle kousku dávám 55-60% upřímně, čekal jsem víc... Hodně scén bylo až abnormálně moc fantasy. A když už je tu vlastně "příběh" úplně o ničem tak očekávám dle předpovědi, efekty a bitky v nejlepší scéně. Bohužel ani to nebylo zas tak moc extra. Tématika druhé světové, big boss co všecky vyvraždí. A v závěru přežije to co by nepřežil ani Chuck ... No no no ... Z větší stránky spíše zklamání ale úplně k zahození to nebylo ... ;-) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD