Hádej, kdo je vrah

• USA Bodies Bodies Bodies (více)

Skupina bohatých dvacátníků plánuje večírek na odlehlém rodinném sídle. Společenská hra se rychle vymkne kontrole a stane se smrtelně nebezpečnou. Svěží a zábavný pohled na falešné přátelství. (HBO Max)

Astaroth12

Myslel som si, že sa zasmejem, ale nie, táto komédia vtipná rozhodne nie je. Tak som myslel, že ma aspoň šokuje nejakým šťavnatým gore, ale ani toho tu veľa nebolo. Je tu veľa nesympatických a hlavne hnusne hysterických postav, ktoré by som i ja za ten ich prejav najradšej pozabíjal. Jedine čo tu aspoň za niečo stojí, je atmosféra okolo vztahov postav a i keď si mysleli, že všetko o sebe vedia, pri umieraní kamarátov sa na povrch dostalo veľa intímností a tajomstiev. A to sklame nejednu naivnú dušičku a tak vyraďovačka môže začať. Hrozne ma to nebavilo pozerať sa na hlúpe husi, a tie ich argumenty boli celkom úbohé. Pointa trocha prekvapí, neveril by som, že spúšťacom toho všetkého môže byť taká kravina. Ale ako celok ma to neoslovilo, myslel som si, že viem do čoho idem, ale mýlil som sa. Takú nezáživnú a hlavne nevtipnú hovadinu som vobec nečakal, slabé 2*. ()

DJ_bart

Among Us: ve filmu...... Jen kulturní barbar by nechtěl vidět film, ve kterým se opilý a zdrogovaný mileniálové zabíjej navzájem. Bodies Bodies Bodies je totiž bravurní [post]modernizací, ale kupodivu i parodií subžánru slasher se vší parádou. Jde tak o nečekaně zábavnou a geniálně vypointovanou hru s diváckým očekáváním, gen Z stereotypy [falešná kamarádství, milostný vztahy, narcismus], anti-hororovými prvky a kolektivní paranoiou, a celkově vzato jde o jeden z nejzábavnějších who-dun-it filmů za poslední roky. Kdekdo by tomu mohl vyčítat, že jde o dost jednoduchou late-summer vyvražďovačku pro tik-tokovou generaci, kde jsou výrazný chyby ve střihový skladbě (dveře jsou v jednom záběru otevřeny, v druhým zase zavřeny; to stejný platí i pro využití filmové krve). Jenže mě bohatě stačilo aby si film dělal prdel z klišé svýho žánru a já se náramně bavil. Pak už jen na divákovi záleží, zda bude hádat, kdo je sussy baka.... No a bulharka Marie Bakalova je moje nová crush a jedna z nejzajímavějších vycházejících hereček současnosti. Už teď se nemůžu dočkat na sequel Bodies bodies bodies bodies a prequel Bodies bodies. Skvělá práce Halino, Agatha Christie by z tebe měla radost! [#A24RULES!] ()

cariada odpad!

Něco tak strašného už jsem dlouho neviděl. Začít film lesbama byl první strašák. A ty všechny další tragické postavy, kdy je jedna otravnější než druhá. A přejete si aby je všechny hned zabili. Konec byl celkem zajímavý, ale ten zmar už to nezachrání. To měla být i komedie? A čemu jsme se měli smát? ()

*CARNIFEX*

Prvých 30 min. treba skočiť. Keď to konečne chytí grády, tak má človek pocit, že miestami sleduje paródiu, pričom samotný záver, ktorý by mal v prípade takéhoto námetu ponúknuť dostatočne nečakaný “twist”, len čiastočne naplnil očakávania. Max priemer, lebo aj samotné mordovačky sú asi tak originálne, ako u alkoholika liter vína pred spaním .. ()

borec999

"I have a reception!" Bodies, bodies, bodies je typický moderný (ne)horor, ktorý sa snaží o presah a sociálny komentár (kritika mladej generácie) a zároveň byť hororom. A je vidieť, že tvorci subžánru slasher vôbec nerozumejú: vrážd je málo, väčšina mimo záber a napätie s výnimkou možno posledných pár minút nehrozí. Byť tvorcami na hororovú stránku by som sa úplne vykašľal, veď aj tak jediné čo zo slasheru ostalo sú hlúpe teenagerske postavy. A v ich kritickom zobrazení sú omnoho presvedčivejší. Nesympatickejšiu partičku totálne vymletých a preafektovaných teenagerov riešiacich neustále "vážne problémy" som už dlho nevidel a každou minútou ma spoľahlivo vytáčali viac a viac (verím že to bol cieľ tvorcov). Tiež sa v kritických okamihoch pekne ukázala i faloš, kedy v okej situácii sú schopní objímať sa a hádzať si komplimenty, no keď ide do tuhého tak sa odhalí skutočný charakter a padnú i rozkošné vety typu: Škoda, že radšej neodrezali hlavu tebe, ty špina bez chrbtovej kosti!... Veľmi pekne tvorcovia zobrazili aj ďalší fenomén mladých a modernej doby- že dnes skoro každý má nejakú fóbiu, komplex alebo nejakú inú poruchu, ale aj tak sú všetci stále zalezení na soc. sieťach ktoré ich len prehlbujú. Skrátka, v oblasti kritiky novej generácie ma Bodies Bodies Bodies zaujal, vrátane krásne vymyslenej a jednoduchej pointy úvodného úmrtia a aj fajn záverečnej, zveličenej scény. Akurát, film sa popri kritike snažil byť aj hororom, čo mu absolútne nevyšlo a čo ma pri sledovaní dosť vyrušovalo. Preto len 2*. ()

• Kameraman Jasper Wolf občas držel vedle kamery malou svítilnu, která zapadala mezi vlastní osvětlovací nástroje postav. (Johnny.ARN)
  • Přibližně v 55. minutě je vidět, jak si Bee (Maria Bakalova) svléká tričko, ale v následující scéně, kdy si jde vyzvednout tričko místo stávajícího, je vidět, že má na sobě stejné tričko, které si právě svlékla. (Johnny.ARN)
  • Amandla Stenberg (Sophie) napsala filmové kritičce Leny Wilson z New York Times poté, co Wilson ve své recenzi označila film za „95minutovou reklamu na výstřih“, a napsala: „Recenze byla skvělá, možná kdybys dala oči pryč od mých koz, mohla ses na film podívat.“ (Johnny.ARN)