K sežrání

• USA Fresh

Noa se seznámí s pohledným Stevem, a protože má nepříjemné zkušenosti s internetovými seznamkami, rozhodne se dát mu šanci a své telefonní číslo. Po prvním rande je jím natolik okouzlená, že přijme pozvání na víkendový výlet. To ale netuší, že Steve má dost zvláštní choutky... (TV Prima)

Algernons

Oceňuji filmy, které si dají na čas před drastickou změnou tónu a zápletky. Určitě příjemné překvapení v tomto ohledu. Avšak po této změně to začne velmi rychle nudit, film toho nemá moc co nabídnout a jen natahuje nevyhnutelný konec. Kdyby to v sobě mělo víc co říct a odvyprávět nevadilo by mi to. Klidně si mohli dát víc na čas se samotným odhalením a jen budovat nepříjemnou atmosféru. Takto to působí zbytečně dlouze. K tomu je tu silný rozkol tónu, jako by se autoři nemohli rozhodnout mezi vážnějším neuspokojivým tónem a trochu přitaženým praštěným tónem. První extrémně špatný rande mluví asi za vše. Fresh neurazí a ani nenadchne, působí to lehce jako slabá imitace Jordana Peela, která ale nemá tak hutný scénář a myšlenky. K tomu jsou tu otravně hloupé rozhodnutí postav a za mě lehce neuspokojivý konec. Přesto fajn podívaná 6/10. ()

alchac

Volné pokračování Luxusního Mikluše aneb zase jeden film, u kterého mám silné podezření, že jej sponzorovala veganská lobby (schválně, jak dlouho po zhlédnutí neřeknete „děláš si kozy“?) a ve výsledku slušná trojice. Jedno mi ale teda pořád vrtá hlavou – jak si hergot hlavní chod… tedy hlavní hrdinka oblíkla ty šaty s pouty na rukou přikurtovanými ke zdi?? ()

kingik

Nechutný šmejd, který si nacpává břicho ženským lidským masem a navíc s ním i obchoduje, láká do svého doupěte důvěřivé mladé ženy, které pak končí připoutané v zajetí a čekají na porážku. Jednou z nich je i Noa, ke které kanibal překvapivě chová výjimečný vztah. První půlhodina je hodně klidová a absolutně nenaznačuje, že půjde o hororový thriller se všemi důležitými ingrediencemi. Dojde na nechutnosti i ochutnávku jídel, ovšem film se nevyžívá jen v nechutnostech. Sází hodně na specifickou potemnělou atmosféru, nehostinné prostory, absenci policie i překvapivé dějové tahy. A do popředí jdou herecké výkony. Sebastian Stan předvede skutečně děsivého maniaka, co se dokáže okamžitě podle potřeby transformovat ze slušně vyhlížejícího muže v absolutní zrůdu. Daisy Edgar-Jones mu je pak důstojnou protihráčkou, co není jen ustrašenou ženou, ale má v rámci přežití potřebu jednat. Mimi Cave kvalitně režíruje. Udržuje poctivé napětí i tempo, umí zdůraznit bezvýchodnost situace a následně dokáže udeřit nějakou brutálnější scénou. Film je tak intenzivním zážitkem, kde je místo pro originalitu, mrazivé napětí, moment překvapení. To vše podtržené vycizelovanou režií a kvalitní hereckou sestavou. 10/10 ()

*CARNIFEX*

Solídna, pomerne nápaditá vecička. Ja to stále hovorím, láska je nebezpečná vec :D Famózne psycho dialógy a slušné herecké výkony hlavných protagonistov, ťahajú tento počin k vyšším číslam, a treba dodať, že: zaslúžene. Ja osobne som však nie presvedčený, že to mnohých pre svoje pomalé tempo ohúri. Jednoznačne mi chýba žáner dráma, ktorý by mal byť prvý v poradí medzi menovanými. Silnejšie tri - nedá sa svietiť, iba námet nestačí, pričom úplný záver, ktorý konečne preberie z polospánku, sa dal taktiež očakávať. Hlava mi taktiež neberie tie idiotské rozhodnutia postáv, ktoré kazia celkový dojem. ()

Crocuta

Vizuálně vymazlený snímek s vysoce kvalitním soundtrackem, chytrým scénářem a výbornými herci, který ovšem stojí především na suverénně rozvedeném a zpracovaném prvotním nápadu. Daná tématika sice vypadá jako čistá hororová fikce, ale že dnešní doba k podobným poměrům nesměřuje, za to bych věru ruku do ohně nedal... "Fresh" se může každopádně směle zařadit mezi špičku značně bizarních a přitom bezchybně zpracovaných příběhů, po boku titulů jako "Konkurz" nebo "Dokonalost". ()

• Úvodní titulky a název filmu se objeví až ve 34. minutě. (Kudly4)