Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nová mise, noví nepřátelé, nové milenky! James Bond se vrací... Nečekaný úspěch prvního filmu s Jamesem Bondem (Dr. No z roku 1962) měl za následek takřka okamžité volné pokračování. V příběhu Srdečné pozdravy z Ruska se šarmantní britský agent s číslem 007 (Sean Connery) vydává nikoli do Sovětského svazu, jak by napovídal název, nýbrž do Turecka. V Istanbulu se spojí s pracovnicí ruské ambasády Táňou Romanovovou (Daniela Bianchiová), která chce údajně přeběhnout na Západ a nabízí Britům sovětský šifrovací přístroj Lektor. Bond i jeho nadřízení vědí, že je to past. Avšak zatím netuší, že režii nad událostmi nemá sovětský nepřítel, nýbrž mezinárodní zločinecká organizace, vedená nepolapitelným šéfem Blofeldem. Celou akci pro něj vymyslel a naplánoval geniální československý šachista Kronsteen (Vladek Sheybal), provedením jsou pověřeni zrádná sovětská agentka Klebbová (Lotte Lenyaová) a všehoschopný zabiják Grant (Robert Shaw). Blofeldovým cílem je poštvat obě světové velmoci do války a po jejich vzájemném oslabení se chopit světové nadvlády. A zabít Jamese Bonda... (Česká televize)

(více)

Videa (2)

TV spot

Recenze (478)

classic 

všechny recenze uživatele

Vrátil som sa k špionážnemu filmu, ktorý som naposledy zhliadol pred cca. 7. rokmi, keď som ešte Jamesa Bonda vnímal iba, ako spotrebný tovar, t.j. pozrel som si Srdečné pozdravy z Ruska, ale viac som ich neriešil. Čo je dnes, nebolo vtedy, a tak za ten čas som si vycibril svoj špeciálny vzťah k jeho svetu, s tým, že môj postoj k hodnoteniu filmového diela sa príliš nezmenil. _ Z Dr. No prišli : režisér Young, d.p. Moore, ale najmä strihač Peter Hunt, ktorý s fantastickou ľahkosťou spája a umiesťňuje všetky zábery, čo v konečnom dôsledku vytvára atraktívny pohľad pre p. diváka. A tento troj-lístok (lepšie povedané : „Traja mušketieri” , keď štvrtý nebol nik iný, ako d'Artagnan, že nie je ťažké uhádnuť, o koho sa jedná ?) sa zase prekonávajú vo všetkých smeroch filmového umenia. Našťastie sa vracia i pohodový Sean Connery, ktorý si našťastie nerozmyslel svoju ďalšiu účasť v úspešnej bondovke. Vyznie to asi, ako hotový paradox, ale jeho výkon mi vadil viac, než predtým. Nemyslím to vôbec z fyzickej perspektívy, kde má opäť interesantnú kondičku, ako skôr z tej psychologickej roviny, do ktorej úplne skĺzol, až sa stáva - akýsi strašne naivný, zaslepený, že ani poriadne nevníma, čo všetko sa okolo neho vlastne deje... ? Po celý čas ho sleduje vkusne vycvičený zabiják - „first class” , Donald Grant, ktorého si James nikdy nevšimne, že už to hranie mačky s myšou bolo neúnosné, čiže v kupé vlaku Orient Expresu si to potom neskôr aj poriadne vytmavili v úžasnej sekvencii, ktorá už navždy vstúpila do dejín ! Ďalšieho zlosyna zo Spectre - E.S.Blofelda som pre zmenu ani poriadne nevidel, iba počul jeho zlovestný hlas, ktorý túžil po krvi Jamesa Bonda, a tak vymýšľa plán. Nastrčená figúrka Tatiana Romanova (Bond-girl) sa už o všetko postará, a pritom vôbec netuší, že hrá dvojitú-hru. Sprostredkuje krádež LEKTORu (tento šifrovací prístroj funguje na báze slávnej Enigmy) zo sovietskeho veľvyslanectva v Istanbule, kde im bude asistovať exceletná postava, bonviván - Kerim Bej... Nasleduje útek v spomínanom luxusnom vlaku, a to ešte nie je všetko, aké ďalšie nástrahy číhajú na našich obľúbených hrdinov do konca tejto svižnej bondovky. _ Daniela Bianchi, Pedro Armendáriz a Bob Shaw sú majstrovskí ! Je to výborné, ale ešte nie vynikajúce, teda James Bond Movies. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Kdo je Bond ve srovnání s Kronsteenem?" Ta mrtvola má ale sebevědomí. No alespoň mělo Bondovo obvyklý machrování solidního soupeře v oblasti myšlení, druhýho v oblasti boje a třetího v posteli. Mne to jako obvykle bavilo, zejména vážený pan Bey byl vynikající flegmatik, a i když se tentokrát technickými vychytávkami nijak zvlášť neplýtvalo, tak neprůstřelnej, neoblafnutelnej a ke koitu vždy připravenej pohodář to zase odagentoval na vysoký společenské úrovni. ()

Reklama

Psema 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelně svižná bondovka s vydařenou akcí, nádhernou bondgirl a solidním scénářem. Odhaluje se, kdo tahá ve SPECTRE za nitky a kdo je pouze malá ryba. Pokud člověk nepřemýšlí nad tím, proč Bonda nechají zabijáci vždy žít, aby mu vyžvanili celý plán a on je pak následně odkrouhnul, bude se skvěle bavit. Já se bavil. Connery je výborný a přesně dotvořil 007 tak, jak ho mám rád: Drsný, ale vtipný a schopný nadsázky. Navíc výbavička od Q ve stylovém kufříku ruluje (takovou bych taky chtěl). ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Další důkaz toho, že spojení Bond-Connery-Young-Hunt je absolutně bezchybné. Je to jednoduché Connery prostě je bond. Terence Young točil chytré bondovky vyváženě a no a Peter Hunt uměl všechen ten materiál sestříhat tak, že ani po letech nejsou rvačky zastaralé a snad i lepší než ty dnešní. Například řežba s Grantem ve vlaku patří určitě k tomu nejlepšímu z celé série. No a příběh Srdečných pozdravů, ten se mi líbil snad úplně nejvíc. ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Další parádní Bondovka s Connerym. Tentokrát se děj přesunul do Evropy, konkrétně do Istanbulu. Bond se zde má setkat s údajnou ruskou zběhlou agentkou, která mu má předat šifrovací zařízení. Nic ale není tak jednoduché, jak se zdá. Za vším má totiž prsty ona záhadná organizace Spectre. Bond musí spolu se zařízením utéct před jejími zabijáky a zároveň se snaží chránit svou novou lásku. Těším se na další díly. Opět nechybí dobré hlášky. "Mají o jednu helikoptéru méně." :D ()

Galerie (219)

Zajímavosti (60)

  • Celosvětová premiéra proběhla 10. října 1963 v Londýně. (Varan)
  • Na plakátu k filmu má Bond (Sean Connery) v ruce pistoli Walther LP 53, což byla vzduchovka. Signální pistole, kterou použil Bond při honičce v motorových člunech, byla Webley & Scott No.1 Mk. III. (JohnSmith)
  • V románové předloze od Iana Fleminga se šifrovací stroj Lektor jmenoval Spectortvůrci filmu ho ale přejmenovali, aby se název divákům nepletl s organizací Spectre. (ČSFD)

Související novinky

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

24.02.2020

Jedna z dlouhotrvajících tradic bondovské série jsou jejich otevírací sekvence, resp. prology. První takové intro se objevilo v Srdečných pozdravech z Ruska z roku 1963 a od té doby doprovázelo každý… (více)

Reklama

Reklama