Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nová mise, noví nepřátelé, nové milenky! James Bond se vrací... Nečekaný úspěch prvního filmu s Jamesem Bondem (Dr. No z roku 1962) měl za následek takřka okamžité volné pokračování. V příběhu Srdečné pozdravy z Ruska se šarmantní britský agent s číslem 007 (Sean Connery) vydává nikoli do Sovětského svazu, jak by napovídal název, nýbrž do Turecka. V Istanbulu se spojí s pracovnicí ruské ambasády Táňou Romanovovou (Daniela Bianchiová), která chce údajně přeběhnout na Západ a nabízí Britům sovětský šifrovací přístroj Lektor. Bond i jeho nadřízení vědí, že je to past. Avšak zatím netuší, že režii nad událostmi nemá sovětský nepřítel, nýbrž mezinárodní zločinecká organizace, vedená nepolapitelným šéfem Blofeldem. Celou akci pro něj vymyslel a naplánoval geniální československý šachista Kronsteen (Vladek Sheybal), provedením jsou pověřeni zrádná sovětská agentka Klebbová (Lotte Lenyaová) a všehoschopný zabiják Grant (Robert Shaw). Blofeldovým cílem je poštvat obě světové velmoci do války a po jejich vzájemném oslabení se chopit světové nadvlády. A zabít Jamese Bonda... (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Ukázka z filmu

Recenze (478)

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

Zdá se, že v různých akčních či dobrodružných filmech Američané a Briti rádi obsazovali do vedlejších rolí španělské nebo mexické herce. Pedro Armendárize neznám a dost mne překvapil jeho náhle tragický osud po natočení tohoto snímku, o kterém jsem si teď přečetl, ale byl z celého filmu pro mne asi nezajímavějším protagonistou. Zejména ve chvílích, kdy Bond se svým trochu exotickým přítelem Kerimem zažívají během špionážních akcí zajímavá dobrodružství, mne ten film hodně bavil. Scény z vlaku mají v sobě ohromný spád a pěkné vyvrcholení s další povedenou vedlejší postavičkou, trochu praštěného záporáka Granta. Connery mne bohužel nijak neohromil, jedině jsem se pobavil u jeho občasného hláškování, hlavně po legendární bitce s Grantem ve vlaku. V jistých chvílích jsem si ale řekl: škoda, že tohle je film s Jamesem Bondem, resp. tedy že hlavní postava se stává pro všechny tím velkým legendickým hrdinou a tvůrci mají povinnost ukázat ho jako nesmrtelného borce, který dokáže zvítězit i v nepravděpodobných situacích. Dramatičtější příběh o špionovi z dob studené války, bez předem očekávatelného výsledku, by se mi líbil víc. Což o to, jako oddechovka u kultovního filmu 60. let to bylo docela fajn a na zatím jedinu oficiální "bondovku", na kterou jsem se podíval, budu moci vzpomínat i v dobrém. 60% ()

genetique 

všechny recenze uživatele

#2 - Scenár je upletený majstrovsky, no vidno, že v druhej bondovke sa Connery ešte stále len stotožňuje s rolou agenta a tvorcovia ešte stále nemajú namiešané to pravé, orechové. Cez to všetko je tu akcia, odstupný anglický humor aj v tých najvážnejších situáciách a bondovské hračky ako sa patrí. Bond ale ešte nemal svoje auto, na dievčatá zabudnúť nemohol a znova mi chýbala fráza 'Vodku s martini. Potrepať, nemiešať!'. To všetko ale už nabudúce. 75%. ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

"Bond. James Bond." "Martini s vodkou. Protřepat, nemíchat." Myslím, že tohle si pamatuje o Jamesi Bondovi snad každý. A taky to, že je tento agent vždy obklopen krásnými ženami, rychlými auty a supermoderními vynálezy. Pokud si odmyslíme poměrně jednotvárnou charakteristiku všech jeho soupeřů, lze konstatovat, že u každého jeho filmu jde o solidní akční podívanou, která rozhodně nezatíží mysl, ale ani diváka neunudí k smrti. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Dle názvu by se dalo soudit, že je agent 007 na vakacích v matičce Rusy, ale pravdou je jen první půlka, protože Young poslal Bonda na Západ severozápadní linkou bez pořádné akce (vás se to netýká, pane Shaw) i nadhledu a já tak viděl jen turistický výlet vlakem po Balkáně, muchlování se soudružkou a popíjení rakiji na cikánských seancích. Tentokrát mi ten příliš seriózní thrillerový koncept prostě nesedl. ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.¨ Dnes už klasický akční film se Seanem Connerym se odehrává v temných zákoutích Istanbulu a pak v Orient expresu na cestě do Terstu. Takže srdečné pozdravy této druhé bondovky z Orientu a Balkánu, navzdory bulharským agentům pracujícím pro Rusy, tureckým agentům ve službách Britů, cigánům najímaným Turky a agentům nadnárodním. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=x_USL1yvnaw ()

Galerie (219)

Zajímavosti (60)

  • Inspirací pro Flemingovu knihu byla událost z roku 1950, kdy byl v Orient Expressu komunistickým agentem zabit a následně z vlaku vyhozen námořní atašé USA. (džanik)
  • V románové předloze od Iana Fleminga se šifrovací stroj Lektor jmenoval Spectortvůrci filmu ho ale přejmenovali, aby se název divákům nepletl s organizací Spectre. (ČSFD)
  • Ve filmu používá zběhlá agentka KGB Rosa Klebb (Lotte Lenya) nůž schovaný přímo v botě. Ačkoliv tato zbraň vypadá značně nereálně, sovětská KGB jej používala i ve skutečnosti. (Žralok)

Související novinky

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

24.02.2020

Jedna z dlouhotrvajících tradic bondovské série jsou jejich otevírací sekvence, resp. prology. První takové intro se objevilo v Srdečných pozdravech z Ruska z roku 1963 a od té doby doprovázelo každý… (více)

Reklama

Reklama