Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jak dvě růžičky jednoho keře tu kvetou spolu a jsou si k nerozeznání podobné. Jedna však chodí v šatech samá krajka a druhá také pěkně, ale obyčejně. Jedna líhá v kanafasu a z postele ji zvedá práce, druhá spí v hedvábí a drží se jí nuda. Copak Madlenka! Ta, co potřebuje, na to stačí sama. Ale kolem Marion se točí celý dvůr. Jedna vládne, druhá pere a obě touží po štěstí a kráse… Princezny mívají všelijaké rozmary, i ta naše Marion. Není zrovna spokojená se svým přepychovým životem, a tak ji jednoho dne napadne, jak by se jí žilo jako obyčejné pradleně, ta má přece život jako peříčko! Zrovna to samé si ale o princezně myslela pradlenka Madlenka. Ta by zase tuze ráda alespoň na chvíli vyměnila práci za spokojený život na zámku. A tak začala Marion kralovat v prádelně a Madlenka se usadila na trůně… Jak jim ta výměna prospěla, na to se teď podívejte... Laskavou pohádku, která je plná pěkných písniček, natočila v roce 1986 režisérka L. Koutná podle scénáře M. Zinnerové a do hlavních rolí obsadila M. Fišerovou (dvojrole Marion a Madlenky), P. Trávníčka (kominík Venda), K. Rodena (princ Petr), Z. Hadrbolcovou (teta Julie) a L. Lipského (strýc Josef). (Česká televize)

(více)

Recenze (82)

sud 

všechny recenze uživatele

Skvělá pohádková komedie, u které je mi vždycky navzdory její optimistické a humorné náladě trochu smutno. Především kvůli Markétě Fišerové - netuctové krásce s jiskrou a komickým talentem, který (bohužel) ani nemohl být využit :-(. No, nebudu takhle smutně končit komentář k takhle veselému filmu. Velice potěšil i troubovitý Karel Roden (který zde i velmi slušně zpíval) a netypicky neprincovský Pavel Trávníček. 85%. ()

mirkaaa 

všechny recenze uživatele

Úsměvná pohádka, která se natáčela v atraktivním prostředí zámku Červená Lhota. Pohádka je vlastně odrazem toho, že každý žijeme svůj život, který bychom si ale občas rádi vyměnili s někým jiným, o kom si myslíme, že se má lépe. A právě takto se cítí pradlenka Madlenka a princezna Marion. Ale když si nakonec své role vymění, zjistí, že vlastně jedna druhé neměla co závidět. Zkrátka každý máme své radosti a trápení, a dokud neokusíme to trpké, nebudeme si vážit toho sladkého. Hlavní dvojroli princezny a pradlenky ztvárnila Markéta Fišerová, ušmudlaného kominíka si zahrál tehdejší představitel princů Pavel Trávníček a sympatického prince Petra ztvárnil Karel Roden. V pohádce si dále zahráli Miroslav Vladyka, Zdena Hadrbolcová, Libuše Havelková a Lubomír Lipský. ()

Reklama

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Hezká pohádka, která přestože vznikla v osmdesátých letech, výrazně překračuje stín tehdejší televizní tvorby. Může za to jak sympatické herecké obsazení (Pavel Trávníček překvapivě není princem), tak nádherné exteriéry zámku Červená Lhota, zajímavý příběh i pěkná výprava a v neposlední řadě příjemný hudební dobrovod. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Pyšná princezna a hodná pradlenka si vymění jedné měsíčné noci svá já, aby mohly ozkoušet, že to, po čem touží, skrývá také mnohé ostny a trní, nejen pohodičku a lážo plážo, jak si myslí. Pohádka je koukatelná díky Markétě Fišerové, tehdy ještě zdravé, a Trávníčkovi, který specificky po svém blbne a alespoň on sem přináší určitá nadhled a humor. ()

JosefTomas 

všechny recenze uživatele

Naprosto živoucí Fišerová, která tu energii na plátno vtiskla tak, že div mi při repríze nepadá televize. K tomu přihoďte "prince v krásném límci" Vladyku, kominíka na střeše, co písničku vytřese, Trávníčka a snad poprvé a naposledy zpívajícího Rodena jako prince. A chytré rozhodnutí točit převážně v interiérech tuhle pohádku činí použitelnou i po několika letech, navzdory televiznímu hávu. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (6)

  • Podle stejného scénáře vznikla v roce 1990 v režii Karla Weinlicha i rozhlasová pohádka „Jablíčka dobré víly". (Miggi90)
  • Ve scéně, kde se Majdalenka (Markéta Fišerová) opře o dveře od babiččina domu, je vidět otvor poštovní schránky. V době, do které je snímek situován, ale pošta do schránek nechodila. Navíc poštovní doručování fungovalo mezi Prahou a Vídní, případně na zámcích. (ČSFD)

Reklama

Reklama