John Constantine od malička vidí svět takový, jaký opravdu je. Má schopnost rozeznat anděly a démony skryté pod lidským vzezřením. Tím, že se dříve snažil spáchat sebevraždu a nežil zrovna životem světce, si přímo koupil vstupenku do pekla. Když jeho plíce začnou vypovídat službu kvůli neustálému kouření cigaret, dozví se od lékařů, že zemře mlád a bude to brzy. Dá se dohromady s nedůvěřivou policistkou Angelou Dodsonovou, aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Pátrání je přivede do světa andělů a démonů, který existuje těsně pod povrchem Los Angeles. Stanou se zajatci sledu katastrofických událostí z jiného světa a pokusí se najít vlastní klid za jakoukoli cenu. (Nova Cinema)

Ivoshek

Slabota. Pro mne obrovské zklamání. Čekal jsem akční drsnou jízdu a místo toho přišel plytký scénář a násilí vyměklé tak, aby se náhodou nedostala přístupnost nad 12 let. Tak takhle ne, vážení američní komiksoví soudruzi! ()

claudel

Filmová výzva v karanténě - oblíbené herečky, Rachel Weisz. Tak jsem se podíval na Constantina s výborným načasováním, když se aktuálně spekuluje o dvojce. Po slibném začátku si ale nemyslím, že by šlo o toho Johna, který by Keanu Reevesovi seděl více. Stejně tak Rachel v daném roce předvedla jiný výkon ověnčený Oscarem. Za to Peter Stormare jako Lu neměl chybu. Asi jsem čekal více... ()

Sofia

Pro mě zkrátka žádná sláva...Keenu se pořád tváří jako Neo, pekelné triky se mi zdály jen průměrné, celá ta věc s vodou, skrz kterou se dostaneš do pekla, dost směšná...i když vím, je to jen comics :-) ale Satan se opravdu povedl! ()

Ilicka

(Obsahuje spoiler!) Poměrně nevyvážený film, chvílemi zcela strhující, chvílemi dost nudící. Keanu je coby John Constantine přesvědčivý, Rachel Weisz hezká. Ďábel a archanděl Gabriel okouzlí zvrhlým smyslem pro humor. Sice se mi nějak nezdála ta katolicko-exorcistní nálada, ale za závěrečné Luciferovo: Ty budeš žít! Ty budeš žít Johne Constantine, abys mohl dokázat, že mi patříš, že patříš do pekla., mi nezbývá než mírně přidat. ()

JASON_X

K blahosklonnosti ba dokonce k sympatii vůči tomuto filmu mě přimělo (až následné) zjištění, že scénář je psaný podle comicsové předlohy, čímž se moje (předchozí) neporozumění vysvětlilo. Keanu Reeves, coby sexy a cool alternativní exorcista, vymítající démony ve stylu Indiany Jonese, byl totiž tak nebetyčně afektovaný, až mi to bylo k smíchu. Prostoduchost scénáře a dialogů byla velká a například psychologické vykreslení postavy Angely úplně postrádalo logiku. A celé se to tvářilo hrozně vážně, jako by snad ten blábol chtěl být chápaný jako nějaká mystická nebo aspoň mysteriózní záležitost, dokonce s religiózním poselstvím, což mi přišlo k smíchu... "V pekle je bible a v ní mají listy Korintským 21 kapitol" a podobné perly. Ale poznání faktu, že předlohou ke scénáři byl comics, uvedlo vše na pravou míru a rázem se tak celý děj i můj způsob jeho vnímání posunul do jiné roviny. Udělané je to velice dobře a pohledně, je tam dost dobrých momentů, atmosféra i efekty filmu se mi líbily, skvělá zábava. A za zmínku stojí jistě i Tilda Swinton v roli archanděla Gabriela. ()

902 10

vybrakovana verze kultovniho hellblazera, v hlavni roli s tradicne nevyraznym reevesem (jehoz angazovani navic muselo zpusobit priznivcum originalu sok, protoze john constantine je svetlovlasy zarostly ir - tedy neco podobneho, jako kdyby steve buscemi hral supermana) dopadla kupodivu skvele. ok, misty se to trochu zvrhava v mensi zmatek, reeves a hlavne weisz predvadi dalsi ze svych lekci toporneho herectvi (narozdil od skvelych stormara a swinton) a constantine nakonec neupizla andelovi kridla motorovkou. no nic. jedna z nejlepsich comicsovych adaptaci - mimochodem. ()

ARI50

Démoni stojí proti novému stvořiteli který je pošle tam kam patří, už samotný začátek se mi dost líbil a to nemluvím o tom nejhlubším peklu s těma největšíma zmrdama prostě dokonalejší bomba, ()

luka4615

Opojná filmová záležitost s výrazným komiksovým podhoubím, jejíž koncept pekla se velmi podobá tomu jak jsem si ho vždycky představoval. Snímek Constantine režiséra Francise Lawrence vyjma výtečné vizuální stránky rovněž zaujme i hlavním hrdinou s tváří Keanu Reevese. Jeho John Constantine je charismatický týpek, jež při posílání démonů zpět do pekla trousí suché hlášky a kouří jednu cigaretu za druhou. Není zde zkrátka žádný prostor na to, abyste si tohoto “samorosta” neoblíbili. V kombinaci s precizní akční stránkou a (překvapivě sympatickým) Satanem se tedy jedná o skvělý filmový zářez, který byste určitě neměli minout. Tohle se vážně moc povedlo. Skvělá práce! (HBO Max) „Welcome to my life.” ()

Bauer

Dost dobře zpracovaný comics s dobrým a hlavně neuvěřitelně cool Keanu Reevesem.......Takže doufám že bude pokračování. ()

Mgb21

Tak jsem tě konečně viděl Johne. Musím říct, že to nebylo špatné pokoukání. Tvoji protivníci jsou sice odolní, ale ty je likviduješ s lehkostí a humorem tak suchým, že i Sahara by se mohla od tebe učit. Aby se ti taky lehce nebojovalo, když máš taky hodně skvělých pomocníků. Prostě dobrá práce chlapče. Jo a Johne, ukázat fakáče při cestě do nebe dokážeš opravdu jen ty! ()

d-corso

Tak tou žvýkačkou si to u mě hrubě pohnojili. O hvězdičku. Taková prkotina a maličkost a já se takhle vytočím. Jedno fuj pro mě, za takový důraz kladený na malichernosti, druhé fuj tomu, kdo tu scénu vymyslel. ()

MeanWhile

Ze začátku jsem přemýšlel, jesli si Constantina vůbec pustit, protože mě nějak děj nelákal, ale nakonec jsem povolil a pustil jsem si ho. Po dokoukání se mi v hlavě vynuli jen dvě číslovky, a to tři nebo čtyři. Samozřejmě myšleno v hvězdičkách k hodnocení. Sám nevím do teď, ikdyž se přikláním spíše ke čtyřce. Je to povedené dílo, zfilmované podle komiksu, ale já nejsem asi tak velký Constantinův fanoušek jak to tak vidím. Ale jinak musím říct že efekty byly úchvatný a Keanu Reeves také. ()

Lucasion

"I don't believe in the devil. - You should. He believes in you." Keanu Reeves má kromě trilogie Matrix na kontě i jeden další skvělý film. A to je Constantine. Linka mezi naším a jejich světem je tenká. Čas od času sem k nám zavítá démon a dělá binec. On je muž, který si s tím umí poradit. V dlouhém hábitu, s černou kravatou a doutnající cigaretou. Akční, hororový fantasy jak má být. Dobře obsazené s příběhem několikrát omílaným. Přesto však v tomto podaní lehce originálním. Shia LaBeouf hraje na chlup stejnou roli jako v o rok mladším Já, robot (2004). Zajímavé že? Musím říct, že vizuálně je Constantine pořád parádní. Prostředí pekla, kůže démonů, vše je pořád skvostné. Závěr filmu pak drsný a úsměvný, když se ukáže na scéně Peter Stormare jako Lucifer. Přemýšlím, jestli se takovéto akční věci ještě v dnešní době dělají. Nebo jsou to všechno laciná béčka či áčkové seriály? Tenhle film má grády i po tolika letech. Slušně vymyšlený příběh, který rychle odsýpá a je plný biblických odkazů. Bitva mezi Anděli a Démony právě začala. Víc snad není dodávat. Nebo ano? (80 %) ()

Sawy

Jmenuje se Constantine.John Constantine,ty hajzle! A je to jedna z nejvíc cool postav,jaká se v posledním desetiletí objevila na filmovém plátně.Keanu Reeves si evidentně vychutnává každou hlášku,obavy o to,že nebude dostatečně drsný,byly naprosto zbytečné.Francis Lawrence si se svým filmovým debutem poradil na jedničku,vizuálně je Constantine neskutečně nabušený,scén v pekle je poskrovnu,ale tím jsou působivější a nakonec přijde kápo největší,Peter Stormare alias samotný Satan a jeho dialog s polomrtvým hrdinou z hlavy jen tak nedostanete.Výborný komiksový film,který vyšvihnul Lawrence mezi režiséry,které budu v budoucnu s velkým zájmem sledovat. 85 % ()

MonaSax

O tom, že to je podle komiksu jsem se dozvěděla až později, film jsem viděla asi 5x i s alternativním koncem. Miluji fantasy, Reevese, A Perfect Circle a prostě celý tenhle film od začátku do konce. Nevím, co bych vytkla všichni herci tady podle mého názoru excelují. A hlavně Peter Stormare je v roli Lucifera tak perfektní, stejně jako Tilda Swinton v roli Anděla. ()

ScarPoul

John Constantine je kultovou postavičkou vystupujúcou v temnom, hororovom svete komiksovej Vertigo sekcie. Spolu so Swamp Thingom a Sandmanom tvoria trojicu bojovníkov, bojujúcich proti nepriateľom, ktorý nie sú z tohoto sveta, ale len John Constantine - Hellblazer - je človek. Tento film si vypožičiava prvky z tých najlepších Constantinových dobrodružstiev a vytvára nový, prepracovanejší a atmosféricky vychytanejší film, než v aký som mohol dúfať. Keanu Reeves vytvoril nezabudnuteľného hrdinu, dal mu pohyb, humor a osobnosť, ktorá z neho robí podmanivú ikonu celého filmu. Rovnako aj vedľajšie postavy. Gabriel v podaní Tildy Swinton je perfektný, rovnako aj Lucifer. Ale asi najviac ovácií u mňa dostal Hounsou a jeho Papa Midnight. Francis Lawrence sa nemusí hanbiť za svoju prvotinu. Ten film má všetko čo by správny film mal mať a jediné čo ma po piatich rokoch od vzniku mrzí, že táto postava upadla rovnako rýchlo ako rovnako premakaný Riddick. Také postavy by nemali byť len tak zabudnuté. Kvalita, ktorú si vždy rád pozriem a ktorá aj napriek, niektorým chybám pôsobí skoro dokonalo. Aspoň pre mňa ()

m.krudenc

Tahle hořko-sladká role Reevesovi opravdu nesedla. Celý příběh působí podivně a nepřesvědčivě. Nevím co jiného dodat...snad jen že je to zajímavá podívaná ale bohužel úplná slátanina (budliky , budliky). ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (více)