Jako každá druhá holka v Hollywoodu i Maxine (Mia Goth) se touží stát hereckou hvězdou. Uznávaná a oceňovaná sice je, zatím ale bohužel pouze mezi fanoušky pornofilmů. To Maxine nestačí. Nezpochybnitelná dávka talentu a ostré lokty jí pomohou získat hlavní roli v hororu ambiciózní režisérky Elizabeth Benderové (Elizabeth Debicki). Maxine je připravená chytit šanci za pačesy oběma rukama a už ji nepustit. V nočním Los Angeles ve stejnou dobu řádí nepolapitelný sériový zabiják přezdívaný „Night Stalker“. Jeho tři poslední oběti patřily do okruhu Maxininých přátel. Mělo by ji to zneklidňovat, nebo se má dál stoprocentně koncentrovat na svou roli, jak po ní vyžaduje náročná režisérka? Dá se vůbec soustředit na natáčení hororu, když se skutečný horor odehrává všude kolem? (Cinemart)

hanagi

Osmdesátky v LA jsou jako stoka ozářená blikajícími neóny, voní po laciném sexu a po naději na úspěch a slávu. Atmosféra má šťávu až do okamžiku, kdy dochází k rozuzlení a na scénu vpadne jiný svět, nudná blábolící sekta. Nepovedené finále pod ikonickým nápisem to jen završí. I tak ale řadím MaXXXine na druhé místo za povedenou Pearl. ()

hroubek

Velmi kvalitní zakončení volné hororové trilogie od Ti Westa. X a Pearl jsou dobré filmy, a jsem rád, že totéž mohu napsat o MaXXXine. Režisér Ti West mi potřetí dokazuje svůj talent a jistou filmařskou vyzrálost. Každý film z této hororové trilogie si jde svou vlastní cestou, a po každé nabídne divákům něco jiného. X bylo hororové béčko, Pearl byla psychologický thriller, a MaXXXine je atmosférický thriller říznutý s detektivkou. West si s každým filmem hezky vyhrál a je radost sledovat, co nám nabízí. MaXXXine má skvělou retro atmosféru, výborně využívá Hollywood osmdesátých let - scény z ateliérů vykouzlí cinefilům úsměv na tváři, a nebojí se do děje zapojit Nočního stalkera. West moc dobře ví, jaký film točí, a nebojí se občas být přepálený, béčkový a zábavný. West chce diváky bavit a zároveň složit poctu hororům, Hollywoodu a konkrétním umělcům. Mia Goth v minulých dílech podala fantastické výkony a tady je opět skvělá a krade si scény pro sebe. Bohužel tady nemá tolik hereckých výzev jako v minulých filmech, ale i tak podala parádní výkon. Elizabeth Debicki dostala velmi vděčnou roli a zahrála jí s přehledem, a já si její výkon užil. Michelle Monaghan a Bobby Cannavale mají zábavné role a je vidět, že se dobře bavili. Lily Collins nemá tolik prostoru, ale i tak je moc fajn. Po dlouhé době jsem si užil Giancarla Esposita, který má velmi zábavnou a dobrou roli. Další, kdo má velmi dobře napsanou roli je Kevin Bacon, který přehrává jako o život a královsky se baví. Film mi dost sedl, a hodně jsem si užíval atmosféru, jednotlivé momenty, hororové scény atd. Jediné, co mi výrazně nesedlo je hlavní záporák. Jeho motivace jsou hezky uvěřitelné, ale nesedl mi po herecké stránce. MaXXXine je povedený a zábavný film a krásně uzavírá celou trilogii. ()

AffectedFace

Upřímně jsem čekal od MaXXXine víc, po Pearl a X se jedná o velmi slabý odvar. Jde dost o killy, spíš hodně vrahovo řádění, které vůbec není vidět, kromě jednoho a to velmi zamrzí, když se mohlo jednat o kvalitní shlasher řezničinu, která na to ten rozpočet a vibe 80let rozhodně měla. Takhle je z filmu pouze slabotina, kterou jsme viděli už tisíckrát. S nezajímavým a nedobrým koncem. ()

dO_od

// Ti West v úvodu řekl, že původně mělo vzniknout jenom X. Pearl jsem neviděl, ale MaXXXine je bohužel důkazem, že u toho jednoho filmu měli tvůrci možná zůstat. Koncept osmdesátek převážně nevytěžený, noirová krimi zahozená dřív, než pořádně začne, horor tentokrát žádný, v tom filmu se v podstatě nic nestane a pak skončí. Vypadá a zní hezky, ale to je fakt vše. A že je Mia Goth skvělá herečka, to jsme též věděli i bez toho. Po skvělých trailerech studená sprcha. 5/10 ()

*CARNIFEX*

Toto ma s prvou a druhou častou asi toľko spoločného, ako chodiť každý deň za kurvami a zároveň doma presviedčať manželku, že je pre Vás jediná. Obsah ako taký sľubuje (sľuboval) solídny námet prepojený so skutočnými zločinmi sériového vraha Richarda Ramireza, ktorý ma na svedomí viac ako 10 obetí. Teda aspoň toto som si naivne myslel (fakt som jebnutý), pričom som presvedčený o tom, že práve takýto (manipulatívny) obsah sám o sebe, prakticky samotnému snímku zabezpečil veškerú, dostatočnú pozornosť. Veď už “Pearl” bol od prvotiny “X” absolútnou dejovou odbočkou, kedy sa z “hixploitation” stala socialno-psychologická dráma o psychopatke, a tak z tohto mohol byť smelo solídny počin opierajúci sa o mix žánrov zabalených v námete so skutočnou krimi vyšetrovačkou. Lenže ako plynul čas, ukázalo sa, že je všetko úplne inak, pričom osud hlavnej postavy mi bol čoraz viac - ďaleko viac ukradnutý, ako ten "Josefiny Mutzenbacher" počas potuliek vidiekom, kedy fajčila jednu cikulu za druhou. Skrátka, ani toto pokračovanie opätovne nie je hororom v pravom slova zmysle, prakticky rovnako, ako v tej Jozefíne nejde o žiadnu romantiku. Priemer, niekde na úrovni medzi 2-4. Ja dám dve, pričom druhá je čisto za záverečný “song”, lebo všetko ostatné je len preceňovanou sračkou. ()

• V januári 2024 bolo oznámené, že Mia Goth bola zažalovaná hercom Jamesom Hunterom, ktorý na natáčaní hral mŕtvolu, za to, že ho údajne úmyselne kopla do hlavy a potom sa mu za to ešte posmievala. Žaloba je zo strany Huntera smerovaná aj voči A24 a Westovi pre neoprávnené ukončenie zmluvy. (Arsenal83)
  • Podľa Westa pôvodný koniec zahŕňal nadprirodzený prvok zahŕňajúci prenasledovanie v súvislosti s postavou Pearl (Mia Goth), ale rozhodol sa ho odstrániť, pretože "cítil, že by to bol krok späť". (Arsenal83)

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení