Reklama

Reklama

Možná přijde i kouzelník

(pořad)
  • Slovensko Možno príde aj kúzelník
Komedie / Hudební
Československo, 1982, 16x50 min

Kamera:

Petr Čepický

Účinkují:

Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Jiří Korn, Zdeněk Srstka, Jiří Wimmer, Miloš Kopecký, Ondřej Havelka, Jaroslava Kretschmerová, Josef Dvořák, Jaroslav Čejka (více)
(další profese)

Zábavný cyklus Možná přijde i kouzelník se zapsal nejen do zlatého fondu televizní zábavy, ale především do paměti několika generací televizních diváků. Zásluhu na tom má především trojice jeho moderátorů Jiří Lábus, Oldřich Kaiser a Jiří Korn a jejich jedinečný humor, který uplatnili napříč každým dílem tohoto legendárního cyklu. (Česká televize)

(více)

Recenze (193)

Bartoloměj 

všechny recenze uživatele

v dnešní době vtipných a častých estrád, už bych neměl šanci hodnotit, neb mi stačí jen zahlédnout jakoukoli taškařici tohoto ražaní a naskakují mi pupeny zvící kachnich vajec, ale tenkrát nic takového nebylo a mi si o každém díle vyprávěli ve škole. jo a taky jsem doufal, že jednou tam bude i ten kouzelník... ()

majky19 

všechny recenze uživatele

Jak již bylo několikráte uvedeno, vskutku se jednalo svého času o fenomén, který neměl na poli české nejen televizní zábavy obdoby. Podle mého názoru mohly tomuto zábavnému pořadu svého času konkurovat snad jen skeče Jiřího Krampola s Miloslavem Šimkem a možná ještě Varieté, které bylo uváděno Jiřinou Bohdalovou a Vladimírem Dvořákem. Nicméně mě tento zábavný pořad také velmi oslnil a nadchnul a to zejména proto, že se jednalo veskrze o velmi inteligentní humor, který zejména v dnešní době je v rámci televizní zábavy takřka nedostatkové zboží. Bavily mě zejména výstupy Jiřího Wimmera s Karlem Černochem, výborná vystoupení baviče a hudebníka Ivana Mládka, imitace hudebních interpretů v podání Zdeňka Srstky a "Jaruš" Hanušové, zkrátka dalo by se toho vyjmenovat mnoho. Není ani divu, že si scénky a skeče z tohoto pořadu lidé dodnes pamatují a rádi si je připomenou např. v rámci televizních repríz, protože se často jednalo o opravdu výbornou zábavu a intelegentní a zároveň nenucený humor. Sám si rád tyto scény občas pustím, zejména ve chvílích, kdy mi není úplně do smíchu. Já hodnotím plným počtem. ()

Reklama

Trajektt 

všechny recenze uživatele

Moji nejoblínější herci a komici z 80, ale i z 90.let Jiří Lábus a Oldřich Kaiser a jejich nezapomenutelné scénky doplňované hudebním doprovodem často parodicky na aktuální písně té doby. V 90.letech jsem ještě poslouchal na rádiu Golem jejich nekonečný seriál Rodinka aneb Byli jsme a budem o rodině Tlučhořových s nezapomenutelným trochu úchylným básníkem Mirko Hýlem. Za mě 100% ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Ono je celkem hodně obsaženo v závěrečný písničce kouzelníka : " Nejlepší písničky zpívali dnes jen umělci známí s hlasem i bez. A ženy jak sen se líbily všem. A když jste se chvíli smáli, tak dali jste kousek chvály i nám." Dřív totiž byla televizní zábava v rukou profesionálů a připravovali ji umělci, kteří měli dar bavit lidi, dán už při výlezu na svět. Kouzelník byla prvotřídní zábava na kterou jsem se jako malej děsně těšil. Nejednou jsem zažil, že před TV byli u kouzelníka zastoupeny tři generace a všichni se smáli. No může mít zábavný pořad lepší vizitku ? Pořad byl nabitej originálníma scénkama, písničkama, tancem a všechno v podání těch nejlepších mistrů oboru. Některí záležitosti z kouzelníka "klíště" "vozembouch", jsou nesmrtelný a baví a baví a baví a jestli nebudou zničeny, budou bavit až do konce světa. ()

Bobšule 

všechny recenze uživatele

Samotné scénky Kaisera, Lábuse a Korna byly většinou výborné, parodii na písničku "A ty se ptáš co já" a "Hodina dějepisu v roce 2000" mi přijdou přímo nadčasové. Ovšem zlatým hřebem pořadu pro mě osobně zůstanou výstupy Jiřího Wimmra s Karlem Čenrochem. Ať se nebožák Černoch učil na housle, maďarsky, jezdit na lyžích, hrát na dudy, či cokoli jiného, pokaždé mně dostával ten "sadismus" učitele Wimmra. Prodchnutí písničkami mě až tak netrápilo, Televarieté člověka už tak nějak vycvičilo... ()

Galerie (31)

Zajímavosti (27)

  • Jeden díl se musel kompletně přetočit. Jaroslava Hanušová v něm totiž vystupovala v červených šatech, což totalitní cenzura brala jako provokaci vůči režimu. (kenny.h)
  • Začátek pořadu s úvodními titulky byl zpravidla uváděn instrumentální verzí písně „Rok, co špičku měl". Naopak konec pořadu je neodmyslitelně spjat s písní „Tak my už jdeme do finále", kterou je možné dodnes slýchat na tanečních zábavách i při různých jiných veřejných představeních. První díl však byl ukončen písní „Kéž Slunce svítí nám", v originále „Let the Sun shine" z muzikálu "Vlasy". (GASTON73)
  • Prvý diel sa natáčal v divadle mestá Slaný. 12 a 13 diel sa natáčal v divadle mesta Jablonec nad Nisou. Všetky zvyšné diely sa natáčali v divadle mesta Tábor. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama