Kathy (Jodie Comer) je tvrdohlavá holka, která si nikým nenechá kecat do života a je dost svobodomyslná i na poměry Ameriky přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století. Když v baru, do kterého slušné holky nechodí, narazí na mladého motorkáře Bennyho (Austin Butler), jenž má podobnou krevní skupinu, okamžitě to mezi nimi začne jiskřit. Benny je členem motorkářské party „Vandals“, neformálního seskupení milovníků bezstarostné jízdy, vedeného majitelem baru Johnnym (Tom Hardy). Chuť svobody je nakažlivá a brzy jí podlehne i Kathy. Jako bystrá holka si ale začne všímat i negativních věcí, které růst motorkářského gangu provázejí – čím dál násilnější boje s konkurencí, střety s policí a nelegální aktivity, které zajišťují organizaci příjmy a udržují ji v chodu. Protože Kathy Bennyho miluje, nechce, aby skončil v base nebo s kulkou v těle, a snaží se pro něj najít únikovou cestu z gangu. Je otázkou, jestli taková cesta vůbec existuje, a pokud ano, jestli se po ní Benny vůbec chce vydat. (Cinemart)

ROCK,THE

Tom Hardy je můj idol, vzor, hrdina už roky a roky od dob jeho legendárního Bronsona a Warriora a nyní konečně po třech letech kdy jsem ho v kinech postrádal vyšel jeho nový film s názvem The Bikeriders a je to naprostý luxus a role Johnnyho vedoucího “klubu” Vandals mu byla napsána přímo na tělo. Očekával jsem že ve filmu bude mít spíše sekundární roli staršího mentora přičemž Austin bude hlavní role ale tak nějak jsem už v průběhu filmu pochopil že hlavní otěže zde má právě Hardy a taky největší prostor v celé stopáži a je prostě nejlepší a krade si celý film kompletně pro sebe svým hereckým umem a nekonečným charismatem. Snímek je inspirován stejně jmenovanou foto knihou The Bikeriders která nám ukazuje začátky legendárních motorkářských gangů ze 70 let a jejich začátků kdy ještě nebyli gangsteři ale prostý chlápci co měli rádi pořádně našlapané mašiny až v postupný přerod v gangstery a zkrátka “zlý hochy” a to je to o čem je i náš film. Film je výpravný a dramaticky pojatý s prvky thrilleru a co hlavně nabitým naprosto luxusním obsazením kde se opravdu nechybovalo ani u jediného jedince. Vypíchnu zde zvuk po kterém mi při každém nakopnutí těch mašin přejel mráz po zádech spolu již se zmíněným epickým obsazením, skvěle vybranými lokacemi si najde snímek cestu pro každého diváka který má rád opravdu kvalitně vytvořený film. Takže kdo má rád nabouchané mašiny nebo jen zbožňuje Toma Hardyho jako já tak doporučuji rychlou návštěvu kina a zaručuji že zklamaní z kina neodejdete. The Bikeriders 8/10 ()

Fifer

Bohužel si může dát z fleku 20 lepších filmů, které zachycují nepoutanou společnost na začátku 70. let. O samotném Easy riderovi ani nemluvě. Je to strašně vleklé. Šablonovité. Předvídatelné. Jsou z toho jen hezké obrázky a dobří herci. Dokonce si ani nepamatuju hudbu, přitom motorkáři jsou tak spjatí s dobrou muzikou. Byla tam vůbec nějaká? ()

Cermbo

Takové 3,4 hvězdy, protože něco Motorkářům prostě chybělo. Určitě atmosférický snímek, který určitě vyniká svojí originalitou, přece jen dnes moc podobných (novodobých) filmů nenajdete. Ať už jde o zasazení příběhu, nebo fajn obsazení, banda motorkářů Vám nabídne pocit povedeného old schoolu. Osobně jsem postrádal větší napětí, dramatičnost, možná bych i malinko přidal na hláškách. Na druhou stranu táhne to hlavně atmosféra, hudba a skvělý Tom Hardy (Norman Reedus taky potěšil). Pokud hledáte odpočinkový zážitek a máte plné zuby Disney, Marvelu, DC či nekonečných sequelů, prequelů a rebootů, tak Bikeriders asi ideální volba. Fanoušci motorek a gangů si možná i mohou přidat hvězdu navíc. ()

JohnnyKladno

Ve filmu inspirovaném skutečnými událostmi podle fotoknihy Dannyho Lyona se objeví střípek z filmu Divoch (nedávno jsem ho náhodou viděl), a tak mi docvaklo, že toto dílo se Divochovy velmi podobá, jen je více „dnešní“. Filmem nás provází Kathy, která vzpomíná, jak to vlastně bylo. Johnny (Tom Hardy) se rozhodne své kámoše „zorganizovat“ do motorkářského klubu ve smyslu, „jeden za všechny, všichni za jednoho a pojďme jezdit, popíjet a kecat o motorkách“. Klub získává věhlas. Od závodů v prachu a blátě to chlapci posunou k respektu, budí strach, mají velký ohlas, dojde až k nabírání mezistátních členů. Více lidí, více problémů, a tak se z klubu nadšenců stává pomalu gang a „otcům zakladatelům“ vedení malinko přerůstá přes hlavu. Souběžně sledujeme lovestory mezi Kathy (Jodie Comer) a Bennym (Austin Butler) a to funguje skvěle. Motorkáři velmi stojí na výkonech herců a mě více než uspokojily. Comer je skvělá a každou její větu jsem si užíval (nevim jestli mi hrabe, ale hrozně mi připomínala Winonu Ryder). Hardy s Butlerem jsou taky super a moc pěkně to mezi nimi funguje. Nejsem motorkář, nic mi tento životní styl neříká, i tak jsem si to velmi užil. Příběh zas tak zajímavý není, lehce předvídatelné, ale herci to táhnou nahoru. 70% ()

tomik99

Já tomu filmu ani nemám co vytknout, protože po řemeslné stránce se jedná o konzistentně dobře odvedenou práci. Jeffu Nicholsovi se povedlo dokonale vystihnout povahu motorkářů a ještě do rolí obsadil herce, kteří se na ně náramně hodí – Tom Hardy předvádí svůj standardní „venomovský“ výkon, Michael Shannon si těch pár svých vět náramně užil a Austin Butler znovu dokazuje, jak od „Shannary“ herecky vyrostl. Upřít se nedá ani vývoj postav, tak co je na filmu špatně a proč tak malé hodnocení? Nevoní mi příliš námět a nemám v oblibě násilnické a povalečské typy kouřící jedno cigáro za druhým a chlastající v kuse pivo. Pokud měl film za úkol polidštit tuto skupinu normálním smrtelníkům a třeba mě donutit změnit na ně názor, tak to se mu nepovedlo. Není to vůbec špatný film, jen je pro mě tak vzdálený, že jednou stačilo a zítra už o něm opět nepotřebuji vědět. ()

NitroXcz

Já asi nemám slov. Hrozně jsem se na tento film těšil a v podstatě jsem dostal to, co jsem chtěl. Lehký nádech artového vyprávění a řvoucích mašin chopperů a Harleyů na přelomu šedesátých a sedmdesátých. Skutečné moto gangy pro něž byli jejich členové jako rodina a nic neznamenalo více. Sice to byli hovada a všechno, ale určitý respekt k sobě a jiným skupinám tam byl a doufám, že i nadále je. ()

Myslivir

Nejsem zrovna největší fanoušek nedobrovolného dárcovství orgánů jezdců na závodních motorkách. Více tíhnu totiž k estetice americkým středozápadem burácejících chopperů s neupravenými knírači a vousáči smrdících nikotinem v sedlech, kteří na svých strojích bezcílně putují od baru k baru, všelijak obcházejí zákon, pořádkovým silám straší ve snech a po večerech se oddávají alkoholu. K vypláznutí peněz za vstupné do kina mě však definitivně přesvědčil představitel jedné z hlavních postav, Tom Hardy, jehož “občas vypadám jako bezďák” rolí se nemůžu nabažit od prvního Venoma. Jenže jak se ukázalo, byl to kapánek problém - jeho postava, prezident klubu Johnny, si krade veškerý prostor pro sebe, a těm nejhlavnějším postavám, Kathy a Bennymu, pak chybí. Zejména Benny zůstane až na pár scén, v nichž probublává na povrch hloubka jeho charakteru, v podstatě nepopsaným listem, byť v určitých případech takový přístup funguje: dovést holku pozdě večer domů za jejím přítelem a pak celý další den před tím domem čekat, než se onen přítel ze žárlivosti vystěhuje, a následně zaujmout jeho místo v romantickém vztahu - vše bez jediného slova - je svým způsobem skutečně působivě minimalisticky provedená pasáž. Co mne ovšem z jednoznačného uchopení vyprávěcích hledisek kromě postavy Johnnyho vytrhávalo nejvíce byla postava fotografa Dannyho, který měl být tím skutečným vypravěčem příběhu, ačkoliv samotné vyprávění obstarává Kathy. Danny měl svými otázkami určovat směr dějového toku, ale postupně mi z filmu postupně vypadával a přicházel mi čím dál více postradatelný. Příběh se odvíjel sám i bez jeho přítomnosti přímo v něm či bez jeho vnějších zásahů. A že celý film vlastně ani není o motorkách mi došlo až venku před kinem, kde mnou cloumala nejistota, jestli jsem vlastně s tím filmem plně spokojen nebo ne. Doteď pořádně nevím. ()

rivah

Film jako retro z přelomu 60. a 70. let dobře odráží USA v portrétech motocyklové party tvrdých chlapů. Ale k dnešku už příliš nepromlouvá.(70%) ()

Flory14

Nabitý casting plný mých oblíbených herců byl na mém seznamu očekávání tohoto roku velmi nahoře. Nutno říct že mě asi mírně zklamal ale rozhodně to není špatný film. Austin Butler si svou role "bad boy na efekt" neskutečně dává a skvěle sedí. Tom Hardy je zde v té poze ve které ho máme nejraději a Jodie Comer jde nahoru ( až teda na ten akcent který mě zde občas i rušil). Příběh má trochu pomalejší tempo a spíše než na děj je zaměřen na postavy. Ty mají dostatečný prostor aby si člověk k nim vypěstoval vztah. Velké plus filmu je určitě zasazení a celkově vykreslení té doby, to mělo atmosféru. Zde klobouk dolů před tvůrci. Čekal jsem ale trochu drsnější krimi zápletku, ta tam vlastně ani nebyla a spíše jsem se dívali jaké to bylo před tím než se z Vandals stal gang. Což možná i trochu mrzí protože ten zrod drsných ganstrů bych si asi dal raději. Za mě silnější tři hvězdy. ()

AdamXB-1

Hodně americký, ale svým způsobem konvenční a přesto působivý motorkářský film. Celý snímek je postaven na skvělém výběru a práci s nadmíru charismatickou hereckou trojicí Comer, Butler, Hardy, pro než je film jak na míru šitý. Dál už nic nijak zvlášť nepřekvapí, vzájemnost, přátelství, nevázanost a svoboda, to jsou jednoduché pilíře motorkářského gangu, a rovněž celého tohoto silnými motory kinem třesoucího, neméně silně koukatelného a nenáročného filmu. ()

hrumsrt

Na motivy fotoknihy Dannyho Lloyda inspirovaný časosběrný příběh o propletení životních cest mezi Kathy a motorskářským gangem "Vandals".. Motorkáři jsou o svobodě, o různém pohledu na ni a samozřejmě o motorkářské subkultuře, s níž skoro dvě hodiny se vším všudy žijete. Charizmatické archetypální postavy jednotlivých členů, z nichž dominuje duo Bennyho (Austin Butler si připisuje další individuálně ikonický počin) a Johnnyho (Tom Hardy, coby zásadový vůdce místního gangu), jimž tvůrci vnukají drsnou tvář a milý a zásadový vnitřek.. Nádherná a uvolněné posezení se s gangem, který řeší svoje problémy, prožívá svoje radosti, mezi nimiž nakousne význam svobody a přátelství, jak ho neznáte.. Motorkáři boří stereotypní předsudky o vousáčích v kožených bundách, kteří Vás ve skupině míjí na svých ohromných mašinách, dělají z téhle subkultury uvěřitelné lidi s problémy, jaké mají ostatní.. Budou Vám tvrdit, že to postrádá zápletku, či dramatický oblouk, ale ne, je jich tam hned několik a vy dostanete sérií drobných příběhů ze života ústředních postav, které všechny spojuje postupný názorový vývoj uvnitř Kathy, která od naprosté fascinace rebelstvím hrdinů padá až k pohrdání, ale pokaždé s respektem k jejich tradicím.. Vynikající snímek, u kterého jsem si na konci říkal, jak bych bez problémů dokázal strávit s touhle skupinkou mnohem víc času..  /viděno v kině/ 80% ()

Domineus

Na projekciu som išiel s nulovými očakávaniami, ale nakoniec bolo asi aj to veľa. Alebo nie som tak umelecká duša, proste ma to nebavilo. Ten samotný príbeh bol zaujímavý pre nejaký dokument na hodinu, ale tie dve hodiny boli prehnane veľa. Občas som mal navyše pocit, že už sme tú scénu videli aj počuli minimálne dvakrát. Nech to ale nie je len kritické - atmosféra u stolu hustá je, byla. 35% ()

Valeria_D

Poslední dobou mi přijde, že se točí filmy na stejné brdo, bez očekávání jsem tedy šla na promítání, ale Motorkáři byla fajn podívaná. Vyprávění o motorkářském klubu, jeho vývoji i pádu. Butler a Comer spolu vytvořili zajímavý páreček a Jodie se skvělým přízvukem nás i provedla filmem. Hardy je moje srdcovka a ani tady nezklamal. Postava hlavy gangu mu sedí a vše bylo doplněno jeho ikonickým chraplákem. Takže pokud se chceš mrknout, jak to na přelomu 60. a 70.let vypadalo při vytváření motorkářských klubu/gangů, určitě zkoukni tenhle film :) ()

TOMEK17

6/10. Výkon Austina Butlerse, omezený jeho charakterem, nebyl působivý. Jeho kolegové Jodie Comer a Tom Hardy naopak odvedli výjimečnou práci. Tempo filmu je těžké posoudit. První dějství probíhalo na jeden nádech. Druhý a třetí zpomalil, přičemž stále držel zajímavost. Měl jsem silný pocit, že na nás scénáristé chtějí udělat dojem epickým koncem, ale upřímně řečeno to nefungovalo. Konec, i když je dobrým závěrem příběhu, vás nedonutí odcházet z kina zahlceni silnými emocemi. Empatie vůči postavám je hluboká, přenesete se tam přímo na místě. Byly však momenty, kdy počínání některých členů neodpovídalo jejich zavedené povaze a mělo zjevnou pachuť vést děj. Není to zločin, ale je to neúcta. Všechny poznámky stranou, film je velmi dobře natočený. Bylo docela příjemné sledovat, jak se dotklo několik skupinových dynamik. Všechny postavy, na kterých záleželo, byly srozumitelné, ale ne příliš vykreslené. ()

tombarider

Tak to proběhlo a po dvou letech čekání jsem dostal moviečko, které sice bylo trochu jiné, než jsem čekal, ale stálo za to. Dobová atmosféra bez chybičky, hrozně mě bavila Jodie, která shodila britský akcent a poslala tam tak hutnou American version sebe sama, že bych jí věřil narození v Arkansasu. navíc její projev "ženy z lidu" byl tak upřímný, že jsem ji to prostě baštil. Hardy přehrával svoji klasiku, ale ta role se k němu děsně hodila a Butler slušně sekundoval, byť jeho postava mi přišla charakterově a obsahově prázdná. Je mi trochu líto, že tyhle filmy mají tendenci posledních třicet let končit v podstatě špatně, ale jestli to bylo podle skutečnosti, tak to asi jinak nešlo. ()

Stifmeister

///   "The Bikeriders" je zajímavý snímek vyprávějící o vášni, která se vyvine v něco naprosto jiného a nebezpečného. Celý film je natočen jako rozhovor začínajícího spisovatele, který píše knihu o motorkářském gangu s názvem "Vandals Chicago". Herecké výkony Austina, Jodie i Toma nebyly vůbec špatné, ale nečekejte úroveň top Hollywoodských snímků oceňovaných na Oskarech. Příběhově to bylo, jak jsem již psal, zajímavé, ale ke konci filmu jsem si už říkal, kdy to bude končit. Nevím proč, dle trailerů jsem očekával asi více, ale místy jsem pociťoval menší nudu. I přes skvělou výpravu, pěkný hudební podkres a inspiraci skutečnými událostmi jde o film, který nenadchne, ale ani neurazí. Váhal jsem docela dost nad počtem hvězdiček, ale nakonec to dle mé stupnice vychází na 4*, i když bych radši dal spíše 3*. Třeba si to jednou při rewatchi rozmyslím, nebo naopak najdu ve filmu skrytou kvalitu, kterou jsem při prvním zhlédnutí v kině přehlédl. |6.5/10| ()

Derseus

Tom Hardy naprosto fenomenální, přízvuk, řeč těla, charisma... koncept toho, že film je vyprávění samotných účastníků spisovateli mi příliš nesedl, stejně jako pár tichých scén ze začátku filmu. Po chvíli ovšem film nabral takové otáčky že i při pomalejší, tišší scéně by se napětí dalo krájet. Děj není nějak zamotaný, spíš si jede příjemně přímo po highway. PS. Feministky budou chtít tenhle film zakázat. ()

RockWagram

Jo! Tohle je prostě film. Film, kvůli kterým se herci chtějí stát herci a lidi chodí do kina. Postavy měly osobnost a nebyly to jen dokonalé tvářičky. Normana Reeduse tady v maskérně pěkně zřídili 😁. Tom Hardy tady dokazuje, jak je to to nedoceněný herec a Austin Butler jen nám teď dal na čelo ouřední razítko, že se z něj stala opravdová hvězda. Je to jeden z těch herců, co ve scéně nemusí mluvit. Stačí, aby se jen nějak podíval. ()

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

04.02.2023

Hvězdný Timothée Chalamet nedávno natočil reklamu o tom, jak všichni slavní a uznávaní herci pracují pro Apple. Nyní to technologický gigant s bezednými kapsami a vlastní streamovací službou Apple TV… (více)