Mladá dáma

• USA Damsel

Mladá žena se vdá za okouzlujícího prince. Místo rodinné idylky ji ale čeká boj o holý život, protože ji chtějí obětovat děsivému drakovi. (Netflix)

BarryLyndon

První polovina je vyloženě skvostná na úrovni 8/10. Výprava je nádherně pohádková. A hráči si při příchodu do království vzpomenou na datadisk Witchera 3.  Fresnadilo to má režijně hodně v paži a hodně pomáhá tomu, aby se zakryla jedna z největších slabin filmu a to hlavní herečka. Která na to prostě charismatem a screen presence nemá.  Samotný námět docela ok. I feministické myšlenky nevadí, jenom by to nemuselo dělat zase z libovolného bílého chlapa zaporáka a v podstatě obhajovat genocidu kvůli mstě.  Ale i tak spokojených 6/10. ()

OG_Swifty

Jedenactka musi po ruznych priserach z 'Upside Down' sveta celit nove hrozbe - stary dracici, co zere fejkovy princezny. Nepochopil jsem tu premisu - zlej kral zabije mlady draky a dracice chce pomstu ve forme 3 jeho dcer, ale pak zere princezny jak na bezicim pasu a rozhodne jich bylo vic jak 3. Krome tyhle vazny trhliny v pribehu a taky tom, ze realne by si Elodie pri tom padu do propasti zlomila vaz, pater cokoliv a misto toho jen vyklepe brneni z nohy, se to dalo snyst. Ta finalova fight scene, kdy se dracice netrefi no OMG... ale melo to pekny efekty toho horeni a tak. Ale musim odebrat bod za systematickej rasismus - Elodie a Flo svoji macechu v prubehu celyho filmu neoslovi jmenem, protoze je cerna! 2.5* nevim kterym smerem to zaoblit... ()

B!shop

Asi jsem od toho cekal neco jinyho. Prvni tretina se snazi vytvaret nejakej pribeh a clovek si v podstate od zacatku rika, co v tom je za hacek a kdy uz se konecne zacne neco dit. Vetsinu akce si tvurci nechali do zbylejch dvou tretin a misto nejakyho velkyho fantasy tu najednou mame jen takovou nahanecku s drakem v jeskyni. Ale ono to vlastne docela staci, svym zpusobem to je i trochu originalni, misty to je napinavy, vizualne naprosto v pohode a drak udelanej vylozene hezky. Navic Millie to clovek i veri a dobre se na ni kouka. Takze za me vlastne nakonec docela spokojenost za lepsi 3*. ()

Hollohlaway

Zápletka a jeskynní část celkem ušla, ale jinak je tam plno nesmyslů, nelogických zkratek a herecky je to hodně slabé. Millie neznám, asi mi ani nevadila, ale například Angela Bassett hraje jako po obrně, to jsem úplně koukal co tam předvádí. Král, nějaké vedlejší rozumné role...nic. Tou omáčkou okolo se očividně nikdo nezatěžoval a všechny prachy padly na draka, který alespoň stojí za to. Ale hodnocení tady zase ( aspoň částečně ) zkreslené tupou progresivistickou úderkou. Viz některé komentáře. ()

Shakers

Mám rád fantasy, mám rád draky a poslednú dobu aj Millie, ktorá sa javí ako celkom schopná herečka a hviezdička do budúcnosti. Na jedno pozretie fajn, nie je to veľkorozpočtová fantasy, a ak nás nenaháňa drak, tak poväčšine času sedíme v jaskyni, ale ma to niekoľko dobrých nápadov, akčných scén, hudbu a sem tam to dokáže aj prekvapiť. No záverečne finále mi už prišlo moc okaté a frajerské. Obľúbený soundtrack: Elodie's Maze, End Of Your Story. 70% - 3* ()

• Hoci sú šatníky a šperky umiestnené na fiktívnom pozemku bez fixného náboženstva, miešajú alžbetínske obdobie s katolíckymi symbolmi a morálkou. (Arsenal83)
  • Dan Mazeau napísal k filmu scenár, no ten istý príbeh vyšiel ako románova adaptácia od Evelyn Skye, avšak vydaný bol o rok skôr s odlišnými dejom. Skye vysvetlila: "Najjednoduchší spôsob, ako si to predstaviť, je tento: Dan Mazeau napísal pôvodný scenár. Mala som možnosť prečítať si skorú verziu a dostala som voľnú ruku na napísanie vlastnej verzie príbehu, ktorá sa nakoniec stala románom. Román aj film môžu vychádzať z rovnakého základu, ale sú tiež každý svoje vlastné jedinečné umelecké diela." (Arsenal83)
  • Hlavní hrdinka (Millie Bobby Brown) má v závěru popálenou hruď v některých záběrech na levé straně a v některých na pravé. (Muffino)