Mladá žena se vdá za okouzlujícího prince. Místo rodinné idylky ji ale čeká boj o holý život, protože ji chtějí obětovat děsivému drakovi. (Netflix)

darkrobyk

Ani ne tak fantasy, jako spíše pohádka o drakovi a falešné princezně. Království, jehož namyšlený a zbabělý král uzavřel kdysi dávno dohodu s drakem, aby si zachránil holý život, se snaží udržet, co to dá. A tak i po několika stoletích království nadále plní smlouvu, což znamená, že musí obětovat každou generaci tři princezny. Elodie až pozdě zjistí, jak se věci mají. Nevyvážený, avšak celkově hezký a místy krásný vizuál, úderná hudba a napínavý příběh. Když si uvědomíte, že Elodie není Ripleyová, pak je její chování, i s počátečním fňukáním, uvěřitelné. Drak výborný! A k silným 3* jednu za závěrečnou katarzi. Film pro starší mládež, nikoliv však pro náročné dospělé. Jinak statečné dívky jsou v řadě pohádek B. Němcové, vzpomenout lze i na princeznu Máňu od J. Lady. A jen tak mimochodem - Brownová se na roli hodí výtečně. ()

Pavlínka9

Myslím si, že plno lidí vidí v Brown nový sex-symbol. Pardon - ale stala se z ní "bojovnice" v oblečku jako Jane z Tarzana a její nas*ané pohledy podle mě na mnoho můžu působí opačným dojmem :D Je to velice zajímavá "pohádka". To myslím vážně s pohledem do minulosti, kdy to všechno nebylo jen růžové a princeznovské. Nicméně - za mě je tenhle film solidní masakr a nebral si rozhodně servítky :D ()

Fr

„LHALI NÁM…“ Ty vole… jste neříkali, že je to pohádka! Dobrá…. drsná pohádka…. teda aspoň to tak vypadalo, než se z toho stala kravina. Nejdřív jsem  ¾ hodiny čekal, co že jako z toho vyleze…, pak jsem se těšil a pak… Ne, „Krvavá nevěsta“ řádí v jiným baráku!   /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Spisovatelka Evelyn Skye napsala podle ranné verze scénáře stejnojmennou knihu. 2.) Scény z jeskyní se natáčeli ve Troubadour Meridian Water Studiu v Londýně. 3.) Thx za titule „Jakub Ženíšek“. ///                         PŘÍBĚH  **  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  * ()

M.i.k.e

Fantasy pohádka lehce líznutá hororem (tak aby to unesli mladší diváci), která nevypadá špatně a MBB to celkem táhne, ale taky jí chybí větší tah na bránu a alespoň špetka napětí. Celkem brzy je jasné co se bude dít a taky jak to celé dopadne a o hlavní hrdinku není důvod se jakkoliv strachovat. Na Netflix ok, ale znova bych to vidět nechtěl…60% ()

BMW12

Tak krásně to začalo, těšil jsem se, že uvidím hezký historický film, jenže co Millie Bobby Brown byla hozena do jeskyně, tak to skočilo do žánru fantasy a celé se to odehrávalo v jeskyni. A to už mě nebavilo, nebyla to příjemná podívaná to nahánění drakem. Hudba byla celkem dobrá, především ze začátku se mi líbila. A Millie dobře zahrála svoji roli. ()

• Dan Mazeau napísal k filmu scenár, no ten istý príbeh vyšiel ako románova adaptácia od Evelyn Skye, avšak vydaný bol o rok skôr s odlišnými dejom. Skye vysvetlila: "Najjednoduchší spôsob, ako si to predstaviť, je tento: Dan Mazeau napísal pôvodný scenár. Mala som možnosť prečítať si skorú verziu a dostala som voľnú ruku na napísanie vlastnej verzie príbehu, ktorá sa nakoniec stala románom. Román aj film môžu vychádzať z rovnakého základu, ale sú tiež každý svoje vlastné jedinečné umelecké diela." (Arsenal83)
  • Hoci sú šatníky a šperky umiestnené na fiktívnom pozemku bez fixného náboženstva, miešajú alžbetínske obdobie s katolíckymi symbolmi a morálkou. (Arsenal83)
  • Jaskynné scény boli natočené v Troubadour Meridian Water Studios v Londýne. Natáčanie prebiehalo aj v Portugalsku v Tomar, Sortelha, Serra da Estrela a v kláštore Batalha. Obdobie natáčania trvalo od 7. februára do 1. júla 2022. (Arsenal83)