Slavný hororový snímek a podle mnohých žánrový milník vypráví o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, čelící mimozemské hrozbě. Když skupina vědců z výzkumné stanice na Antarktidě přihlíží tomu, jak se jejich norští kolegové snaží zastřelit psa, netuší, co se za celou akcí skrývá. Brzy však zjistí, že zvíře je přenašečem mimozemského organismu, který dokáže ovládnout a napodobit rozličné živé formy. Atmosféra mezi výzkumníky houstne. Kteří z nich se stali hostiteli? A dá se v takové situaci vůbec někomu věřit? Ačkoli dobové ohlasy filmu kultovního režiséra Johna Carpentera vytýkaly, že je pomalý, ponurý či depresivní, své velkolepé renomé si Věc budovala během let, a to také díky uvedení na videokazetách. Dnes je pak dokonce považována za jeden z nejlepších hororů všech dob. Svůj podíl na tom má jistě přesvědčivé vyobrazení zvolna sílící nedůvěry, houstnoucí napětí i krvavé surové scény ukazující, jak invazivní organismus se svými hostiteli nakládá. (Česká televize)

ARI50

Málo ale fakt málo se stane že jak nový tak i starý film se mi líbí, a tady jsem dostal super herecké obsazení nebezpečnou zimní atmosféru a hlavně dost dobře provedenou nevytanou návštěvu, a tak boj o přežití se mi líbil protože jste fakt v prdeli když jste v takové zimě a ještě vás nějaký zmrd chce požrat. ()

Ištván87

No, dal jsem si pěkně na čas než jsem tenhle film shlédl... Konečně se mi poštěstilo a musím říct, že mě ten film bezbranného uvrhl zpět do dětství, kdy jsem na tajňačku koukal na horory a pak jsem měl strach si dojít ve tmě na záchod. Tak přesně to ve mě tenhle film po dlouhých letech vyvolal.... Skvělý béčkový horor skvělého Johna Carpentera se skvělým Kurtem Russellem a skvěle nebéčkovým (i když otevřeným) koncem, u kterého musíte dávat pozor, abyste pochopili jak to je.... ()

JASON_X

Další z těch několika filmů, u nichž bych mohl použít tagy jako "základní škola", "ČSSR", "VHS přehrávač u spolužáka doma", "jednohlasný dabing" a samozřejmě "nadšeně čumím s otevřenou hubou jako tele na vrata". A přihodil bych ho do pomyslného šuplíku k Rambovi 2, Commandu, Alienovi, The Wall, Evil Dead apod. Tahle věc - tedy Věc - mi přijde nestárnoucí a nadčasová. Jistě, triky už dnes asi nikoho neohromí, ale na rozdíl od mnohdy bezduchých triků digitálních mají tyhle "švankmajerovské" potvory "duši", aspoň tak to vidím já. Ve Věci jde však myslím hlavně o atmosféru, kterou se Carpenterovi podařilo vytvořit nadmíru působivě. Nedůvěra, podezřívavost, paranoia... to vše je ve filmu velmi přesvědčivé až hmatatelné. Temný a neradostný hudební doprovod pak divákovi na optimismu nepřidá, a na konci se nekoná žádný pitomý happyend - tak to mám rád. A bez váhání filmu odpustím i nějaké ty nelogičnosti a nepravděpodobnosti. ()

luka4615

Kult, který definoval celý hororový žánr. Film, po kterém jsem při prvním shlédnutí nemohl strachy usnout. Film, ke kterému se vždy rád vrátím, jelikož triky mě dokáží i po těch letech uchvátit a vystrašit (Hlava s pavoučími nohami!). A za to patří velký dík a obdiv Johnovi Carpenterovi a Stanu Winstonovi. ()

mm13

Bezhlavo zamilovaný do Aliena, dlho som tento výkon podceňoval. Neodškriepiteľná kvalita si ale počká, kým jeden dostane rozum. A ja, len čo som ho dostal, znova som stratil hlavu a zamiloval si The Thing. Je iný, než jeho starší (či mladší?) braček, ale je nemenej pôsobivý. V prvom rade sa v tom najlepšom zmysle slova (a v prenesenom zmysle slova rovnako ako doslova) drží viac "pri zemi". Carpenter presne vedel, čo chce a ako to dosiahne. Dva rôzne prístupy, dva rovnako intenzívne výkony. Úžasná dvojka! (a odvtedy tma) ()

Bauer

No , tak sem se konečně dostal k tomuto filmu a musím říct , že sem nadšen.Výborný....ale co vždyť bych to tady furt opakoval a nebo to napíšu ( ale budu opakovat to co jiní už napsali ).Výborný film se skvělou hudbou při který šel mráz po zádech,scénář je velice kvalitní a Kurt Russel ( moc ho nemusím ) je taky dobrej.Prostě skvělej film kterej bych nedoporučoval v nočních hodinách. ()

d-corso

K tomuto filmu nemám co dodat-vše absoutně dokonalé-přestože byl natočen již v roce 1982. Jeden z vůbec nejlepších (a proč vlastně ne nejlepší?-pro mě o půlstupínek nad Vetřelcem-jedničkou samozřejmě) sci fi-hororů, které kdy byly vytvořeny. Opus magnum Johna Carpentera. ()

Lucasion

The Thing. Carpenterova Věc je legenda. Mrazivý a velmi děsuplný snímek z roku 82 zůstává dodnes jedním z nejlepších sci-fi i horrorů. Kurt Russell je zde neuvěřitelný a je to jeho nejlépe zahraná role dodnes. Ennio Morricone vytvořil neuvěřitelně mrazivou a temnou hudbu. A samotný Carpenter stvořil opravdu The Thing! Na filmu je až neuvěřitelně dobře vystihnuta mrazivá atmosféra ledového polu a paranoia, co vládne mezi členy týmu, kterou infiltruje mimozemský organismus je dodnes skvělým filmovým zážitkem. Věc se nepozorovaně infiltruje do americké základky a postupně vraždí členy týmu. Ovšem ne jako hnusný mimozemský vetřelec, ale jako jeden z nich. Věc dokáže napodobit jakéhokoliv člena posádky! Prvotní sledování The Thing graduje v tom, že nevíte kdo je infikován a kdo ne. Členové týmu se začnou hádat a nevěřit si. Tady začíná hlavní myšlenka filmu. A je zpracována dokonale! The Thing je na svoji i dnešní dobu pořádně nechutným snímkem. Nezbývá zatleskat Johnu Carpenterovi za dílo, které mrazí v zádech dodnes. ( 94 procent ) ()

oLí

Hlavní roli strachu hraje naše fantazie - pokud člověk není úplnej suchárek, na tenhle film dosmrti nezapomene. Fantastická Morriconeho hudba, prostředí Arktidy, děsivý námět. Dotoho ping-pong, jointy, Stevie Wonder a ten konec... Mrazí mě z toho stále a na věky věků bude. Je strašně těžký hledat lepší horror, protože dost možná tenhle je právě ten nejlepší. 10/10 ( třikrát viděno kolem sedmi let věku a nezpočetněkrát v dospělosti ) ()

Coleator

Tohle musela být ve své době neskutečná událost... V podstatě i dnes má stále co nabídnout, co do nechutnosti by mohla Věc hrát stále první ligu - animace je sice už spíš úsměvná, ale i díky Morriconeho hudbě vše stále funguje dost dobře... ()

Gary

Nebudu omílat ty věci, že v The Thing je skvělá atmosféra, hudba... i když je to pravda. Ten film v člověku zkrátka něco zanechá. To napětí, prostředí i samotná VĚC jsou prostě nezapomenutelné. Kurt Russell býval fakt kádr. Tahle role mu sedne jako ulitá.Dabing Pavla Trávníčka už tak ulitý nebyl. ()

Fleur6

Veľmi slušný sci-fi horor so skvelou atmosférou, čo mi v jednej chvíli pripomínal Votrelca, v druhej Verhoevenove triky v Total Recall. Čo znamená v podstate nechutné, ale zábavné (efekty). I keď v samotnom The Thing nenájdete nič, čo by Vás chcelo mienene pobaviť. ()

Shaqualyck

A sáňkování už nikdy nebude jako dřív... Není horor jako horor. Nic proti slasherům, ale koukat se pořád dokola jak poďobaný teenager zásobuje svou obnaženou milou tělními tekutinami, načež je maskovaný ouchyl s gustem naporcuje kuchyňákem, motorovou pilou, nabroušenou břitvou či jiným "trendy" nástrojem - to se časem omrzí. Nikoliv však tahle "VĚC". I po více než pětadvaceti letech od premiéry z toho filmu pěkně hnusně mrazí, a rozhodně to není tím, že by se děj odehrával v krajině věčného ledu a sněhu. Jeden vyhládlý polymorf, nádherně minimalistická hudba (g)Énnia Morriconeho, v každém myslitelném významu toho slova "příšerné" triky a nepopsatelně paranoidní atmosféra, kterou asi nejlíp vystihuje věta: jedny náhradní plenky jsou málo! Čirá zasněžená hrůza z jiného světa. Nejlepší Carpenter. Plný počet! ()

Lacike

Tak mna tento film vzhladom na svoju fantasticku povest sklamal. A asi najviac to, ze som sa ani na sekundu nebal. A aby som parafrazoval Hladov komentar tak ja som od strachu ziadnu knihu neohlodal, ale od nudy som mal chut nejaku precitat. Takisto postavy ma prilis nezaujali. Kurt Russell mi miestami pripadal otravny a spravanie ostatnych postav ma tiez nezriedka stvalo. Hlavne ta ich neustala potreba sa rozdelit, aby ked sa znova stretli tak mohli byt v neistote, ci si ich uz Vec podmanila. Fakt komicke. Aspon ze efekty su dostatocne stavnate a umrtia originalne. Ale to nic nemeni na tom, ze tato verzia je pre mna velkym sklamanim a novej verzii ktora odstranila vsetky spomenute neduhy, nesiaha ani po kolena. Asi najposobivejsou scenou je pre mna zaciatok, ktory je vlastne dokoncenim toho, co sa stalo v prequely. 6/10. ()

Marcos22

Věc vypráví příběh o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, kterou potká velmi podobná zkušenost jako členy posádky vesmírné lodi Nostromo v prvním Vetřelci. Zatímco ve Vetřelci se posádka setkala s relativně jednoduchou formou mimozemského života, ve Věci má co dočinění s daleko sofistikovanějším oponentem. To co Věc postrádá oproti Vetřelci v napětí a strachu, to dohání ve svém sociálnějším pojetí a silnější interakci postav mezi sebou (pochyby, nerozhodnost, izolace, agrese). Věc je vynikající atmosférickou jednohubkou, která má spád, a které odpustíte i řadu nelogičností typu pravidelného střídání dne a noci na Antarktidě. Nejen za důmyslnou transformační schopnost "Věci" a vynikající závěr, ale i dechberoucí, a paradoxně nejkomičtější scénu filmu, při níž je hlavním postavám testována krev, zaslouží Věc pětihvězdičkové bodové ohodnocení. 👌 (09.03.2022, Future Gate Festival) ()

ScarPoul

Z odstupom času to má svoje chyby. Lenže pamätám si keď som to videl prvýkrát a hovoril som si uf...toto nie. Viem, že som sa bál a že mi bolo počas sledovania filmu nepríjemne. Teraz by som tomu dal 4*, ale nedám, pretože stále to má tie scény vďaka ktorým som mal nočné mory. Russell je skvelý a sneh a izolácia v rámci príbehu robia svoje. The Thing v tomto filme je vypočítavý parazit, zatiaľ čo v prequeli bola útočný hajzlík. ( V rámci porovnania medzi týmito filmami sa asi trošku poučila). S prequelom film pekne koexistuje čo považujem za obrovský bonus. Túto staršiu verziu mám ale radšej. Je sugestívnejšia, psychologicky vyhrotenejšia a pri scéne s krvou som bol vždy v napätí. A hudba skvelá rovnako ako aj bezútešný koniec.  Za mňa najlepší Carpenter. ()

HateBreeder

Dokonale odporný a podivný horror z dílny Johna Carpentera. Ocitáme se na základně na Antarktidě, spolu se skupinou amerických vědců, kteří řeší každodenní stereotyp a neočekávají nic, co by je nějakým způsobem mohlo překvapit. Ale ono to přijde a nebude to nic příjemného. Opuštěný pes, kterého pronásleduje norský vrtulník je jen předzvěst zla, které má přijít. Dále už následuje jedna nehoda za druhou až to celé vyústí v boj o holý život. Tímto originálním snímkem se John Carpenter znovu nesmazatelně zapsal do dějin filmového hororu. Vetřelec je originální a... nechutný, ale člověk se nebojí ani tak samotného monstra jako té myšlenky, že ono monstrum se může skrývat kdekoliv - třeba je to zrovna kamarád stojící opodál. Právě hrozba skrytého zla je ta nejděsivější VĚC na filmu a Carpenter tenhle jev dotáhl k dokonalosti jemu vlastní. Tím, že celý děj zasadil do chladného a nehostiného prostředí Antarktidy zase posunul pomyslné hranice horroru, neboť nikdo před ním si podobnou lokaci pro horror nevybral. Nic víc dodat nemohu. Snad jen, že Carpenter je bůh a Věc je jeho božské dílo. ()

rawen

Pan Carpenter asi hodně prahl po "svém" Vetřelci... Prosvítá mi z toho Béčko, jakkoli je film kvalitně natočen, pořád je to takové sympatické Béčko. Chtělo to méně efektů a hlubší ponor do charakterů jednotlivých postav... 7/10 ()

PROROK14

Dlho som čakal až si tento film pustím. Z komentárov som sa dozvedal že najlepší je na nočné hodiny. A teraz to prišlo. Ja som chorý. Byt je prázdny a konečne je tá správna chvíľa na Vec. A môžem s čistým svedomím napísať že Vec ma nesklamala. Výborná réžia a parádny Kurt Russel. A tá atmosféra tam samozrejme nechýbala. Mal som echo že atmosféra tam nieje, alebo je ale iba ak to pozeráte v roku 1982. Mne sa to veľmí páčilo. Dostal som viac ako som čakal...oveľa viac. Proste film ako má byť. 90% ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

02.08.2020

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (více)