Reklama

Reklama

Návrat pana Ripleyho

  • USA Ripley Under Ground (více)

Obsahy(1)

Barry Pepper hraje psychopata Toma Ripleye, který padělá umělecká díla přisuzovaná mrtvému malíři, kterého se snaží udržet ještě "naživu". Když jeden milovník umění (Dafoe) objeví jeden z padělků, Ripley přijde na tiskovou konferenci převlečený za mrtvého malíře, aby prokázal, že jeho díla jsou pravá. Nepodaří se mu ho však přesvědčit, tak ho pozve domů a zavraždí. Vše nabere nepříjemně rychlý spád, když policie vedená detektivem Websterem (Wilkinson) přijde hledat zmizelého muže. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (45)

bandolier.wz 

všechny recenze uživatele

Distributor asi ten film neviděl, protože je to úplně jinak: Barry Pepper hraje Toma Ripleye(není PSYCHOPAT!), který s přáteli padělá umělecká díla přisuzovaná mrtvému malíři, kterého se snaží udržet ještě "naživu". Když jeden milovník umění (Dafoe) objeví jeden z padělků, Ripley se převleče za mrtvého malíře, aby prokázal, že jeho díla jsou pravá. Nepodaří se mu ho však přesvědčit, a neštasnou náhodou ho zabije. Vše nabere rychlý spád, když policie vedená detektivem Websterem (Wilkinson) přijde hledat zmizelého muže. Podle mne se jedná o dost dobrý film, napínavý, s prvky britského suchého humoru. S překvapivým koncem. stojí za to zkouknout. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Naozaj som sa všemožne zubami nechtami bránil tomu, že "Návrat pána Ripleyho" sa nepokúša, nechce byť pokračovaním tak výborného snímku, akým bol skutočný "Talentovaný pán Ripley" v hlavnej úlohe s "M.D.". V mojich očiach totiž išlo o filmový skvost, kedy diváka doslova pohltil herecký výkon hlavného predstaviteľa, ktorý za maskou zdanlivo nevinnej osobnosti, skrýval skutočnú tvár stelesneného zla. Toto je však presný opak, jedna trápnosť, pričom absolútne, ale absolútne neviem rozlíšiť, či je tvorca tohto snímku len úplný blázon, ktorý natočením tohto filmu s týmto titulom len riskoval svoje meno na filmovom "trhu" - alebo je úplný dement, ktorý sa naivne domnieval, že mu to niekto zhltne aj s navijakom. Toto snáď ani nemohol myslieť vážne, lebo ak áno, potom musí byť ešte hlúpejší ako sa domnievam. Otras ... ()

Reklama

Antek 

všechny recenze uživatele

Staromódně střižený thriller bez samoúčelných fines, který sice působí na první pohled až moc chladně, ale možná že to je právě účel. Postavu Toma Ripleyho mám rád (ne že by to byl takový sympaťák, přeci jen je to sociopat), protože ztělesňuje typ (nutno říct, že extremní) současného člověka. Člověka ženoucího se jenom za splněním svých potřeb, bez ohledu na cenu a důsledky svého konání. V podání Matta Damona šlo o jakési zrození, Barry Pepper vstupuje do fáze dospělosti. Ripley je už zkušený šarlatán, který si na svůj život zcela navykl a nedokáže jej změnit. Jenomže pak ... pak přijde láska. A Tom si uvědomuje, že je tu něco, co chce víc než kdykoli předtím ... Ono chladné vyznění filmu (bezkrevnost) bych nevyčítal bezradnosti režiséra, ale vyzdvihl ji jako účel. Na celý děj (geniálně jednoduchá struktura příběhu, jak ji umí jenom Patricia Highsmith) pohlížíme právě Ripleyho očima. Tedy nezúčastněně a ryze pragmaticky. Jediné výjev, v kterém je cit, je vyobrazení Tomova objektu lásky. Je vykreslena jako anděl (jako jediná naděje), přesně tak, jak ji vidí Ripley. Ostatní jsou jenom póvl, karikatury a překážky k cíli. Minghella podal svůj Talent na talíři pro fajnšmejkry, Cavani pojala svou Hru čistě precizně a Spottiswoode nám poskytl pohled bez emocí. Každý jinak, každý skvěle. ()

aLPaC 

všechny recenze uživatele

Kolikrát, hlavně zpočátku, jsem nevěřícně koukal, co se děje a jak divně postavy reagují na vzniklé situace. Ale je fakt, že mě to bavilo a prvních cca 30 minut je doslova výborná černá komedie. Postupem času, kdy už zůstává vlastně jen Barry Pepper a ostatní postavy ustoupí do pozadí, to však přestává být vtipné, začíná to nudit a i ten závěr mě docela naštval. ()

YumiOkami 

všechny recenze uživatele

film byla typická televizní sračka, ale já si jí užila. ten dabing byl fakt dokonalej - v originálním znění by to nebyla taková prdel. — v pokračování talentovaného pana ripleyho si tom našel více kamarádů než v předchozím snímku z roku 1999. majitele galerie jeffa (který nenávidí mobily a internet), zlatokopku cynthii, dementa bernarda, zmraženýho derwatta,… a dokonce se nám i zamiloval do psycho zbohatlice heloise (tom and heloise walked so joe and love could run). aaa pak se stalo pár vraždiček, ze kterých se chytrý tomík vykecal, ale to už všichni znáte… ()

Galerie (22)

Zajímavosti (3)

  • Film sa dostal do kín až tri roky po skončení produkcie. (m.a.t.o.)
  • Ian Hart, ktorý vo filme stvárňuje Bernarda Saylesa, prepožičal hlas Tomovi Ripleymu v adaptácii všetkých piatich Ripleyho románov, ktoré boli vysielané v roku 2009 na BBC Radio Four. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama