Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V každé generaci se objeví nějaká osobnost, která má natolik příznivý vztah k vyvolávání skandálů, rebelii a porušování tabu, že se jí dříve či později podaří překonat obecný světový názor na to, co to doopravdy znamená být svobodným člověkem. V 17. století byl touto osobností jednoznačně John Wilmot, známý také jako Hrabě z Rochesteru - prohnaný a talentovaný rošťák, který prožil svůj krátký a divoký život jako středověká rocková hvězda a stal se známým potížistou, géniem i jedním z nejnezkrotnějších prostopášníků v historii.

Příběh, který se odehrává v době osvícení, kdy rychlý vývoj v oblastech vědy, náboženství a umění a rostoucí pocit sexuální svobody přispěl ke vzniku moderního světa, dokumentuje rychlý vzestup hlavního hrdiny a jeho ještě rychlejší pád. Na začátku příběhu přitahuje zájem okolí svým odvážným psaním a získává pověst talentovaného dareby s lascívním životním stylem. Hrabě, který je důvěrným přítelem krále Karla II. (na dva Oscary nominovaný John Malkovich), se vyžívá v zesměšňování anglické šlechty a neustále šokuje londýnskou společnost svými sexuálními eskapádami - a všechno mu neustále prochází. Když se však zamiluje do divadelní herečky Elizabeth Barry (taktéž na dva Oscary nominovaná Samantha Morton), z níž chce udělat největší hvězdu celé Anglie, jejich vztah a následná zrada zvěstují začátek Earlova sestupu z výšin společenské prestiže a jeho proměnu v lidskou trosku, hledající své poslední vykoupení. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (247)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Strhující historická freska o posledních letech života anglického rebela Johna Wilmota, hraběte z Rochesteru. Bravurně zvládnuté dialogy, patřičně syrová atmosféra Londýna 17. století a úchvatný výkon Johnnyho Deppa, na kterého byl v závěru otřesný pohled v tom dobrém smyslu - to si v budoucnu vybavím, když bude Libertin zmíněn a to všechno jsem zhltnul bez dechu s obličejem nalepeným na obrazovce. Prakticky nemám co vytknout, až na Rosamundu Pike, která mi nesedla a pak bych ještě zmínil nos Johna Malkoviche (pořád se mi tady pletl s Keitelem), který se maskérum vůbec, ale vůbec nepovedl. Každopádně 90%. ()

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Prvních 15 minut se nás filmaři snaží upoutat lacinou přehlídkou "sprostých vět"....zběsilá kanonáda sprosťáren sice brzo ustane ale zároveň se ztrácí i tempo a zajímavost příběhu.....Zápletka je taková nějáká všelijaká a mě osobně nebavilo dvě hodiny koukat na věčně ožralého provokatéra,jehož provokace neměla žáden hlubší smysl..Navíc je všechno pořád ponořené do tmy a snímáno hodně hrubozrně-trochu mi to připadalo,jako,že se tvůrci snaží schovat ve tmě a mlze všechny nedostatky........Popravdě,kdyby si hlavní postavu střihnul někdo méně kvalitní než depp -byl by film totální a nudná katastrofa. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„Nebudete ma mať radi. Páni mi budú závidieť, ženy budem odpudzovať. Poviem vám to na rovinu. Idem po tom. Stále. V jednom kuse. Nechválim sa. Konštatujem... Obskočím, čo sa dá.“ Johnnyho Deppa sa dá len ťažko nemilovať. Akonáhle začnete rozmýšľať, či to predsa len už štipku nepreháňa (VTEDY V MEXIKU) alebo či sa nezapredal komercii (PIRÁTI KARIBIKU), podpíše zmluvu na historickú drámu s kontroverzným „umeleckým vydedencom a skurvysynom“, odohrávajúcu sa v blate, ktoré režíruje debutant. Je pravda, že LIBERTINOVA premiéra bola odsúvaná. Jedna verzia šepkala, že štúdio je s výsledkom nespokojné a prestriháva (čo je vždy zlé znamenie). Iná,, že štúdio je síce spokojné, ale film nepúšťa do kín preto, aby v nich nebolo „predeppované“ (Johnny mal v tom čase v kinách viacero snímok). Tak či tak, výsledok ma zaskočil otvorenosťou, drzosťou, pôvabnou vulgárnosťou a pritom poetickosťou „rozbahneného sveta, kde hneď chytíte kvapavku a odpadne vám penis“. Výborné herecké výkony (Samantha Mortonová), výborná atmosféra, skvelá výprava, oplzý humor... mne sa to hrozne páčilo. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/159664/Libertin-80.html ()

Shit 

všechny recenze uživatele

John Wilmot byl určitě ve svý době hodně kontroverzní osoba, ale tenhle film to myslim moc dobře nevystihl, sprostých slov a sexuálních narážek se tu najde dostatek, ale příběh nám v podstatě nic čim se Wilmot vychloubá neukáže. Je tu opravdu jen málo prvků, které odkzují na jeho bouřlivý život, snad jediný trošku větší pozdvižení způsobí Wilmot svojí hrou pro krále, ale stejně jsem se s přibývajícím časem nezbavil dojmu, že mě to začíná nudit, pak sice režisér s účelem zrychlit film přeskočí nějaký události v ději, jenže tim zapříčiní spoustu otázek, které nejsou do konce vysvětleny a hlavně to dost zamotá a divák pak přesně neví co se vlastně stalo, tohle všechno nemůže zachránit ani zase vynikající Johnny Depp. Ten odvedl maximum, ale Dunmore z postavy Wilmota a jeho životního příběhu určitě nedostal všechno co se dalo ()

AlistairMir 

všechny recenze uživatele

Když máte IQ větší než většina jedinců kolem vás měří na výšku cenťáků, tak se dá čekat, že se v jejich společnosti budete nudit a budete se cítit osamocení. Pak nezbývá než si dát drogu, zapít to alkoholem, vyspat se s co největším počtem žen, šokovat zaprděnou většinu tím, že hranice se dají posouvat stále dál a to i ty necudné a celou dobu musíte směle doufat, že Vás už konečně klepne a dostanete se na lepší místo. Pak se to stane...ne neklepne Vás, ale potkáte dívku vedle které Vaše IQ vyšumí, genialita je fuč a vy se chováte jako každý poblázněný zamilovaný pošuk. To je bezva, ale ne, když jste dosud pil krev všem kolem a všichni čekali, až uděláte chybu. A tu zamilovaný člověk udělá snadno. Pak už je na vše pozdě a nic Vás nezachrání před pohlcením a rozcupováním většinou, která Vás nesnášela jelikož Vám záviděla. A když zjistíte, že ona za to třeba ani nestála, tak se tomu rozcupování ani nebráníte, už je Vám vše fuk. Film to ukázal pěkně, ale já osobně tohle z určitých důvodů nedovedu tolik ocenit. Avšak ostatním doporučuji. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (13)

  • Premiéra filmu se zdržela o více než rok, neboť vlastníci práv, bratři Weinsteinovi se odtrhli od studia Disney a dlouho trvalo, než se dohodly podmínky dalšího fungování vlastní společnosti. (imro)
  • Většinu natáčení se místo běžného filmového osvětlování používaly svíčky. Aby se udržel efekt svíčkového osvětlení a aby ale zároveň bylo dost světla, kameraman Alexander Melman navrh zvláštní vybavení - stojan s reflexivním podkladem, na kterém bylo umístěno nesčetně svíček. Na place se mu říkalo "narozeninový dort". (HappySmile)
  • Snímek byl v Singapuru povolený až pro diváky od 21 let a v Malajsii ho dokonce zakázali promítat. (imro)

Související novinky

Hříšní lidé města temného

Hříšní lidé města temného

09.04.2007

Hororové kombo Grindhouse je připravené na start a Robert Rodriguez se může konečně pustit do dlouho slibovaného Sin City 2. Premiéra byla původně plánovaná už na léto 2006, ale z rychlovky, kterou… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno