Reklama

Reklama

Odložené případy

(seriál)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2003–2010), 114 h 33 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvůrci:

Meredith Stiehm

Hrají:

Kathryn Morris, Danny Pino, John Finn, Jeremy Ratchford, Thom Barry, Tracie Thoms, Nicki Aycox, Susan Chuang, Jonathan LaPaglia, Josh Hopkins, Tania Raymonde (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(156)

Obsahy(1)

Lilly Rush (Kathryn Morrisová) je detektívka, ktorá vo Filadelfii vyšetruje nedoriešené a neobjasnené vraždy, známe ako položka s názvom: Odložený prípad. V prvej časti sa Lilly zaoberá prípadom z roku 1976, kedy bola mladá tínedžerka ubitá na smrť na tenisovom kurte počas akejsi párty. Pomocníčka v zámožnej rodine, Bonita Jakarta (Lillian Hursová), je ochotná svedčiť v prípade vraždy tínedžerky Jill Shelby (Kate Maraová). Lilly Rush teda znovu obnovuje prípad a chce doviesť vraha pred súd. Podozriví sú dvaja bratia, ktorí nikdy neboli z ničoho obvinení, pretože majú za sebou silnú a vplyvnú rodinu. Lilly vypočúva priateľov a ľudí, ktorí Jill poznali jej najlepšiu priateľku Melanie (Lisa Waltzová), jej priateľa Tooda Whitleya (D. W. Moffett), ktorý sa po smrti Jill oženil s Melanie, a vypočúva aj jeho problematického brata Erika (Michael Reilly Burke), ktorý podľahol alkoholu. Lilly je odhodlaná odhaliť pravdu, takže musí donútiť rodinu Whitleyovcov ku konfrontácii ich temnej minulosti, a to napriek neochote a odporu všetkých tých, ktorí s prípadom nejako súvisia, vrátane autoritatívnej a vždy víťaziacej matky (Elizabeth Franzová)... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (423)

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

Nevím, jak moc je to reálné, ale vlastně je to úplně jedno, protože Odložené případy jsou spolu CSI nejlepším seriálem z prostředí detektivů a policajtů, které vyšly v posledních patnácti letech. Vždycky se mi líbila propracovanost scénáře, který nemohl nechávat věci náhodám, ale musel být hodně promyšlený. 85% ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Podle mě nejlepší z kriminálních seriálů,které jsou vesměs o tom samém-zato Cold Case se liší především flashbacky a kolikrát i stářím případu,což je o něco zábavnější než jen samotné vyšetřování.Vždycky mě z toho až mrazí,ráda zkouším hádat,kdo je vrah.Detektivce Lily se také nedá nic vyčíst a navíc má všechno takovou příjemnou mysteriózní atmosféru. ()

Reklama

Reiniš 

všechny recenze uživatele

Stejně jako ostatní Bruckheimerovi seriály (CSI:Vegas, NY, Miami nebo Beze stopy) jsou i Odložené případy, tak trochu na jedno brdo. Skoro každý díl stejně začíná (flashback) i končí (zpomalené záběry na unavené tváře vyšetřovatelů doprovázené nějakým cajdákem). To nic nemění na tom, že má Cold Case skvělou atmosféru a všechny díly si drží dobrý standard. Kathryn Morris je skvělá herečka a celý seriál táhne na svých bedrech, jelikož většina ostatních postav je celkem o ničem. Na seriál se kdykoliv rád podívám, ale pravidelně bych na to asi koukat nemusel. ()

VenDulin85 

všechny recenze uživatele

Tento seriál si hraje s hypotézami co by kdyby, ústřední hudební motiv se vám vryje do mozku a nepustí. Rozhodně je na topu současných seriálů, vyčnívá svojí originalitou a nádhernou hudbou. Nejvíc mě dostal díl, ve kterém hledali po x- letech holčičku, o které mysleli, že ji někdo z rasových důvodů zabil a nakonec ji našli živou pár mil dál, měla po nehodě amnézii a dětství si nepamatovala. U některých dílů jsem fakt měla slzy v očích, za což může podmanivá hudba a zajímavé náměty. 4* ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Tahle série mě hodně baví, nejenže díly utíkají poměrně svižně, ale vždycky jsou okořeněné skvělou hudbou a dokážou dojmout, plus velmi dobrý střih. Samozřejmě jde dokola o to samé – vyslýchání, zapírání, lhaní, vyslýchání a odhalování pravdy a vždy posle stopáže poznáte, kdy konečně narazili na toho pravého. I tak mě spousta těch dílů bavila a je faktem, že jsem je viděla téměř všechny. ()

Galerie (1 036)

Zajímavosti (25)

  • Na konci epizody hraje „Only You (And You Alone)“ od The Platters. (SONY_)
  • Na konci epizody hraje píseň „Every Breath You Take“ od The Police. (TheSpearCZ)

Reklama

Reklama