Od děsivých událostí uplynulo půl roku. Rachel Kellerová se synem Aidanem opustila Seattle a přestěhovala se do Astorie v Oregonu, kde nastoupila do místních novin. Jednoho dne se doslechne o záhadné smrti středoškoláka Jakea a pochopí, že duch holčičky Samary opět zabíjí prostřednictvím smrtící videokazety. Podaří se jí videokazetu najít v domě Jakeovy spolužačky Emily a zničit. Ducha se tím však nezbaví. Samara se dál zjevuje Aidanovi, jehož těla se podle všeho chce zmocnit, a podle chlapce je neustále sleduje. Jedinou možnost, jak spolu mohou komunikovat, aby je duch neslyšel, mají během spánku, pomocí telepatie. Po jednom ze Samařiných útoků skončí Aidan v nemocnici a doktorka Templeová zakáže Rachel přístup, protože se domnívá, že syna týrá. Rachel mu ve snu slíbí, že se pokusí Samaru zastavit. Začne pátrat po její matce Evelyn a objeví deníky, které si psala. Vypátrá, že se kdysi pokusila utopit dítě a od té doby žije v blázinci. Navštíví ji v naději, že se od ní dozví, jak by mohla svého syna zachránit. Evelyn jí však poradí pouze to, že má syna poslouchat. Chlapec jí ve snu tvrdí, že ho musí zabít, jinak Samara nezmizí. Rachel si uvědomí, že ji Aidan oslovuje jménem, když však jeho tělo ovládá Samara, oslovuje ji vždy maminko. Pochopí, že dívka chce maminku, a když se v televizi objeví samy od sebe záběry ze smrtící videokazety, nechá se vtáhnout do děsivé krajiny z nahrávky. Ocitá se ve studni, v níž kdysi Samara zahynula, a ví, že má šanci ducha zastavit. Ještě však netuší, co by měla udělat... (TV Nova)

Wolf

Zdarile pokracovani predchoziho dilu, nektere momenty jsou sice zname z prvniho kruhu, takze tusite co se muze stat, ale scen pri kterych netusite co nastane je vic, pokud jste se bali u prvniho kruhu a predpokladam, ze ano :) budete se bat i u jeho pokracovani ()

Mocoft

Vizáž Samary je jakoby okopírovaná z The Grudge, ale to je oproti tomuto kusu "Pan" horor se skvěle budovanou atmosférou! Ten konec to trochu spravil. Už už jsem chtěl dát o * méně. Kruh byl originální, zamotaný, strašidelný. Kruh 2 není ani jedno. ()

shifter

Za normalnych okolnosti dve a pol hviezdicky, zvysna polovica tretej je za efekty s vodou a scenu s jelenmi ;-) Solidny thriller, ktory vsak s predchadzajucim filmom nema okrem tvorcov a hercov vela spolocneho. Skoda. ()

Alojs

Rozhodně se nedá tvrdit, že by se druhý Kruh nepokoušel prohloubit jedničkou nakousnutý příběh. Ačkoliv jsem původní japonské pokračování doposud nezhlédnul a nemohu tak posoudit, nakolik je americká verze obohacenější a originál okleštěnější, troufám si ocenit snahu tvůrců „neodvyprávět to samé“. Odmyslíme-li si prvních pět minut filmu a známou scénku s kazetou a sněžícím televizorem, je divák konfrontován s úplně jiným materiálem, v němž se tu a tam objeví jistý odkaz a náznak něčeho, co připomíná onen „starý-dobrý“ Ring One. Bohužel… tvůrci pochodují cestou natolik nevyšlapanou, že se dost podbízí má oblíbená formulace: "Kterak jsme kuchtili z pouhé vody a uvařili velký... ***** ...velký kulový". ***** Příběh druhého dílu by se dal shrnout přídavnými jmény typu „hloupý, naivní či drzý“. První Kruh byl zajímavý a silný zásluhou své jednoduchosti a na základě zdánlivě blbé historky dokázal skoro nemožné – získal si milióny diváků. Zásadní rozdíl ve věrohodnosti zpracovávaného námětu lze spatřit v celkovém pojetí. A tak jestliže jsem se po zhlédnutí jedničky vyhýbal videopůjčovně a rekordéru, nabyl respektu vstříc černým hřebcům a přestal zabíjet mouchy, po dvojce se zcela určitě nezaleknu návštěvy výběhu jelenů v ostravské zoo a dost možná si i zapnu televizi v době ztráty signálu. ()

Fildas

Poměrně dobrá hovadinka, neříkám že by se u toho člověk neleknul ale je to blbost, herecký výkon Naomi Watts byl dobrý, po vizuální stránce taky dobré ale prostě to něco chybí. (ty jeleni se moc nepovedly) ()

Martin00x

Stále velmi vydařený hrůzostrašný zážitek, který se nikdy nezapomene. Sice to nemá na jedničku ale i tak dávám bez pochyby za čtyři, ještě kdyby se tam přidalo ještě něco malilinko víc, bylo by dokonce za maximum- 5hvězd a to je u nějakých filmů úúúspěch. ()

xenopus

Nevyhnu se srovnání s jedničkou, která mě poměrně zaujala. Dvojku ovšem házím téměř do odpadkového koše. Více lekacích scén, daleko méně psychologie, daleko více nelogického chování hlavních představitelů, méně nápadů a absence kvalitní zápletky. Výsledek? U mně propadák. V polovině filmu jsem se začal nudit a číst si noviny. Když jsem je dočetl, zbývalo ještě skoro dvacet minut, které jsem tedy poctivě shlédl. Napříště si ale nechám ujít minut celých sto pět. ()

Slapi15

Velké zklamání, jinak to slušně nazvat nemohu. S hororem to nemělo nic společného - spíš bych to nazval temnější detektivkou s hodně slabým příběhem. ()

Kozy9

Nudné pokračovanie bez štipky iskry. Nulová príbehovosť, trápne výkony, podpriemerné lakačky. Jediné čo sa zlepšilo boli efekty, no to k dobrému filmu určite nepostačuje. 30% ()

Scraffy

Oproti prvému Kruhu to je veľký pokles. Tam, kde sa prvý Kruh snažil navodiť tajomnú atmosféru, tak tu tento predvádza už len slabý odvar. Neviem, kde nastala chyba. Veď to režíruje ten istý režisér, ktorý stál za úplne prvým Kruhom. Zrejme mal veľa problémov, čo je v podstate aj vidieť. Film je prvých 40 minúť strašne nudný a zbytočne dlhý. Nič nového sa tam nedeje a skôr ma iritovalo, ako sa snažila hlavná postava pátrať po tom, či je naozaj Samara naspäť a to aj cez to, že to bolo viac než jasné. Po scéne v kúpeľni sa to našťastie rozbehlo a už začala pravá ducharina. Koniec bolo poriadné klišé, ale pekne sa na to pozeralo a všetko to prekvapivo do seba zapadalo, takže finále ku koncu celkom v pohode. Ale už by radšej nemali točiť pokračovanie. ()

hrumsrt

S úspěchem prvního filmu byl vznik sequelu takřka nevyhnutelný. Jenže hned prvním problémem je, že příběh tehdy působil opravdu uceleně, takže cokoli přijde může nabourat celkové kouzlo. Nejprve to tak nějak funguje jako reakce na první film, tedy že Rachel likviduje všechny kazety, aby už Samaru nikdo nemohl vnímat. Na což se odkud si vyjeví ta dlouhovlasá ďáblice s úmyslem si asi z Aidena udělat kdo ví co, další rozmočenou potvoru? To pátrání po původu Samary je i celkem fajn a celé to setkání s matkou je okey a určitě jeden z nejlepších momentů filmu. To pak platí i o samotném finále, které je hodně cool, ale toť asi vše. Z hororu to přesedlalo na cosi, takže absence strachu není nic neobvyklého. Škoda, že to je jen nucená nadstavba a s několika bizarními scénami, které jsou režijně nezvládnuté, že se jeví opravdu divně - veškeré destrukční projevy Rachel vůči Aidenovi - to celé hodilo zpátečku. Na to jakou to má stopáž se toho stalo fakt málo, ale i tak se do toho lze lehce ponořit. 50% ()

Hydr0gen

V momentě sledování za 4*, poté už slabší, tak 3*. Občas je to stále napínavé, ale scénář tak nějak nekompaktní a evidentně nastavovaný. Film nemá žádná pravidla, autoři si dělají, co chtějí, a co je napadne, což celé věci škodí. Herecké výkony jsou dobré, vizuální stránka taktéž, ale už to není ono... (Což je nemusí vadit, alespoň jsem usnul;)) ()

snake

Začnu bohůžel pěkně zostra, ale jinak to nejde, protože je tento film je jedno z největších zklamání letošního roku. Potom co jsem se dozvěděl, že režie druhého dílu skvělého Kruhu se chopí režisér původní trilogie Hideo Nakata, byl jsem doopravdy mile překvapen. Jakožto milovník japonských Kruhů to pro mě byla doopravdy velice skvělá zpráva. Ještě k tomu jsem četl, že má jít o spojení Ring 2 a Ring 0- doopravdy super nápad. Jenže to co jsem dostal je doopravdy na zvracení. A přesně vím v čem je problém-Ehren Kruger a jeho naprosto překopaný scénář. A proč překopaný? Protože jde o americký film. Jistě, jak by Američané mohli nechat zemřít hlavní hrdinku z prvního dílu? To přece není možné aby dostala roli jenom tak na třetinu filmu. K tomu ve filmu není ani ň z Ringu 0. A promiňte, když nám začnou servírovat takové perly jakože se do Aidana chce převtělit Samara, že duchové nemají sny....Prostě toto všechno patří do naprostých béček a ne do poměrně inteligentního horroru. Tedy aspoň myslím, že měl být inteligentní. Nemělo by cenu shazovat nevydařenost tohoto filmu na bedra Hideo Nakatovi, protože i když odvedl průměrnou práci, není jeho chybou špatnost tohotu snímku. Co mě ale trochu mrzí je to, že naprosto vyprchala atmosféra, kterou dokázal tak skvěle vytvořit v původním Ringu. Protože bylo naprosto děsivé, že stačil jediný pohled na trochu divného člověka a už vás mrazilo. Největší zklamání tohoto roku! ()

MrMir

Krásné záběry, super kamera...ale ten příběh...navíc jsem nepochopil jeleny, chápete? Nepochopil jsem j.e.l.e.n.y! ()

Sissy zpět na místě činu

Sissy zpět na místě činu