Od děsivých událostí uplynulo půl roku. Rachel Kellerová se synem Aidanem opustila Seattle a přestěhovala se do Astorie v Oregonu, kde nastoupila do místních novin. Jednoho dne se doslechne o záhadné smrti středoškoláka Jakea a pochopí, že duch holčičky Samary opět zabíjí prostřednictvím smrtící videokazety. Podaří se jí videokazetu najít v domě Jakeovy spolužačky Emily a zničit. Ducha se tím však nezbaví. Samara se dál zjevuje Aidanovi, jehož těla se podle všeho chce zmocnit, a podle chlapce je neustále sleduje. Jedinou možnost, jak spolu mohou komunikovat, aby je duch neslyšel, mají během spánku, pomocí telepatie. Po jednom ze Samařiných útoků skončí Aidan v nemocnici a doktorka Templeová zakáže Rachel přístup, protože se domnívá, že syna týrá. Rachel mu ve snu slíbí, že se pokusí Samaru zastavit. Začne pátrat po její matce Evelyn a objeví deníky, které si psala. Vypátrá, že se kdysi pokusila utopit dítě a od té doby žije v blázinci. Navštíví ji v naději, že se od ní dozví, jak by mohla svého syna zachránit. Evelyn jí však poradí pouze to, že má syna poslouchat. Chlapec jí ve snu tvrdí, že ho musí zabít, jinak Samara nezmizí. Rachel si uvědomí, že ji Aidan oslovuje jménem, když však jeho tělo ovládá Samara, oslovuje ji vždy maminko. Pochopí, že dívka chce maminku, a když se v televizi objeví samy od sebe záběry ze smrtící videokazety, nechá se vtáhnout do děsivé krajiny z nahrávky. Ocitá se ve studni, v níž kdysi Samara zahynula, a ví, že má šanci ducha zastavit. Ještě však netuší, co by měla udělat... (TV Nova)

blondboss

Z kultu až do totálneho priemeru. "Syndróm dvoják" sa prejavil aj v tomto prípade a z namakaného atmosferického hororu nám Nakata ponúkol už len odvar s priveľmi vyžmýkanou dodatočnou šťavou z jednotky. Aj keď sa tvorcovia snažili prísť s originálnym pokračovaním a vniesť nové prvky, nefungovalo to. Akokoľvek to porovnám s jednotkou, toto už proste nefičalo a právom zniesol tento snímok obrovskú vlnu kritiky. Naomi ale potešila a pár vydarených scénok tiež, ale čo tomuto hororu chýba oproti jednotke je fakt, že som sa jednoducho nebál. 50 % ()

koza3

Jsem starší a větší přizdisráč. Hororům se defakto vyhýbám, protože mi ty lekačky nedělají dobře, ale nějak jsme narazili na starý dobrý Kruh a rozhodli si oprášit vzpomínky na Samaru. Jednička je pořád scary a má i poutavý příběh, ale dvojka je s odstupem času pouze průměrem. Je tady více lekaček, ale naúkor smyslu příběhu a poztrácí to šmrnc. Podívám se na nedávné Kruhy, ale je jasné, že Samara měla odejít s jedničkou a ne být reinkarnována nuznými pokračováními. ()

Goodlooker

Propadák! Čekal jsem něco nového, objevného a strašidelného, ale více to vypadalo jako Scary Movie 3 (v tom hanlivém slova smyslu), než jako neotřelý "japonský" film. Kruh 2 nemá co nabídnout! Celý film jsem se neuvěřitelně nudil a protože nepřišla žádná, nervydrásající scéna, nechal mne film dokonale chladným. Závěr je nemastný a neuspokojující jako vlastně celý film. Dvě hvězdičky za dobrou Naomi Watts a pohodové efekty, ale prosím vás, nechoďte na to dokina - unudíte se k smrti a budete strašně zklamaní! Hororové scény byly směšné... Už jsem se z toho dostal, nechodte na mne s Kruhem 3. ()

Elemmírë

Ano ano.. nešťastný mrzák položený na základech slavného Kruhu. Pryč je ta děsivost a v ní skrytá krása. Udělat kvalitní a děsivější pokračování Kruhu je nadlidský výkon. možná že spíš jen nesplnitelný sen. ()

Piškot

Slabý jak čaj. Furt jsem si chystal pemprsky, kdy se začnu bát, ale ono nic. Téměř žádné momenty překvapení, předvídatelné obraty - prostě nuda. ()

Belerofon

Trapný odvar jenž skoro celou stopáž jen vykrádá co bylo v díle prvním navíc bez nějakého osobitějšího stylu, od Nakaty bych tuhle rutinu opravdu nečekal...Tentokrát reputaci filmu nezachrání ani Naomi Watts, která je jako vždy "Amazing"...nevím proč tohle vzniklo...prachy??o:))) ()

halberdier

Na to, že se režie ujal tvůrce původních japonských Ringů a vrátila se sestava z prvního dílu, je pro mě pokračování velkým zklamáním. To co fungovalo v prvním Kruhu - to jest budování hororové atmosféry ve dvojce nefunguje vůbec. Neuvědomuju si ani jednu scénu, kdy bych se bál nebo nedej Bože mě mrazilo v zádech. V jedničce jsem od začátku byl zvědavý, jak se bude příběh dál vyvíjet. U dvojky sice také, ale ničeho jsem se nedočkal. Postava Samary byla v prvím dílem opravdu symbolem strachu a děsu, postava, která měla tendenci zkultovnět. Ovšem ve dvojce z ní strach nešel ani náhodou, spíš byla otravná než stršidelná. Jediná scéna, která se mně ve dvojce líbila, je tak jak Samara lezla ze studny. ()

david666

Já si teda na rozdíl od ostatních nemyslím, že by dvojka byla až tak špatná - některé scény jsou tady hodně solidní, jako např. jeleni a závěr, kdy Samara leze ze studny. Pravda, první díl byl "něco nového" ale i druhý díl je minimálně průměrem. Kvůli Naomi dávám ještě o * navíc:-) ()

Venceslao90

Mno, čekal jsem nevýrazné pokračování vynikající jedničky, ale ve výsledku jsem celkem spokojen. Atmosféra již není tak hutná a děsívá, samotná Samara je slabým odvarem té Samary z jedničky, ale samotný příběh je pojatý celkem zajímavou formou. Především rozšiřuje události jedničky, i když někde trošku vaří z vody. Ale jako celek to všechno do sebe slušně zapadá. Pokud jste neviděli ani jedničku tak se do toho nepouštějte, protože film se v několika místech výrazně na jedničku odkazuje a vy byste stejně dění dvojky nepochopili bez předchozích znalostí jedničky. Já osobně si po shlédnutí tohoto snímku pustím znova jedničku, protože mě to nažhavilo na předešlé události, které jsem už trošku pozapomněl, a to přeci není pro dvojku zrovna špatná vizitka. :) Solidní tři hvězdy. ()

mima33

Po neskutočne úžasnej jednotke, prišla dvojka, ktorá ma nechala vyprahnutú sedieť na sedačke a diviť sa. A nad čím som sa divila? Ako sa im podarilo to tak pokašlať?! Ani Naomi, ktorá hrá ako vždy perfektne tento film nezachránila. Samara už nebola tým strašiakom, ako v jednotke a skôr mi to celé pripadalo komické. Ale ako milovník jednotky dávam aspoň 3* i keď sú na pováženie. ()

brasek

Snímok nemá takú temnú atmosféru ako jednotka, ale je akčnejší a živší. Myslím si, že stávka tvorcov na viac akcie sa podarila. Nemáme síce príbeh zahalený tajomstvom, ale je porovnateľne kvalitný ako prvý snímok o Samare. ()

Prokii

Musíme si přiznat, že teď to celé stojí na Naomi. Tvůrci asi po úspěšné jedničce dostali chuť na pokračování, ale asi zůstalo jen u plánů. Nic nového do filmu nepřinesli. Snaha o rozšíření příběhu Samary dosti pokulhávala a i samotný děj byl až moc viditelný. Pokud jste čekali něco hororovějšího, tak musíte být zklamáni. Popravdě, asi "nejhororovějšího zážitku" se mi dostalo v okamžiku, kdy prodejce domu Morganů najednou otevřel dveře. Celkem smutné. ()

Sissy zpět na místě činu

Sissy zpět na místě činu