Naposledy dětmi

• Itálie L'ultima volta che siamo stati bambini

Poté, co se stanou svědky smrti kamaráda, se skupina tří mladých lidí vydá na záchrannou misi. (HBO Max)

kareen

Je docela osvěžující, že se najde film, který se z tohoto tíživého tématu nesnaží vydolovat močopudné melodrama, ale naopak úsměvnou a laskavou komedii o dětském přátelství, s příměsí italského léta. Bavila mě linie s dětským putováním i ta s putováním vojáka a jeptišky, která zas měla nádech romantické komedie. Velkou devizou snímku byly herecké výkony, především ty dětské, a i typově se mi děcka moc zamlouvala. Samozřejmě došlo i na tragickou stránku věci, ale ta měla nenásilný charakter a pochybuji, že u toho někdo uronil jedinou slzu. ()

Adramelech

Film se naprosto nehorázně snaží brnkat na city diváků. Příběh je těžko uvěřitelný, ale svým způsobem líbivý. Když chce někdo ztvárnit nějakou dobu, musí naddimenzovat charaktery postav, jinak to asi ve filmu udělat nejde. Zahrané je to dobře, hlavně dětští herci excelují. Natočené pěkně, bez artových vylomenin, podle mě zasloužených 60 %. ()

rigby

Příjemný dětský film, ve kterém všechno navzdory době volně plyne. Dětské oči přece jen vnímají i válečnou realitu jinýma očima a autoři je podpořili, takže vlastně všichni jsou v podstatě hodní a všechno dobře dopadne. Až na ten konec, který je tak trochu ránou pod pás, ale plně odpovídá názvu filmu. ()

Dale

Nevadí mi, keď sa vážna téma natočí s nadhľadom a humorom, ale tu to bola miestami fraška (talianski vojaci) a aj to putovanie či detí, alebo dospelej dvojice bola občas nuda. Škoda, lebo miestami to malo veľmi dobré momenty. ()