In a Violent Nature

• Austrálie In a Violent Nature (více)

Hororový slasher, který metodicky líčí záhadné vzkříšení, řádění a odplatu nemrtvého monstra v odlehlé divočině. (JasonCZ)

tenebrae86

Esenciální lesní slasher, kde nechybí parta mladých výletníků, krásné hluboké hvozdy a nesmrtelné vraždící monstrum. Legenda, vyprávěná klasicky u táboráku, byla fajn, celé to hodně připomíná Pátky třináctého, Madmana, nebo The Prey, včetně některých vražd, které tu jsou opravdu hodně brutální. Praktické gore efekty jsou na filmu vlastně to nejlepší, protože jinak mu bohužel schází pár důležitých vlastností a tím jsou spád a napětí. Pomalé tempo, absence hudby a dotváření atmosféry pomocí lesních, někdy až zlověstných zvuků, bylo sice uklidňující, až relaxační, ale i tak mi to připadalo příliš natahované. Nezvyklé "bezdějové" vyprávění z pohledu vraha taky napětí nijak nepomohlo, naopak zabránilo vytvořit si k postavám jakýkoliv vztah a jejich postupné, ač efektní, vyvražďování mě vlastně nechávalo úplně chladným. Konec zvláštní, netypický... No celkově mi k tomu tři hvězdičky dobře pasují, jako pocta danému subžánru to nebylo úplně špatné. ()

Wancohoff

Smutne ze film z roku 2024 svojou kvalitou neprekona ani piatok 13teho z 1980 ktory uz aj tak aj na svoju dobu bol lacny brak. ()

krusty2 odpad!

I slasher môže byť inteligentný a logicky.V tomto pripade je oboje preč.Ak chcete vypnúť mozog a pozrieť ďalší zbytočný slasher. Tak tu ho mate.Na gore scena na útese je fakt totalna blbost.Mne to vobec nesadlo ()

warrenur

Kvitujem pomalu kameru a i pribeh pri ohni s opat fajnovou kamerou vystihujuci story-telling z uvodu. Zial po tom, ako sa tvorca zameral na napadite gore to na mna posobilo znacne amatersky a napatie sa vytratilo. Pribeh damy v zavere mi uz do toho nezapadal. Pohlad dievciny vsak ano. Skoda, vyzeralo to slubne. Ale azda Nash ako tvorca porastie. ()

AnanAss

Zmutovaný Shrek se vrací ze záhrobí a kosí hlava nehlava místní vidláky a otravné trempy. Sledovat samotné řádění z pohledu zabijáka je dobrý nápad, ale tady to na poli celovečeráku úplně nefunguje… být to vtěsnáno do půlhodinového kraťasu, jsem spokojenější, protože takhle se toho moc neděje a většinou sledujeme jen procházku lesem. I když v těch pár momentech jsou ty groteskní brutalitky moc příjemné a jistě potěší nejen studenty řeznických učilišť. Look osmdesátkových levných hororů se tomu upřít nedá, stejně jako vizáž vraždícího horníka, který se pohybuje šouravým krokem a své oběti stejně v dalším střihu dostihne… a dává vzpomenout na všechny ty Džejsny a Majkly. Bod strhávám za blbé finále, protože tady se měl ten hromotluk ve flanelové košili doslova utrhnout ze řetězu. ■ AnanAss‘s Score: 4/10 ■ ()

Daiker

Zklamání, které jsem i tak nějak tušil.... Nápad zajímavý a to je vše.... Jinak nuda.... Absence nepříjemné hudby mi dost vadila, Gore scény byly trapné a k smíchu.... A ten konec to úplně zabil.... Asi jen pro intelektuální jedince ve stanech na festivalech..... ()

John80

Čo sa stane keď sa prebudí zlo v podobe šialeného vraha? Masakralny slasher , kde skupina priateľov na chate začne bojovať o svoj život, film so zvláštnym koncom 3* ()

Dombzila

Vrah Johnny, kterej právě vstal z mrtvých si vyšel na špacír a během toho sejmul pár lidí. I takhle by šel tenhle film popsat. Většinu času tedy sledujeme vraha chodícího lesem a tu a tam někoho pořádně zamorduje. A když říkám pořádně, tak fakt pořádně, protože vraždy jsou bez debat ta nejsilnější stránka tohoto snímku. Jsou vyloženě luxusní a dost nápadité. Samotný vrah vypadal a působil taky dost solidně a jeho háky byly opravdu super. Zaujala mě i kamera, protože je tu mnoho statických, dlouhých a i pěkných záběrů ze skvěle využitého prostředí lesa. Jenže pak bohužel musím zmínit ještě jednu věc. Co zatraceně mělo znamenat těch posledních 15 minut?! Místo pořádnýho masakru na konec tu je dlouhý rozhovor o tom, jak nějakýho borce tam před lety napadl medvěd. Prostě proč? In a Violent Nature tak ode mě tu čtvrtou hvězdu zkrátka nedostane. Jaká škoda, protože zbytek filmu nebyl vůbec špatnej. 60 % ()

Lucilay

Kdo hrál někdy hru Dead by Daylight z pohledu killera, pro toho tenhle film bude super podívaná. Dává to úplně stejnou energii. ()

Mamlas odpad!

Na tomto počinu, nebudu tomu říkat film, je nejvíce zajímavé to, že lze natočit takovéhle cosi, co má 93 minut, a přitom to není vůbec o ničem a neobsahuje to vůbec nic. Kromě pár ojedinělých gore zpestření je to absolutně prázdné a super pomalé nic o ničem s nikým. Absolutní amatéřina, nuda a zmar. Za nápad s lidským uzlíkem někde kolem poloviny dám 1%, tak jen díky tomu to nebude čistá nula. ⬇️ 1% ()

Charvy.666

Film jako složený z nepoužitých nudných scén z Pátku 13, kdy Jason svým jistým a POMALÝM krokem pronásleduje oběť, scén kde herci ztratili sluch a periferní vidění a do toho se jim připletly nějaké ty vraždy. Ty jsou však dosti brutální, to se musí nechat. V tomhle případě musím dát palec nahoru. Ale hlavní premisa filmu, slasher z pohledu zabijáka, je vlastně celkem nudná ale naštěstí se jí tvůrci nedrží celou stopáž. Takže tu máme ve výsledku průměrný slasher, s nejbrutálnějšími killy za poslední dekádu. Jestli to stačí, musíte už posoudit samy. 60% ()

tobin

Druhý Macko Puf sa mi javí popri tomto braku ako masterpiece. Zle zahraný horor bez scenára a vlečúcim sa dejom. Príbeh genézy zabijaka je na smiech. Väčšinu filmu som videl zadnú časť Johnnyho hlavy a jeho chôdzu. Prirovnal by som to k ďalšiemu podobnému skvostu-Piglady. Na druhú stranu treba pochváliť zabitia. Boli inovatívne, originálne a niektoré aj vcelku brutálne. Slasher filmy sú pre mňa zábavou a tej tu veľa nebolo. Viac ako pri sledovaní filmu som sa pobavil nadšenými komentármi  na tejto databáze... ()

Easykill

Tak tohle tady asi ještě nebylo! Slasher na heráku! Parádička! Nemůžu si pomoct, ale já viděl zmrtvýchvstání Jasona Voorheese, i když to teda podle všeho je jakýsi John. Nevadí, ať je to co je to, já se příjemně bavil. Spojení art a horor je ideální stav! Statické záběry, kamera sledující vraha namísto obětí (až do určité části), rozhovory lidí slyšené jen z dálky, extrémní a inovativní mordy... Chápu, že pro normální konzumenty to může býti nepochopené ba dokonce nudné. Za mě je to pravý opak, protože tohle je něco co tu ještě nebylo a funguje to parádně. Scéna s hákem je over the top! Musel jsem to vidět hned 3x, lahůdka! ()

brasek

Ďalší do počtu snímkov žánru "slasher". Bezduché, bez poriadneho príbehu, s pohľadom na chrbát vraha sa atmosféra nedá spraviť. Snaha o nejaké retro? Kedy už ľudia pochopia, že horor nie je o počte odrezaných hláv? ()

Polux

4/10 | Po příjemně brutálním traileru, ehm, nepříjemně brutální zklamání z výsledného filmu. Na pár slasherů, které využívají pov zabijáka, už v minulosti došlo, ale není jich zase tak moc. Proč asi? Protože bez nějaké scream queen, alias hlavní kladné postavy, není ve filmu komu fandit, aby nedobrovolné setkání se smrtkou přežil, napětí bez divácké nevědomosti kdy, jak a na koho nezastavitelná pochodující mašina na zabíjení znenadání udeří, nemá z čeho pramenit a budování strašidelné atmosféry zcela absentuje nebo se vyskytuje jen v minimálních dávkách. Co Nash nabízí namísto toho? | Moderní digitální audiovizuál v kdovíproč obrazovém formátu 4:3 (neklamný to znak indie/artové produkce:-)), který se dost bije s celkově zamýšleným stylem, evokujícím staré dobré 80s (nechápu, proč Nash nepoužil nějaký vintage obrazový filtr), kladné postavy jsou bez výjimky nezajímavé maso na porážku, prostinký příběh, který je přítomen jen proto, aby se neřeklo, pár tu více, tu méně slušných gore scén (originální a zábavná fatalita - protahování hlavy tělem - je bohužel pouze jedna, což je na kvalitní slasher politováníhodná bilance) a s tím související nikterak ohromující bodycount, spousta dlouhých a žel nudných scén zabijáka pochodujícího sem a tam lesem s videoherní kamerou za zády (jediná věc, která mě ve filmu děsila:-)), jedna trochu nápaditější kamerová sekvence (likvidace nezvaného táborníka z ptačí perspektivy), potenciálně zajímavý trumf filmu, totiž zabijákův vzhled, odhalený už v polovině filmu a finále, které namísto toho, aby film zakončilo šíleným gore festem, je nepochopitelně pojato jako banální road movie konverzačka. | PeZet ()

mdf

Další z neuvěřitelně hloupých slasherů, utahané a  pomalé, bez žádného napětí, možná scéna na skále a pak ve stodole se strojem, jinak strejda chodí po lese, shání řetízek,no a s každým na potkání rád pokecá. ()

vinducha

Na 79. rok by to byla hodně slušná zábava , pan Carpenter by byl asi tehdy spokojený . Nicméně způsob popravy provedený po 43. minutě projevuje tolik nezvyklé originality , že se to nějak ohodnotit musí. ()