Reklama

Reklama

Will Smith - od prince ke králi

  • Velká Británie Will Smith: The Prince of Hollywood
Velká Británie, 2021, 58 min

Obsahy(1)

Byl umělecky aktivní už od svých dvanácti let, proslavil se jako rapper, je hollywoodskou megastar a má na kontě Oscary i Grammy... Řekne-li se Will Smith, většina filmových fanoušků hned dodá: Muži v černém. Ano, rolí v této dnes již kultovní trilogii se proslavil celosvětově jako herec. Amerika už ho ale v té době znala dávno. Byl totiž zároveň nesmírně úspěšným rapperem a v devadesátých letech i oblíbenou televizní tváří díky seriálu Fresh Prince. Když v roce 2022 získal Oscara za svůj výkon v roli otce Williamse ve snímku Král Richard: Zrození šampiónek, dalo se v nadsázce tvrdit, že z prince vyrostl král. Triumfální pocit ze zisku pozlacené sošky mu ale trochu zkalil skandál, o nějž se postaral přímo na oscarovém pódiu, když inzultoval svého kolegu Chrise Rocka. (Česká televize)

(více)

Recenze (8)

castor 

všechny recenze uživatele

Upřímně jsem tehdy ty oslavné reakce na Krále Richarda úplně nechápal. Za mě porce amerického patosu, tematicky líbivá a k tomu Will, který pláče, dře, tlačí na pilu… Ocenil bych ho za jiné role. Každopádně úspěšný rapper, herec i producent. Prakticky na cokoliv sáhnul, proměnil ve zlato. Přísná výchova, katolická škola, skromné podmínky. Při vojenské výchově mu pomáhal humor. Podařilo se mu z hudby přejít k televizi (velepopulární Fresh Prince) a následně také k filmu. S Martinem Lawrencem dostali údajně improvizační volnost (samotnému debutujícímu Bayovi se totiž úplně nepozdával scénář), právě po Mizerech následovaly samé hity – megalomanský Den nezávislosti, trikoví Muži v černém i nadupaný thriller Nepřítel státu. V té době se mu dařilo i v hudební branži. Odmítl roli Nea v Matrixu, raději se soustředil na přepálený western Wild Wild West. Uznání kritiků se mu dostalo díky Michaelu Mannovi v Alim. První nominace na Oscara. Pak přišla další série komerčních jistot. A po nich další… Smith byl absolutní kasovní jistotou. Tvůrci vynechali dramata Sedm životů a Diagnóza: Šampión, či velký (kasovně) romantický úspěch Hitch. Může se zdát (ale asi to mám jen já), že v posledních letech lehce ustoupil z absolutního zájmu, každopádně pořád zůstává velkou osobností tohohle zábavního mumraje. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Pěkný propagační medailonek. Jako čtyřtónový rapový hudebník je bez talentu, jako herec je velmi talentovaný. Být sledovaný při vynášení odpadků 300 miliony sledovatelů je snad úchylnost. ()

William_ 

všechny recenze uživatele

Celé to působí jako takový flex na Willovu kariéru. Cením ale, že se zde zmínily i ty snímky, které skončily v propadlišti dějin. Ale nemůže se prostě vše povést na první dobrou. Já Willa nejvíce žral ve Fresh Princovi a Já, legenda. To jsou pro mě nezapomenutelné role. Dokument mě jakkoliv neurazil a naopak jako shrnutí jeho bohaté kariéry to bylo fajn. Jen ten jeho syn mi není moc sympatický a nejde v otcových šlépějích - výjimkou je jen film Štěstí na dosah, který si střihl právě se svým otcem. ()

andrii 

všechny recenze uživatele

A tak "vlít" do míst, po svých. Stylem víru, vlivu osobitých. Smrští lví. Postihnout dvorce smělých. Smést mosty tmy. ()

petikacka 

všechny recenze uživatele

Willa sleduju už od dob Fresh Prince. Mám ráda jeho bezprostřední humor a jeho filmy. Bad Boys mě odvařil a z kina jsem jsem odcházela úpa v odvaření. Další pecky následovaly a já osobně nejvíc miluju Já, robot. To je moje jednička. Jeho život evidentně není žádná hitparáda, ale nechci se dostávat na úroveň bulváru. Prostě ho mám ráda...Za mě 85% ()

koduro 

všechny recenze uživatele

Vychvalování jak je Will Smith úžasný od Willa Smithe. Nikdy jsem tohoto herce nemusel, ale některé jeho filmy nejsou špatné. ()

hafak 

všechny recenze uživatele

Dle tohoto dokumentu jsem získal pocit, že Will jen rapuje a občas natočí nějaký film! O ničem jiném než o rapu to prakticky nebylo. ()

Reklama

Reklama