Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

Flipnic

Obecně moc klasická sci-fi nemusím. Ten žánr mi nesedí. Příjde mi nenápaditej, je pořád o tom stejným dokola, nejde tam nic pořádnýho vymyslet ... No a to je právě ta perlička na téhle výjimce, která mne fakt dostala ... Většina stopáže filmu se tváří úplně klasicky a typicky pro daný žánr. Kdesi byla tajná raketa ve vesmíru, pak zmizela, teď se náhle objevila, máme nějaký zvukový záznam, který pokládá spíš další otázky ... No poletíme se tam podívat. Z toho jeden z posádky prostě vyčnívá, protože není členem, ale vynálezcem té podivné kosmické lodi. Klasika, pořád to stejný dokola říkal jsem si. A co tam najdou, buď nic a nebo mimozemšťany. Jenže to jsem se pletl!! Film mne držel celou dobu díky dobrým hereckým výkonům a velmi zajímavou výtvarnou stránkou. A když se začalo zjišťovat, "co tam vlastně je", tak jsem si říkal "To je mazec!!! Tohle jo!!" ... Poslední třetina filmu je doslova ... peklo... ()

Divočák

Liberate tuternet ex infernis! Vůbece se nedivím, že po tomhle filmu svěřili Andersonovi režii Alien vs. Predátor (to, že to dopadlo tak jak to dopadlo, je věc jiná). Já bych to totiž udělal taky. Snad žádný film od Cameronových Vetřelců totiž neoplývá tak skvělou space hororovou atmosérou jako právě Event horizont. Béčkař Anderson se neuvěřitelně pochlapil a už od samého začátku drží diváky přikované hluboko do sedaček. Nápad s lodí, která cestuje skrz prostor a čas, ale proletí při tom samotným peklem, působí navíc dostatečně děsivě a pro neznalce sci-fi (jako třeba mě) taky hodně originálně. Škoda jen, že tomu ke konci trochu dochází tempo a jako vždy se zachrání "ti nejhezčí" a nejukecanější. ()

Dadel

Jeden ze dvou filmů, ze kterých mi bylo fyzicky nevolno. (Tím druhým je 120 dní Sodomy, pokud vás to zajímá:) Ale pozor, to není výtka - naopak si toho cením.:-) Ono v dnešní době už není jednoduché natočit horor, který by dokázal takového otrlého cynika jako jsem já zcela upřímě a nefalšovaně zhnusit:-) Paulu Andersonovi se to povedlo. Dobrá práce!:) ()

Madison

Film, ktorý vo mne na začiatku vzbudil záujem (svojou ponurou atmosférou vesmíru) a uviedol ma do deja, aby ma vzápätí na to previedol sériou tupých, nezmyselne zostrihaných, nič nevysvetľujúcich scénok, nefungujúcich v myšlienkovej a čo ma prekvapuje, už vonkoncom nie v zábavnej rovine. Obsahovo zmätený, chaotický, vizuálne neatraktívny horor, ktorý je absolútne nemožné akýmkoľvek náznakom prirovnať k mainstreamovému Votrelcovi. ()

Lima

Velmi bizarní nechutnost, která je skvěle natočená a po které vám nebude asi moc dobře na duši. Takových filmů se moc netočí. Tleskám Paulu Andersonovi za to, že bez ohledu na reeakci diváků vždy mocně tlačí na pilu a kašle na to, že průměrného diváka zhnusí. Jakpak asi vypadala původní nesestříhaná verze, která je o 40 minut delší? To teprve asi byla soda. ()

• Paul Anderson byl při koncipování vizuálního stylu ovlivněn nejen sci-fi klasikami, ale také například pocity, které v něm vyvolala návštěva historické části Paříže. Třeba trysky lodi zcela úmyslně připomínají o devadesát stupňů otočené věže katedrály Notre Dame. (NIRO)
  • Skafandr, který herci nosili, vážil 65 liber (30 kilogramů). (Džejkop)
  • Když se loď Lewis a Clark chystá připojit k hlavní přechodové komoře Horizontu události, je vidět její číslo - 13. (Džejkop)