Od chvíle, kdy John Connor s matkou a terminátorem zabránili zkáze lidstva, uplynulo deset let. John se snaží žít tak, aby ho stroje nedokázaly najít. Vymazal o sobě všechny údaje a zničil vše, co by ho mohlo spojovat s minulostí. Jedné noci se ale objeví nejdokonalejší typ terminátora s označením T-X, který se vydá hledat cíle určené k likvidaci. John je zraněn při autonehodě, a tak se vloupe na veterinární kliniku pro léky. Přistihne ho tam Kate, která se vrátila kvůli jedné ze svých zákaznic. Ukáže se, že se oba znají ze školy, ale dřív než si cokoli stačí vysvětlit, vtrhne na stanici T-X a zabije zákaznici v domnění, že jde o Kate. Zjistí, že v budově je i její hlavní cíl John Connor, ale dřív než je stačí oba zabít, zachrání je starší typ terminátora T-101. Ten pak Johnovi řekne, že byl vyslán, aby ho chránil, a že soudný den byl jejich zásahem před deseti lety pouze oddálen a nyní zbývají do vypuknutí jaderné války pouhé tři hodiny. (TV Nova)

Domtchaa

Dílčí akce jsou pekné, ale dohromady me to nejak nesedi...jsem rad i za repetitivni pribeh, ovsem kdyz se to ani nepriblizi kvalitou dilu predchoziho tak to pusobi spis otravne... Arnie vypada uz dost stare a navic jeho hlas v nekterych scenach pusobi dedkovski. Navic mam pocit ze v druhe polovine filmu se asi dost strihalo, urcite by to sneslo u pul hodinky navic. Dale by me zajimala neucast E. furlonga, celkove se me herci zde moc nelibi. Soundtrack .. ani nevim ze k tomu naky byl..Film vystaveny jen na jedne megalomanske scene mne taky neprijde jako moc dobry napad, kor kdyz je to uplny opak dvojky ktera stala na vicero akcnich a zapamatovani hodnych scénách, což byl dobry zaklad pro nejlepsi akcni film vsech dob ... prumer a jako pro fanouska zklamani ()

smely

Už chápu,proč jsem tolik odolával se na tohle "pokračování" podívat. Je to bez pochyby ten nejhorší díl z celé série a to jsem čekal,že řeknu o T/Salvation. Ani se mi o tom nechce moc rozepisovat,takže kdo čeká temný,ponurý scifi-thriller z né moc vzdálené budoucnosti,jako jsme u toho byli zvyklí z předchozích dvou dílů..nedočká se. Jedná se spíš o cover toho nejlepšího z jedničky a dvojky a né moc dobře zvládnutý. Jedna hvězda za Arnolda a druhá za konec v němž se konečně objevila klasická Terminátorovská hudba. ()

Lou_Pagi

K legendární 1 a 2 má tento film daleko. Nepřekvapující děj. Je to takový jeden pěkný velký efekt s několika dobrými nápady. Nejvíc mě pobavil přeskok z jednoho auta na druhé a hláška "Budu řídit" :D Díky Arniemu 3,5 hvězdy. ()

BaseDallas

Musím pozmeniť názor na tento film. Pre čosi sa mi Rise Of The Machines nepáčil, ale po nedávnom pozretí to nebolo také zlé. Triky uspokojivé, akcie požehnane, herci príjemní, dialógy OK, dej mal zmysel. Nemá to síce na Judgment Day, no vcelku sa to dalo. Jediné, čo mi chýbalo, bola trošku väčšia atraktívnosť exteriérov, tie použité pôsobia dosť tuctovo a tým sa celý, inak vydarený film posúva do akejsi nedefinovateľnej šedosti...a možno to nebude iba exteriérmi ;) Btw, na záver kvíliacu T-X si mohli tvorcovia radšej odpustiť, bolo to dosť trápne. ()

Filatov

Terminátor 2 byl tak geniální, že ho překonat asi nelze díky té hutné atmosféře kterou měl ale trojka se s tím poprala srdnatě a to tím, že šla svojí vlastní cestou a vzala to tak nějak více akčněji na úkor atmosféry a také se nebrala vážně takže jsem se při sledování trojky i několikrát pousmál při některých scénách a to byl určitě účel tvůrců, takže jo Rise of the Machines je určitě vydařený pokračování, protože akce výborná a humor také :-) ()

RomanBond007

Ďalšie pokračovanie úspešnej série Terminátor. Film ohúri celkom dobrými efektami a hudbou, ktorá je podobná ako v predchádzajúcich častiach. Na megaúspešnú dvojku to nemá, ale každý, kto má rád ,,Terminátora´´ nebude sklamaní! Arnold stále ako Terminátor, stále slabší ako jeho protivník, no stále vyhrá. Režisér nezmenil Connorovu minulosť, ale jeho budúcnosť, čo ho ženie dopredu. Kristianna Loken ako vražedný stroj, fúha :D. Ale inak skvelý film.90%!!! ()

dragon

Režisér ubral na atmosfére a doplnil ju akčnosťou.Už dospelý John Connor má další problém.Ide po ňom zatial najvražednejší terminátor T-X v podobe krásnej ženy (Kristina Loken) na jeho stranu sa pridá zastaralejší T-800 (Arnold Schwarzenegger). Súdny deň sa blíži. ()

dauby

Pořád skvělé, pořád výborné nápady. I trojka je bezva, i když na dvojku to samozřejmě nemá. Jenže dvojka je nejlepší akční film všech dob. U mě jasná pětka! ()

shinlove

Povedený snímek, který se tak snažil navázat a překonat Camerona a hlavně nikoho neurazit, že...opravdu nic nezkazil, nic nového neobjevil, nepředvedl, jen měl samozřejmě lépe udělané efekty, protože doba pokročila. Ale to nic neubralo na tom, že to byla pěkná podívaná a vlastně jí není kromě výše zmíněného co vytknout. 4* ()

Jardatekk

Arnold pro mě bude vždycky jedna z největších hvězd a to od dob prvního pověšeného plakátu v pokoji či prvního zvednutí činky. Po Terminátorovi 2 rozhodně jeho kvalita neklesla a božský Arnie se opět prohání na policejní motorce a nic jej nemůže zastavit – snad jen kdyby došel benzín v nádrži. Prostě klasika, která nikdy nemůže omrzet. Moc se těším na jeho comeback v T4. Přeci jenom dělat takový snímek v 66 letech to už chce hold fištróna :) ()

karatista36

No, nebylo to ani zdaleka tak dobré, jako předchozí díly. Hlavní záporák už prostě neměl takové charisma, nebyl tak nezničitelný. Hodný Terminator, i když ho hraje stejný herec, je to jiný typ a je to vidět. John Connor se změnil z rebela na ustrašeného chlapíka. ()

abrat

Dobrý výkon Arnolda, ale aj ženskej terminátorky Kristanny Loken. Tá by mohla hrať aj iné filmy. Film má asi hodinu pred koncom divnú stiesnenú atmosféru, pred blížiacim sa atómovým výbuchom. ()

Otan

Ano ,amíci sice dokážou jedno téma rozpitvat na ultimum,a bohužel trojka se za a)vykradla sama sebe, za b)ještě ke všemu pokus o komedii,což Termiňáka háže úplně jinam a za c)Arnold byl myslím rád,že to byl jeho poslední Termiňák ,protože na další by už asi fakt neměl. ()

Arany

Na tom filmu není nic moc špatně, akorát má tu smůlu, že je porovnávaný se skvělými Terminátory Camerona. Někdo si stěžuje na to, že chybí Sára Connorová, ale já myslím, že její absenci slušně zahladili. Trochu mě rozhazuje princip alternativních realit. Mám dojem, že jako první s tím přišli ve Star Treku, když už nemohli vysvětlit rozpory mezi jednotlivými seriály a filmy, rozhodli se, že se svět Star Treku rozdělí na jednu a druhou linii a podle kontextu a tak pochopíte ke které nové dílo patří. Pokud nemají kvalitní tým, který všechny komiksy, seriály a filmy kontroluje, stane se to každému kultu a tak se začnou větvit. Takže fanoušci teď nemohou říct, jestli soudný den byl, nebo jestli byl v roce 2003, nebo 2011 jako 230905-terminator-pribeh-sary-connorove (Svět Star Wars tomu dokázal do jisté míry zabránit a to tím, že v roce 2014 většinu starých projektu dekanonizoval.) V tomhle filmu mi také chybí takový ten společnostpovznášející kontext a terminátoři jsou až moc lidští a ztrácí tu svoji robotyčnost, ale stejně klobouk dolů k výkonu Schwarzeneggera. ()

zurivymlok

Pro mě je toto naprosto zbytečný film, který tak nějak nezapadá do Cameronovi koncepce - a to hned v několika ohledech. Nejvíce mi vadila postava Johna Connora, který je zde vykreslen spíše jako chcípáček a slaboch, což mi k němu vůbec nesedí vzhledem k tomu, jakou povahu měl jako dítě a jakou povahu měl mít v budoucnu. Kristanna Loken jako Terminátor mi nijak nevadila, i když snaha dělat z ní dokonalejší stroj jak T1000 mi nějak neseděla. Ano, sice uměla ovládat i okolní stroje, ale prostě oproti T1000 nebyla ani zdaleka tak cool. Celá zápletka o oddálení soudného dne mi prostě tak nějak neseděla, přišla mi vycucaná z prstu a nedostatečně logicky podložená. Scénář taky nic moc a některé hlášky byly za hranicí stupidity. Takže nakonec jediné, co stojí za zapamatování je akce s vozem. A to je dost málo pro pokračovatel filmů, ve kterých je zapamatováníhodná prakticky každá akce a každá scéna. ()

Kanty

Kópia T2 menej vydarená Stále veľmi dobrý akčný film Arnie je super. Nórsko-americká modelka je krásna. Efekty sú fajn. Film som k dnešnému dňu videl už viac krát, ale kvavlít T2 určite nedosahuje. 80 % ()

Pythonator

Maximální spokojenost. Je jasné, že na kvalitu T2 nelze navázat lepším filmem, ale lze navázat filmem, který sice nemůže být lepší, ale zato je důstojným nástupcem perfektní série, která patří mezi základní kameny filmové sci-fi. Proti trojce nemám žádné výhrady a podívám se na ni vždycky znova a rád. Potěší, že nespadla do digitální doby a efekty jako demolice a autohoničky jsou hezky pěkně postaru a naživo. Prostě stará škola. Arnold válí jako zamlada a silnější koncentrace humoru mi nevadila. ()

Scenáristé v akci

27.08.2008

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (více)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (více)