Reklama

Reklama

Tanec s vlky

  • USA Dances with Wolves (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Poručík Dunbar, těžce zraněný v bitvě s konfederační armádou, je dekorován jako hrdina a poslán na vlastní žádost do opuštěné pevnosti na západní hranici. Spřátelí se s osamělým vlkem a pokouší se navázat kontakt s poblíž žijícím kmenem Siouxů. Přízeň obezřetných indiánů si získá informací o blížícím se stádu bizonů. Jazykové problémy mu pomáhá překonat ovdovělá Zaťatá pěst, kterou jako dítě bílých osadníků Indiáni unesli. Dunbar, přejmenovaný Siouxi Tančí s vlky, začne žít v indiánské osadě. Líbí se mu jejich způsob života, v němž nachází smysl další existence. Když se chystá jeho svatba se Zaťatou pěstí, je Dunbar zajat oddílem kavalerie, který s ním zachází jako se zrádcem. Siouxové ho osvobodí a zabijí většinu vojáků, ale Dunbar raději se Zaťatou pěstí kmen opouští, aby nepřivolal pomstu kavaleristů. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (868)

BadoXXII 

všechny recenze uživatele

SKVOSTNÉ dielo!!! Neviem, že kde sa zobralo toľko filmárskej geniality v režisérovi Kevinovi Costnerovi, ale týmto filmom sa stal nesmrteľným. Natočiť film, pred ktorý by sa mohol jeho stvoriteľ postaviť nahý a za nič sa nehanbiť, to je snom snáď každého režiséra. Podarí sa to však len pár tvorcom. Kevin si týmto filmom položil latku až do nebeských výšin a prekonať niečo tak nedosiahnuteľné sa už druhýkrát snáď ani nedá. Preto sa nepozerám na jeho nemastné a neslané ďalšie režijné počiny. Týmto filmom ma totiž položil na lopatky... Ako malý chlapec som nemal rád druhú polovicu filmu, pričom tú prvú som miloval (druhá je už veľmi smutná). Bola však len otázka času, kedy začnem film milovať ako celok.....Film trvá 3 hodiny, ale niet v ňom hluchého miesta. Nevypustil by som ani jednu scénu, naštrbilo by to totiž samotnú dokonalosť filmu...Je to film natočený tak citlivo a umne, že pri každom pozretí vnímate stále viac a viac nádherných detailov a nevšímate si potencionálne chyby (ako je to u väčšiny filmov). Nádherné scenérie a krásna práca kamery (lovenie bizónov, jesenná krajina, záber keď sedí Dunbar oproti Kopajúcemu vtákovi a pozadu stoja ich kone a veľa iných)...Prekrásna hudba Johna Barryho ( John Dunbar Theme je jedna z najfamóznejších melódií aké som mohol počuť), ktorá patrí právom medzi tú najlepšiu hudbu, čo sa kedy k filmom zložila...V neposlednom rade sú skvelí aj herci a len sa čudujem, že nedostali Oscarov. Film však Akadémiou nebol prehliadnutý a schytal poriadnu nádielku a úplne zaslúžene. Rozmýšľal som o cestách, ktoré vedú životom. Len na jednej naozaj záleží. Je to cesta skutočnej ľudskej bytosti.....Nádherný antiwestern o nájdení zmyslu existencie, ktorý rozpráva o jednej kultúre a žiaľ aj o jednej genocíde. Veľmi silný zážitok..........EXCELLENT........bez váhania 100% ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Tento film má na mňa podobný efekt ako Shawshank: zakaždým, keď ho znovu vidím, zdá sa mi viac a viac dokonalý. Teraz som si ho po rokoch opäť pozrel vo widescreene na DVD a chrochtal som blahom. Kevin Costner pokojne môže až do smrti točiť samých Poštárov, ale aj tak ho budem považovať za geniálneho filmára, a to práve vďaka tomuto filmu, ktorý je nielen jedným z vrcholov westernového žánru, je to aj jeden z najlepších (pretože najľudskejších) filmov vôbec a určite je to najlepší a najkrajší film o Indiánoch. Skvostné dielo. Bravúrna réžia (v tých troch hodinách niet zbytočnej jedinej minúty, skvele je kombinovaná dramatickosť a odľahčené tóny, osobné tóny s veľkofilmovou spektakulárnosťou, romantika s napätím), úchvatnáááá kamera, nezabudnuteľná hudba a vynikajúci herci (Pierre Brice odpustí, ale najsympatickejším Indiánom filmovej histórie je bez debaty Kopúci Vták v podaní Grahama Greena). Príbeh sa nevyhol istému zjednodušovaniu (belosi sú tu takmer bez výhrady svine a psychopati, takisto Pawneeovia sú iba čisté zlo), ale aj tak je to scenáristická extratrieda). ()

Reklama

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Hluboký a překrásný lidský příběh Kevina Costnera o soužití bývalého kavaleristy s indiány. Na to, že to byl Costnerův režijní debut, tak film zůstává v jeho osobní filmografii dodnes a asi i navždy, nepřekonaným (úžasná režie i kamera, scénář). Moc se mi líbí, jak Costner vystihl charaktery jednotlivých indiánů a našel si k nim cestu. A cestu si našel i divák. Krásný a nezapomenutelný snímek, podbarvený dojemnou hudbou Johna Barryho, který jen tak nezestárne. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Velmi zralý režijní debut a jeden z vrcholů filmového roku 1990. Vždy ztraceným Západem fascinovaný Kevin Costner poznal život Indiánů, jejich smysl pro humor, jejich svébytnou kulturu, tradice, úzkost i trable, a rozhodl se žít s nimi. A pomáhat jim zachovat jejich způsob života, přičemž sám z toho svého (spojeného s občanskou válkou) unikal. Výsledek Costnerova snažení je radost. Přitom ho mnozí zrazovali, že pouštět se do výpravného westernu, ještě o takové délce, je čiré bláznovství. Samotné natáčení navíc provázely potíže, protáhlo se a logicky stoupl i rozpočet. Nakonec si ovšem mohl mnout ruce. Dosud dokonale fungují nádherné obrazy Deana Semlera nebo legendární hudba Johna Barryho. Místy příliš „velké“, přesto opravdové dílo. ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Film, který mě jako náctiletou uchvátil - rozesmál mě, nutil napětím nedýchat, rozbrečel, rozněžnil nádhernou hudbou, přinutil mě nenávidět bělochy:-). Před několika lety jsem si ho zopakovala, tentokrát v plné, neokleštěné verzi: rozesmál mě, rozbrečel, rozněžnil nádhernou hudbou, přinutil mě nenávidět bělochy:-). Jen to napětí se tentokrát nekonalo, když jsem dopředu věděla, co se bude dít. Krásný, výborný film, jakému bez váhání, bez výhrad mohu udělit 100% a místo ve své TOP10. ()

Galerie (81)

Zajímavosti (70)

  • Když Kopající pták (Graham Greene) prchá od nahého Dunbara (Kevin Costner) při jejich prvním setkání, můžeme na horizontě vpravo vidět moderní budovy. (džanik)
  • Ve filmu je srdceryvná scéna, kdy Dunbar (Kevin Costner) společně s indiány narazí na část stáda bizonů a zdrceně pozorují výsledky řádění lovců kožešin. Je ironií, že Costner si ve filmu Wyatt Earp (1994) zahrál postavu živící se po nějakou dobu právě lovem kožešin. (mfaky)
  • Vlajka, kterou mává Dunbar (Kevin Costner) při setkání s indiány, patří do pozdější éry – za Americké občanské války měla státní vlajka nejvýše 35 hvězd. (džanik)

Související novinky

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western

02.01.2017

Když Kevin Costner poprvé usedl za kameru, bylo z toho 7 Oscarů, včetně toho za režii. Ano, řeč je o legendárním Tanci s vlky, na který však Costner nikdy úspěšně nenavázal. Vodní svět byl obří… (více)

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

13.08.2011

Poté, co se Christophe Gans pustil do nové verze Fantomase, jsme tak nějak tušili, že se na plátna kin vrátí i další evropské klasiky. Německá produkční společnost Constantine Films (od Resident Evil… (více)

Sam Mendes na Divokém západě

Sam Mendes na Divokém západě

10.12.2009

U tohoto tvůrce už nás „nečekané“ žánrové volby nemůžou překvapit. Proč by si nemohl zkusit třeba western? Obzvlášť, když se schyluje k návratu kovbojek na filmová plátna (komiksový Jonah Hex,… (více)

Tanec s piráty

Tanec s piráty

20.03.2009

Kevin Costner se chystá opět režírovat. A protože jeho Krajina střelců byla ukázkou víc jak solidní řemeslné práce, není důvod jeho nový film nevyhlížet se zájmem. Obzvlášť, když mu scénář pomáhal… (více)

Reklama

Reklama